Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet ustam ben iki ay önce 2007 essentia astra cdti 1.3 aldım. ama pişmanım. araba 1.vitesde çok kötü şehir içi kullnımı zor ve hantal. Gaz yemiyor gibi, diğer marka dizellere görede çok yakıyor gibi, bir depo ile 650 km bile yapamıyorum. Araba daha 1800km de , bu durum düzelir mi yoksa satıp kurtulsam mı?
Teşekkürler.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Hayırlı uğurlu olsun..Güle güle kullan..Allah kaza bela vermesin..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=7320

Bu başlıkta aracının yakıt sarfiyatıyla ilgili yorumlar ve gerçek tecrübeler var..Faydalı olacaktır..10 bin km ye kadar aracın normalden fazla yakması normal..Evet turbo devreye girene dek aracın duraksaması bütün 1.3 kullanıcılarının canını sıkıyor..

Barthes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun..Güle güle kullan..Allah kaza bela vermesin..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=7320

Bu başlıkta aracının yakıt sarfiyatıyla ilgili yorumlar ve gerçek tecrübeler var..Faydalı olacaktır..10 bin km ye kadar aracın normalden fazla yakması normal..Evet turbo devreye girene dek aracın duraksaması bütün 1.3 kullanıcılarının canını sıkıyor..

Sonuç olarak mehmet usta naapcaz yani? turbonun devreye erken girmesi için?

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Barthes' Alıntı:
Sonuç olarak mehmet usta naapcaz yani? turbonun devreye erken girmesi için?

chip yapcaz paşam chip....:)

şaka bi yana turbonun eksoz pervanesini 12 kanat yaptık geçen bi corsa 1.3 e..bayaa bi yaradı turbonun toparlamasına..

bazukaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta bizim bu twinport belamız var başımızda chıptunıng olmuyo Beyinle ılgılı bırsey yapamıyoruz.. HP artışı baska ne sekılde sağlıyabiliriz? (Z12XEP)

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta ben ankaradayım burada chip için önerebilecğin bir yer varmı?

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
bazukaa' Alıntı:
Mehmet usta bizim bu twinport belamız var başımızda chıptunıng olmuyo Beyinle ılgılı bırsey yapamıyoruz.. HP artışı baska ne sekılde sağlıyabiliriz? (Z12XEP)

Twinport ların chip olayını skyeye takip ediyor sanırım bir merkezden yapılabilirliğini onaylatmış..Emme ve eksoz manifoldlarını optimize ederek havanın daha kaygan zeminlerle daha rahat girmesini..Ve eksoz manifold kıvrımlarını tekrar gözden geçirerek uygun bir headers dizaynı ile kat iptali...Belki..! Küçük bir turbo uygulanması...0.2-0.3 bar ile yavaş yavaş besleyip dynoda ki eğrileri gözlemleriz..0.5 bar altı basınçlar motorun alt devirlerini kuvvetlendirip motora fazla zarar vermiyor..performans bujisi farklı eksantrikler..anlıyacağın yapılabilecekler çok..ama vakit ve nakit lazım..:)

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
gandalf' Alıntı:
Mehmet usta ben ankaradayım burada chip için önerebilecğin bir yer varmı?

Ankara ostimde alpine modül uygulayan bir Bosch Car Service var..Uraz Mot.Arç..Diye..Pek hazetmem ama..işlerini iyi yaparlar..

gandalf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Gazihan' Alıntı:
Ankara ostimde alpine modül uygulayan bir Bosch Car Service var..Uraz Mot.Arç..Diye..Pek hazetmem ama..işlerini iyi yaparlar..

Teşekkürler Mehmet Ustam, bu cumartesi gidip konuşacağım. Pazartesi sana da haber veririm.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Aracında yeni tasarım bir modül deneyeceğim gönüllü bir Astra 1.3 CDTI arıyorum..İlgilenen gönüllü bir araç sahibi msn den ulaşabilirse sevinirim..Modül araçta bir süre kalabilir..