Nedir bu Astradan cektigimzz !!! simdide Beyin gitti !!!

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok katılmıyorum size..ben hocam

o zaman İtalyan ve Alman Teknik adamları arasında mühendislik ve consept farkı var hemde dağlar kadar ..tabiki bu benim düşüncem,sizin tezinizede saygı gösteriyorum tabiki ama hiçbir zaman ben bir tofaş-fiat ile opeli aynı kefeye ne koyarım nede tartarım..bence sınıf farkı var.
herkesin görüşüne saygım var.
Ben kendi görüşümü söyledim.
Ben ikisinin arasında pek bir fark göremiyorum.
kullandıkları 1.3 tdci motorlar bile ortak üretim.
saygılar.

Son düzenleme:

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesin görüşüne saygım var.
Ben kendi görüşümü söyledim.
Ben ikisinin arasında pek bir fark göremiyorum.
kullandıkları 1.3 tdci motorlar bile ortak üretim.
saygılar.

örnek, 95-96 model bir opelle bir fiat arabasını nasıl aynı tutabilirsiniz anlamış değilim hocam, şase sinden girin motorundan çıkın elektroniğinden başlayın kaportasına kadar dağlar kadar fark vardır..yakın zamanlardan birinde (Allah korusun) bir kaza görmüştüm vectra A ile beyaz dı hatta bir marea bu hlx lerden hemde kaza yapmıştı..o hali ve rezilliği gördesydiniz..o mareanın tüm parçaları etrafa saçılmış resmen ya motor parçalanmış motor...civata vida etraf arabanın önü yoktu 3-5 airbag açılmış fakat sürücüsü malesef olay yerinde airbaglerin içinde vefat etmişti...diğer vectra da ise ön sağ çamurluk ve motor haşattı ve birtane bile airbag görmedim araçta ve şöförü yaşıyordu...ikisinin kaporta kesitlerine baktığınız zaman ciddi derecede tkns.mm yani kalınlık ve sac malzemesi farkı vardır hani saclar norm lara göredir ya st 37 5mm mesela onun gibi kullanılan galvaniz veya astar bile sacın momentini arttırır zaten bu böledir bölede olmuştur fen ve sanat kurallarına göre..daha eski bir zamanda bir palio ile corsa gsi ın kafadan birbirine girdiğini gördüm corsadaki hasarı biliyorum palioyu zaten perte çıkardılar ve corsada heryerden güvenlik ikazları falan çıktı ..ben size şöle söyleyim kaporta ve şasede ...dünyalar kadar fark var iki marka arasında..e geriye performans ve motor kalıyor..o konudada galiba konuşmama gerek bile yok yani opel her spor modeli ile kendini kanıtlamış çoğu markayı üstün performans araçları ile ezmiş bir marka markaki 94 lerde adamların çıkardığı astra gsi efsanesi gt efsanesi hala çoğu kişinin ve mühendisin hayali..sonuç itibari ile opel ve fiat-tofaş çok alakasız markalar bence..

tüm modellerini kıyaslayın birtanesinde bile fiat-tofaş öne çıkmaz çıkamaz...

aa elektronik konusunda biraz geride kalmış bana göre opel oda bi kusuru tabi

Saygılarımla..

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU ufak tefek problemler su anda bütün araba firmalarinda vardir..
Evelden bir arabanin plani yapilmasi ile üretimi arasinda 10 yil gecerdi,agir testlerden gecer sonra üretime sunulurdu,son 17 yildir rekabet dolayisi ile yeni ürünü piyasa ya sürme rekbet amacinda bu testlerin cogunu aliciya biraktilar yani bizler de olusan hatalarin önlemi sonradan alinmaya basladi bu Mercedes de de böyle digerlerinde de..
Yoksa her geciken zaman aleyhlerine isledigi ayakta durabilmeleri müsteriye bir an evvel yeni ürünü digerlerinden önce sunma bazar boslugunu kapma ugruna...Bundan dolayi ki son zamanlarda bütün firmalar ilk cikan serileri(binlerce arabalari) servise geri cagirmayi parcalari bedava degistirmeyi yapiyorlar... sanmayin bu dieger araclard problem yok... :)

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz mühendislikte kesit deriz abicim bir makinanın kesiti kesit görünüşü nedir? herhangi bir makinayı (bu tasarım olack herşey olabilir inşaat,makine,baraj...)tam ortadan ikiye testere gibi güçlü bir cihazla ikiye bölerseniz ve tam kesit aldığınız noktadan incelerseniz, ve kıyaslarsanız tüm gerçekler detaylar,malzemeler,kalınlıklar ortaya çıkacaktır.

konumuzla alakalı olarakda 2 marka aracın kesitini incelerseniz çoğu modelinde, kendini hisettirecek şekilde dağlar kadar fark vardır..bknz.Gm detayları.

ÇİZDİĞİM Bİ KESİT GÖRÜNÜŞÜ GÖSTERMEK AMAÇLI KOYDUM AMA ÇOK BELLİ OLMUYOR NEYSE...
logo00001im.jpg

Son düzenleme:

muratdalci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel motorlar tork yüksekliğinden dolayı dayanıklı şanzımana ihtiyaç duyarlar. bunların maliyetide yüksektir.
1,6 sınıfındaki bir arabaya 5.000 tl fark ile otomatik konursa kimse otomatik almaz. 2000 tl fark konulursa maliyetini kurtarmaz.
robotize şanzımanları icat etmelerinin tek nedeni dizel ile otomatiği ucuza biraraya getirmektir.

beyfendinin şikayetine katılmıyorum. opel kalite açısından üst sıralarda yer almasıyla beraber çoğu şikayetini bayilerden aldığı gerçektir. yani arızası bulunamayan araçlar, ustaların beceriksizliği vs.
oysa senelerdir otomobil sınıfında birinci olan renault, adetleri göz önüne alınarak vurulan yüzde oranlarında bile kalitesizlikde ve insan hatasında bile başı çeker. üstelik en yakın rakibiyle açık ara öndedir.
AMA NEDENDİR BİLİNMEZ RENAULT SAHİPLERİ ARABALARINI KÖTÜLEMEZ. aynı şey VW içinde geçerli. şikayet olur ama duyulmaz. transporterlerin piyasada gözden düşmesi tam tamına 7 yıl sürmüştür.

üstelik yukardaki şikayetde beyfendininde ihmali olduğunu düşünüyorum.
bu arada arabaya yaktıran şofördür. aynı araçdan biri 6 litre yakarken diğeri 10 litre yakıyor ise 4 litreyi şoföre sormak lazım.

SONUÇ OLARAK İLK AVRUPA ARABAM OLAN OPELİMDEN, OTOMATİĞİMDEN, LPG SİSTEMİMDEN ÇOK MEMNUNUM, HERKESE ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

arkadaş demişki yakıtı yaktıran şofordur.eee ben bakıyorum anlık tuketime 2.viteste 2bin devirde 14 15 lerde geziyo ama 2.viteste 4bin 5 bin devire cık 4.6 3.8 lere geriliyo.bu ne saçmalık.bastıkca dusuyo yakıt gosteriyo yol bilgisayarı.kaldı ki aracaı tek ben diil annemde suruyo.

şöyle acıklayayım arac gecen hafta full annemdeydi ve annem kesinlikle 3000deviri gecmez zaten ayagını azcık gaza basıyo araba otomatik pat pat atıyo vitesleri hatta 3 ten direk 5 e fln atıyo öle sakin surdgunde.ben arabayı bıraktıgımda ortalama tuketim 10.0lt di.annemden aldım arabayı 10.1 olmus =DD koskoca kadın gazlıcak diil herhalde ve surdu butun hafta arabayı boş durmadı yani.

opelin konseptine ıvırına zıvırına hiçbişi demiyorum cosmolar super hele.Zaten bu kronik sorunların hepsi bence 2004 model astra H lerde oldu.sonraki modellerde bisürü ıvır zıvır degişti o yuzden pek problem yok gibi gozukuyo.

ama sunuda söliyim ben corsa 1.7 dti kullandım 5 ay boyunca arabada tık yoktu.arkadasımda astra H dizel var 1.3 paşalar gibi kullanıyo hiçbi sorunu yok.OPEL dizelde cok basarılı hemde cok.tekrar corsa alır mısınz desenz alırım derim direk.zaten opelin nerdeyse butun dizel arabaları ister buyuk motor olsun ister kucuk motor olsun 150 taş çatlasın 180 bin yakıyo.bu konuda cok basarılı

ama benzinli ve heleki easytronic sanzımana gelince olay ,bence opel kötünün ötesinde vasat !! opelin elektronik aksamı cok kötü bi türlü becerememişler bence (sadece astra H kasa için bahsediyorum)

arkadaslarda demiş ki şans işi sıfır arabada olur böle şeyler fln.
Ya Allah askına ne sansı yaa !! ben milyarlar veriyorum araba alıyorum bunun şansa bırakılıcak bi tarafı yok ki !! adam bana şans işi die 5 milyar indirim yapmıyo !! yada arabam şansıma kötü çıktı die bi indirim yapmıyo ! şans die bişi yok olamaz.bu adamların yüzlerce mühendisleri var ve bu işler düzgün yapılsın diye para alıyo o mühendisler.o adamlar adam gibi yapamıyo ceremesini biz çekiyoruz.hem maddi hem manevi. bi işi yapıyosan ya adam gibi yapıcaksın ya hiç yapmıcaksın (ufak tefek arızalardan bahsetmiyorum)
milletin bu kdr sıkıntısı varsa demekki problem kullananda diil üretimde.

herkese düşünceleri için teşekkur ederim bnm düşüncelerim bunlardı..

bugunde arabayı yenibosnada bi yerde tamir ettircem beynini 400 civarı bi rakama 1 yıl garantili temiz işçilik fln ama bakalım hayırlısı artık.

Siz siz olun Astra H easytronic sanzıman almayın.bunu gordum bunu biliyorum bunu sölüyorum.H kasadan önceki kasalarda hiç bi sorun duymadım ben.

bunu satıp anneme dizel otomatik bi araba kendimede egg kasa honda civic SI veya astra GSI SFI alıcam.şimdikide 300 bin ve ustu yakıyo bari bunları alıyım bunlarda yaksın ama gitsin be abi hakkını versin !!

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu satıp anneme dizel otomatik bi araba kendimede egg kasa honda civic SI veya astra GSI SFI alıcam.şimdikide 300 bin ve ustu yakıyo bari bunları alıyım bunlarda yaksın ama gitsin be abi hakkını versin !!

bence güzel bir karar.hayırlısı olsun

athlon2800

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çok çok geçmiş olsun.
Ancak benim araba 1.4 2006 Astra H yeni kasa, sıfır alıp 3yıldır kullandığım yolları bir görseniz aklınız şaşar. Benim evim ile işim arasında 45km (2100 rakıma çıkan yüzlerce viraj, binlerce çukur, onlarca toprak, mıcır, sıcak, soğuk, kar, buzlanma, biryanım uçurum, biryanım dağ.... vs. olumsuz tüm şartlar olmasına rağmen) bu mesafeyi allahın hergünü teptim, şuanda 85000km deyim, lpg beyni ve lpg enjektörleri değişimleri (Ecotech marka garanti kapsamında ücretsiz değiştiler.) haricinde arabada tık yok. Girdiğim çukurlara hangi arabayla girseydim onlarca kez takla atardım. Girdiğim dar virajlara hangi otomobil olsaydı uçuruma onlarca kez uçardı. Gün oldu normalde 45-50 dakikalık yolu 22dakikada geçtim. Nice buzlu, diz boyu karlı rampalarda nice marka arabaların yanından geçip gittim, onlarca kez karda filmlerdeki gibi virajalrı geçtim, Nice otobanlarda sert virajlardan sağ salim çıktım. Bu yaptığım 85000km içinde 4 kez yazlık 4 lastik, 2 kez kışlık lastik aldım. Bu geçen 3 yıl içinde beni sollayan araç sayısı bir elin parmakları kadar desem yalan olmaz.
Ben opeli, hele hele astrayı çok kibar, her an arıza yapacak bir araba olarak biliyorken beni çok şaşırttı. Hakkını asla yemem. Arabam Opel Astra H kasa olmasaydı en az 15-20 kez ölmüştüm.
Belkide siz şanssız ben çok şanslıyım.

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş demişki yakıtı yaktıran şofordur.eee ben bakıyorum anlık tuketime 2.viteste 2bin devirde 14 15 lerde geziyo ama 2.viteste 4bin 5 bin devire cık 4.6 3.8 lere geriliyo.bu ne saçmalık.bastıkca dusuyo yakıt gosteriyo yol bilgisayarı.kaldı ki aracaı tek ben diil annemde suruyo

haklısın muratcım. özür diliyorum konuya o şekilde mudahele ettiğim için. ben bilmiyordum aracınızın 5bin devirde daha az yaktığını.
ve yine tüm arkadaşlar huzurunda yine özür diliyorum senden verdiğim rahatsızlık dolayısıyla.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını tamirciye bugün gösterirken bende ordaydım aracın başındaydım mesajını okuduktan sonra hatırladım seni..bende otomatik astra h alacak bir arkadaşımı kararından vazgeçiremedim malesef haftaya aracı geliyor..bu easytronic yarı otomatik şanzımanlar böyle sorunlu malesef 3 tane yeni yazılım çıktı bunlar için hala adam olmadı..yapsana kardeşim tiptronik tam otomatik şanzıman senelerdir arızalarla uğraşıyor insanlar hemde opelin imajı zedeleniyor

muratdalci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın muratcım. özür diliyorum konuya o şekilde mudahele ettiğim için. ben bilmiyordum aracınızın 5bin devirde daha az yaktığını.
ve yine tüm arkadaşlar huzurunda yine özür diliyorum senden verdiğim rahatsızlık dolayısıyla.

estgfrllah ne demek özür fln gerek yok böyle şeylere konu acıklıga kavussun yeter :)

@i-tec slm verseydin keşke hem tanısmıs olurduk =)

neyse dün akşam aldım arabamı tamir edilmiş bi şekilde.bu gibi problemi olan arkadaslarada tavsiye edebilcgm bi yer olmus oldu artık.inş kimsenin basına gelmez böle bi olay hele ki arkada 2 tane kız varken =D nese Allahtan onlarda anlayıslı cıktı olayı makaraya vurdular =D

herkese teşekkürler saygılar...