motordan ıslık sesi geliyor

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese mrb aranıza yeni katıldım 1.3 cdti astra h kullanıcısyım 105 000 km de..şimdiye kadar hıcbır problemle karsılasmadım cok memlunum arabamdan fakat 1 aydır aracı calıstırıp klimayı actıp haraket ettirdiğim zaman hırıltılar gelmeye basladı ozellıkle 2000-3000 devır arasında yapıyor.sanki arac zorlanıyomus gıbı gelıyor ama çekişte bi problem yok..buna ek olarakta 1 hafta once motordan ıslık sesine benzer sesler gelmeye başladı.araştırdıgım kadarıyla turbodan kaynaklanıyor..bu türlü arıza yaşayan değerli arkadaşlarım var mı?? cvp verirlerse cok sevinirim saygılarımla..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ıslık sesi normal diye biliyorum şu ana kadar kullandığım tüm turbo dizellerde bu ses vardı ...

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt hafif bir ıslık sesi tum turbo beslemelı dızellerde mevcut fakat 4. senesı sıfır aldım bu daha garip beyefendi ilginc bi ses cıkarıyor.yanı eskı nazaran ıslık sesi arttı sanırım pek iyiye delalet değil bu :(

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt hafif bir ıslık sesi tum turbo beslemelı dızellerde mevcut fakat 4. senesı sıfır aldım bu daha garip beyefendi ilginc bi ses cıkarıyor.yanı eskı nazaran ıslık sesi arttı sanırım pek iyiye delalet değil bu :(
Sayet eskisine nazaran bir farklılık hissediyorsanız ihmal etmeden servise bir gösterin aracınızı, turbo arızası biraz pahalıya mal oluyor çünki.Gerçi arızası derhal anlaşılıyor araç ne yaparsanız yapın üst devirlere çıkamıyor ama arızalanmasını beklememek lazım bizim aracın turbo arızası (pervane kırılmıştı) turbonun tüm yağı intercoolere ve oradan da katalitik konvertere gitmiş ve tıkamıştı...kolay gelsin umarım turbonuz sorun çıkarmaz.

06volkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal benim corsa gsi turbo var onda da var aldiğim günden beri servise götürdüm gayet normal canini sikma kardesim

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ değişimi yaklaşmışsa ve birazda yağlanamasına dikkat etmemişseniz hafifden ıslık sesinde artış olabiliyor..

erman54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumda aynı şekilde bır baska arkadasımızdada problem vardı bu ıslık sesini hafife alma turboyla ılgılı buyuk sıkıntıların haberıcısı de olabılır olmayadabılır bı servıse gorun derım en kısa zamanda

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın volkan yazar
evt ıslık sesı turbolarda normal fakat bu ılk aldıgım gıbı degıl sıfır aldım 4 sene oldu son 1 haftadır artan bı ses var yanı normal cıkan bı ıslık sesınden zıyade sankı bırı guclu bı ıslık calıyor.. evde hastam oldugu ıcın gıdemedım ama yarın servıse gıdecegım inş.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki çapkınlığa başlamıştır senn araba güzel kızları görünce ıslık çalıodur sen anlamamışsındır :)

erman54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın volkan yazar
evt ıslık sesı turbolarda normal fakat bu ılk aldıgım gıbı degıl sıfır aldım 4 sene oldu son 1 haftadır artan bı ses var yanı normal cıkan bı ıslık sesınden zıyade sankı bırı guclu bı ıslık calıyor.. evde hastam oldugu ıcın gıdemedım ama yarın servıse gıdecegım inş.
aynısı bnde oldu gecen hafta turbonun borusu patlak cıktı basıt bı sılıkon operasyonuyla halletık turbonun yaglanması felan fılan gıbı baska bı durum sozkonusysa olay ciddiyet kazanıyor umarım bişey cıkmaz borularını kesınlıkle kontrol ettır