navigasyon cihazı... omu bumu...

ekicimert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.hepsiburada.com/piranha-...ls.aspx?CategoryId=257643&productId=otpirleon

http://www.hepsiburada.com/next-ye-...ductDetails.aspx?categoryid=257643&productid=

ben genellikle bildiğim güzergahlarda seyahat ederim fakat illaki navigasyon özelliği işime yarayacaktır daha çok mp3 dinlerim sanırım ... çok özellikli bi ürün fiyat gayet uygun geldi sizce hangisi daha mantıklı bi seçim

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bende navigsyon almaya karar verdiğimde çok araştırmıştım...
sonuç olarak navigasyonlu bir telefon aldım.
nedenlerim ise:
*navigasyon sadece arabada lazım olmuyor, araç dışında elimde o kocaman cihazla gezilmez.
*bunu arabada monte olarak bırakamayacağım sürekli her defasında koy torpidoya, lazım olunca çıkar torpidodan bağla yerine. zahmetli iş.
*bunun şarjını ayrı takip et.
*cihaz kalabalığı olacak.
*her navigasyona her haritayı yükleyemezsin.
*telefona programını yükleyip istediğin navigasyon programını yüklersin.
*fiyat olarak da bir sürü özelliği olan nokia n79 a örneğin yakın.
**neticede illa ki araç navigasyonu alacak olsam indash yada double dın bir teyple beraber alırdım. çünkü elektronik kalabalığını hiç sevmem... elektronik bir cihaz birden fazla işi birlikte yapabilmeli ki derli toplu olsun her yerde kablolar gezmesin.
***ilerde hem bulaşık yıkayan hem çamaşır yıkayan bir de yıkadıklarını kurutan bir makina çıkarsa kesin alırım... :)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
üstelikte marka olarak bakarsan pirana ve next yani para kazanmak için çin de ne olursa olsun üreten firmalar... illa ki alacam dersen bari daha iyi bir marka bak çünkü baktığın ürünler piyasaya göre hiç de ucuz değil. o paraya daha kaliteli ürünler alabilirsin...

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende navigsyon almaya karar verdiğimde çok araştırmıştım...
Sonuç olarak navigasyonlu bir telefon aldım.
Nedenlerim ise:
*navigasyon sadece arabada lazım olmuyor, araç dışında elimde o kocaman cihazla gezilmez.
*bunu arabada monte olarak bırakamayacağım sürekli her defasında koy torpidoya, lazım olunca çıkar torpidodan bağla yerine. Zahmetli iş.
*bunun şarjını ayrı takip et.
*cihaz kalabalığı olacak.
*her navigasyona her haritayı yükleyemezsin.
*telefona programını yükleyip istediğin navigasyon programını yüklersin.
*fiyat olarak da bir sürü özelliği olan nokia n79 a örneğin yakın.
**neticede illa ki araç navigasyonu alacak olsam indash yada double dın bir teyple beraber alırdım. çünkü elektronik kalabalığını hiç sevmem... Elektronik bir cihaz birden fazla işi birlikte yapabilmeli ki derli toplu olsun her yerde kablolar gezmesin.
***ilerde hem bulaşık yıkayan hem çamaşır yıkayan bir de yıkadıklarını kurutan bir makina çıkarsa kesin alırım... :)

arkadaşa katiliyorum bendede n95 son derece memnunum hayirlisi olsun

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
evet her ikisini de kullanan birisinden yorumları almak faydalı oldu.
gps li telefonunuzun marka ve modelini bilmiyorum ama kendi n79 um için söyleyebilirim ki bağlantı o kadar uzun sürmüyor, maksimum 30 sn de buluyor kapalı alanda dışarıda ise programı çalıştırır çalıştırmaz 5 sn içinde buluyor ve kopmuyor kolay kolay...
bahsettiğiniz cama yapışan telefon tutucu gerçekten önemli. bende ilk önce yoktu ama gördüm ki şart gg dan aldım ve gerçekten rahatladım. gerçi şimdiki arabam otomatik olduğundan tutucuya bile gerek kalmadı ama olsun önemli bir aparat.
fayda değerlendirmesi yapıp herkes kendi ihtiyaçlarına uyacak olana karar verecek neticede...

L

lucksoul

Bilgi Girilmemiş
...

Son düzenleme:

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendimin 200 tl aldığım bir qtek8500 telefonu var. 3 adet navigasyon programı yükledim. bluetooth harici gps aldım 50tl ye navigasyon olayını çözdüm. bence ekstra masraf yapmaya gerek yok...

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tip cihazlarda en önemli şey harita ve yazılımdır ki aralarında bu konuda fark yok.. sonra ekran ölçüsü gelir ki piranha gayet iyi.. uydu alıcıları da son derece önemlidir ki oda aynı.. kalan ise teferruattır ki onlarda hemen hemen aynı.. piranha al bence.

ben 3 yıldır mio c520 kullanıyorum.. ne gam ne keder.. arada map güncellemesi yapıp devam ediyorum o kadar.. navigasyon cihazları kolay kolay sorun çıkartan cihazlar değillerdir. birde müzik dinlemek, film izlemek gibi hevesler ilk bir kaç ayda geçiyor..