motordan ıslık sesi geliyor

ozen616216

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cvp atan bütün değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim..
bir başka ustaya gosterdım o bi sorun olmadıgını soyledı ve forma ilk yazdıgım gunden berı suruyorum hatta tatıle fln gıttım uzun yol yaptım tık yok aklım karıştı seste artış var duyuyorum eskisi gibi degıl bi usta var dıyo bı usta yok dıyo arabada tık yok ses harıcı aklım cok karıştı cıdden ne yapacagımı şaşırdım..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
pervanelerde yamukluk da olabilir.

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli tam sentetik yağ kullanın arkdasların dediği gibi 30 sn boyunca stop etmeden önce bekleyin soğuk havalardada biraz rolantide çalıştırın astra h larda değişgen geometrili turbolar var balansıda zor yapılıyo diye revizyonuda...

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlar dizel ve lpg'lere göre ömrü çok çok fazla diye biliyorum. örneğin eski benzinli mercedesler vardir 350.000km fazla yol yapmiş ama daha motor saat çalişiyor.

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha az devir sayısı daha az aşınım netten 2. el satış sitelerine bakın benzinliden daha fazla dizel araçların km leri yüksek.arattırın mesela 500.000 km 700.000 kaç araba çıkıcak...

ardahanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ASTRA H 1.7 CDTI enjoy KM 135000 arkadasim ayni sorun bendede var bu sesi ilk duydugumdan sonra 5 bin km yaptim gecen bi ustaya gosterdim dedi dunya turu at turbo super emin olamadim servise gittim dedi turbo olmus degisecem dedi 850 ero istedi ama araba 200 u rahat goruyodu bende daha sonra degistirmeyi dusunuyodum ama arabanin motor simdi maf oldu pazar gunu biraz dolasayim dedim 1.2.3. derken araba birden titremeye basladi saga cektim sagina soluna motora baktim bisey goremedim 4 luleri actim sag seritte eve dogru ilerliyodum birden duman atmaya basladi hemen durdum stop ettim biraz bekledim normale doner diye kontagi bi actim arabanin devri aniden 5500 devire geldi kontagi kestim ama arac yine 5500 de idi bidaha kontak acip kapayinca durdu arabadan indim kaputu actigimda motorun heryeri yag icindeydi yag cubugu bile yerinden cikmisti su anda arac serviste 2000 ero nun ustunde masrafi var bunun sebebi turbo ben degis derim karar senin

ED41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa benimde ötüyo bişe olmaz...motoru korumaya alıo araç sate devre dışı kalıyor turbo.arkdaşın dediği bence başka bişe turbo bukadar motora zarar veremez yağ çubuğunu atıcak kadar...sonuçta moturun içindeki basınçtan çıkar normalin üzerinde bir basınç oluşmuş bence başka bişe var sadece turbo değil sizin olayınız...

ardahanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar arabanin motor olmus servisin dedigine gore 6 bin ero motora istiyolar 4 bin elemegi yani 2 el motor takariz 10 bin ero diyolar o takacaklari motorada 2 yil garanti veriyolar ama arabayi servisten aldim baska disardan bi tamirci var o nediyecek bilmiyorum oda yuksek fiyat isterse arabayi yakip kurtulcam fiyati zaten 7 bin motorun yag atma nedeninide fazla yag diyo servis ama bu bir tahmin aslinda tam olarak onlarda bilmiyor

astra_hb2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar arabanin motor olmus servisin dedigine gore 6 bin ero motora istiyolar 4 bin elemegi yani 2 el motor takariz 10 bin ero diyolar o takacaklari motorada 2 yil garanti veriyolar ama arabayi servisten aldim baska disardan bi tamirci var o nediyecek bilmiyorum oda yuksek fiyat isterse arabayi yakip kurtulcam fiyati zaten 7 bin motorun yag atma nedeninide fazla yag diyo servis ama bu bir tahmin aslinda tam olarak onlarda bilmiyor

geçmiş olsun arkadaşım :(((((