Michelin-Dunlop-Continental

Hangi lastiği seçmeliyim

• Dunlop

Oy: 2 4.3%
  • Michelin

Oy: 34 73.9%
  • Continental

Oy: 10 21.7%

• Kullanılan toplam oy
    46

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bristone düşünüyorum. şuan arabadaki lastikler 185/65/15 ben 195/60/15 düşünüyorum fakat 195/65/15 (65 yanak lastik) hada uucuz. acaba 195/65/15 mi taksam ne gibi eksileri olur.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dunlop hakıkı japon aacaksın goodyear neki o yol tutuşun yanında :) ama en baba lastik nokıandır abilerim yıllarca bu markadan neden vazgeçmediler merak ederdim kullanınca anladım nokıan BU ARADA ÖZGÜR KAPTAN BRAVO

sağol Mert,nokian ı kullanan bilir :)

yumuşak dendiyse bence michelin arkadaşlar.yanaklarındaki hamur yapısı bile farklı.continental aldım ben sert olması için 55 yanak var bende de , 55 yanak michelin alıcaktım ama yanağındaki o yumuşaklığı görünce continental aldım.bide sonuçta gsi kullanıyorum konfor beklentim yok ... continental'in dişleri daha bir hoşuma gitti ondan aldım ... memnunum diyebilirim ...

Nokian'ı 2005-2006 yıllarında Vectra-a'da kullanmıştım.Nrh-i modeliydi ve lastikçinin aşırı ısrarı üzerine aldım.Beklentilerim farklıydı belki ama hiç memnun kalmadım.Çok sertti ve arabada hiç duymadığım kadar tıkırtı sesi vardı,5.000km kadar kullanıp hemen sattım ve Michelin kullanmaya devam ettim.

Yasmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni astra aldım üzerinde continental sport contact 3 225-50-17 ile geldi. Yol tutuşu , fren mesafesi oldukça iyi ama daha önce kullandığım araçlarda michelin vardı ve daha sessiz lastiklerdi. Sanki şimdiki lastiklerim biraz sesli gibi.

Ayrıca kafama takılan bir konuda konforlu kullanım için 34-35 psı başınç ekonomik kullanım için 38 psı yazıyor kapıda bu basınlar biraz fazla gibi geldi bana. 38 de problem çıkar gibi geliyor daha denemedim düzgün bir başınç ölçer bulursam deneyeceğim.

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasalar aracıma yenı lastık aldım...michelin energy e3a çok sessiz ve yumusak bir lastik...babamın aracında concınentel vardı önceden sankı o daha sesli idi...tavsıye ederım lastık almayı düşünenler için...

biraz arastırma yaptım...lastikler konusunda ...brigstone için sert hamurlu ve kullanıldıkca sertlestiğini aynı sekılde pirelli içinde sölendı bunlar...daha sonra en sessiz lastık nedir diye arastırma yapınca nokian adlı bir lastik oldugunu öğrendim...ve çok önemli bir marka oldugunu anladım...finlandiya malı bir ürün kış lastıklerı konusunda çok uzman, brigstone ve diğer markalar kış lastıklernın çalışmalarını orada yaptırıyor...test için en uzun piste sahip bir firmaymış...brigstonenun kışlastıklernın %43 nü yapıyorlarmış

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MICHELIN 'in yan sanayi ürünü var KORMORAN diye fiyatıda çok uygun 195-60-15 95 TL . aramızda kullanan varmı acaba.

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
d- hicbiri prelli p zero nero

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MICHELIN 'in yan sanayi ürünü var KORMORAN diye fiyatıda çok uygun 195-60-15 95 TL . aramızda kullanan varmı acaba.

Kormoran Romen lastiği olup Michelinle alakası yoktur satıcıların sözlerine inanmayınız bir dönem Dacialarda sıkça kullanılmıştı Fiyatı ucuz ama kötü bir lastik özellikle kullanan bir tanıdığım lastik sesinin çok rahatsız edici olduğunu söyleyip sürekli teybin sesini açtığı söylerdi

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili moderatörüm W124 ve Opeldaşım...:D
(böyle bir girişten sonra ne gelecek sıkı dur :p)
Şu lastik konusu için ayrı bir bölüm açsak...Markaları, Kampanyaları vs.. yazsak nasıl olur...arada çok güzel konular kaynayıp gidiyor...
Mesela Corsa C co.uk ta lastik fren süspansiyon diye bir bölüm var onun gibi birşey olabilir..
Rica etsek yönetici arkadaşlardan ...
Evet diğer arkadaşlar desteklerinizi bekliyorum..

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+9357

Katılıyorum arkadaşım bence de cok iyi fikir.. Lastik almak isteyen ordan bakıp bir fikir edinebilir.. Hem bu konuda sık sık konu açılmamış olur ve paylaşımlar bir yerde toplanmış olur..

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili moderatörüm W124 ve Opeldaşım...:D
(böyle bir girişten sonra ne gelecek sıkı dur :p)
Şu lastik konusu için ayrı bir bölüm açsak...Markaları, Kampanyaları vs.. yazsak nasıl olur...arada çok güzel konular kaynayıp gidiyor...
Mesela Corsa C co.uk ta lastik fren süspansiyon diye bir bölüm var onun gibi birşey olabilir..
Rica etsek yönetici arkadaşlardan ...
Evet diğer arkadaşlar desteklerinizi bekliyorum..

W124 mü,ayrı bir başlık açalım hemen:D

Evet lastik konusunda haklısınız,ayrı bir bölüm açılıp belirlenen bir tarihten sonraki konular buraya taşınabilir.Konuyu yönetime taşıyorum:)