Nedir bu Astradan cektigimzz !!! simdide Beyin gitti !!!

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu forumda, Opel; olduğundan çok büyük gösteriliyor.
Neticede Alaman tofaşı işte.
Fiat la Opelin tek farkı, birini Almanlar diğerini İtalyanların(Pardon bizim) üretiyor olması.
+İmzam..

Almanlarda
VW (yıldız bmw hariç)
Ford
....
...
...Opel

Son düzenleme:

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet almanlarda başta vw. Geliyor filmlerde bile gördüğümüz araçlar hep vw. şu an bile en almanyada en fazla kullanilan marka vw.,bmw,mercedes'tir,opel alt sinif olarak kullaniliyor zaten alt sinif.

danger16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aynı sorun bendede oldu meriva easytronic şanzıman F arızası yaptı garantiden kurtardık neyse

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[FONT=&quot]Easytronic Bilginiz Olsun[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]2 gün önce aracı çalıştırmaya kalktığımda şanzuman ekranında "F" uyarısını aldım. Kutup başını söküp takarak sıfırladım ve çalıştırdım. Ancak aynı gün içinde sonraki denememde bu işlem işe yaramadı ve araç hiçbir şekilde çalışmadı. Neyse çekici yardımıyla gece 12.00 civarı servise bıraktım ve ertesi gün arızayla ilgili irtibata geçtim. İlk olarak yetkili servisin yolunu tuttum ve 2.800 ytl easytronic beyni değişmesi ve eğer sorun varsa ki olmadığı ortaya çıktı 1.700 ytl de baskı balata için olmak üzere toplam 4.500 ytl fiyat aldım. Tabi yüksek fiyatlar karşısında periyodik bakımlar için gittiğim, tanıdığım özel servisin yolunu tuttum. Keşif sonrası easytronic şanzumanın beyninde sorun olduğu ortaya çıktı. Beyinle ilgili olarak "kömür" dedikleri bir parça varmış, onlar bitmiş. 250 ytl karşılığı değişti ve nazar değmesin mübalağasız araç ilk günkinden daha sarsıntısız vites geçirir hale geldi. Şu an hiçbir sorun yok. Kömür dedikleri parçaları da gördüm iki adet ufak mıknatısa benziyor, hani şu elektrik motorlarının içinde olanlardan... 60-70bin kilometre daha götüreceği söylendi ve yapılan işlem garantili. Elbette üniteyi komple değiştirmek çok daha sağlıklı, ancak birkaç ay sonra satmaya niyetli olduğum bir araç olduğundan gerek görmedim.

Bir de şunu belirteyim, ustanın yalancısıyım bu easytronic şanzımanlarda belirli bir süre sonra bu problem kronikleşmiş olarak ortaya çıkıyormuş. Kaçışı olmayan bir durummuş. Yani o parça belirli km sonra illaki değişecek. Fiyat olarak daha ucuza halledebilirsiniz, 100 tl gibi daha düşük fiyatlar da duydum ancak uğraşmadım.

Aracı aldığım ilk yıl "sıfır kilometre ve 2005" vitesle ilgili sorunlar yaşamıştım 3 kez garanti dahilinde arızalar giderilmişti. 2-3 yıldır sorun yoktu ancak sonunda yolda bıraktı ve bu easytronic gibi ıvır-zıvır uydurma sistemlerden sonraki araçlarımda kesinlikle uzak duracağım. Gidip tam otomatik bir araç alacağım.

Sorunla ilgili bilginiz olsun, başınıza gelebilir. Yüksek fiyatlar ödemek zorunda olmayabilirsiniz.[/FONT]

not: alıntıdır.
belki yularıdaki bilgi işinize yarayabilir.

astra h hb elegance 09 16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu forumda, Opel; olduğundan çok büyük gösteriliyor.
Neticede Alaman tofaşı işte.
Fiat la Opelin tek farkı, birini Almanlar diğerini İtalyanların(Pardon bizim) üretiyor olması.
hocam yapma diyelimki opel sorunlu ama nasıl fiatla bir olur vur dedik öldürmüşsünüz hocam bukadarı da haksızlık bir opel sonra bir fiata binin anlayacaksın doğrudur sorunlar cıkabilir ama bu kadar acımasız olmayın yahu:(:(:(

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
insan beğenmediği arabaya niye biner anlamıyorum...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiatla opeli aynı kefeye koydunuz ya helal olsun..

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
naptınız arkadaşlar ya?? yok alman tofaşı, fakir arabası, alt sınıf falan.. "bizim almanyada heç kornaya basmazlar" diyenlerden mi duydunuz bunları??

yapmayın allahaşkına; vw geçmişi gereği daha faşizan duygulara hitap eden ve bunu her fırsatta kullanan bir firma. Vw'ni 4.Reisch'ın (bilmeyenler nazi tarihini araştırsın) finans kaynağı olarak görenler bile var. Bu nedenle de ingilterede asla satamaz vw. Çünkü bu nazi ırkçılığından en büyük zararı görenlerdendir ingiltere.. sonra da fransa,rusya.. Ama opel daha avrupasal bir markadır. Almanlık ile almancılığı birbirine katmadığı içinde almanyada tutulmaz.. Ama avrupanın tamamında ziyadesiyle satılır.

Nedenlere görmeden, sadece sonuca bakmak, olsa olsa yanlışa sevk eder.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
naptınız arkadaşlar ya?? yok alman tofaşı, fakir arabası, alt sınıf falan.. "bizim almanyada heç kornaya basmazlar" diyenlerden mi duydunuz bunları??

yapmayın allahaşkına; vw geçmişi gereği daha faşizan duygulara hitap eden ve bunu her fırsatta kullanan bir firma. Vw'ni 4.Reisch'ın (bilmeyenler nazi tarihini araştırsın) finans kaynağı olarak görenler bile var. Bu nedenle de ingilterede asla satamaz vw. Çünkü bu nazi ırkçılığından en büyük zararı görenlerdendir ingiltere.. sonra da fransa,rusya.. Ama opel daha avrupasal bir markadır. Almanlık ile almancılığı birbirine katmadığı içinde almanyada tutulmaz.. Ama avrupanın tamamında ziyadesiyle satılır.

Nedenlere görmeden, sadece sonuca bakmak, olsa olsa yanlışa sevk eder.

Almanya daki filimlere bakarak kimse almanya da ople yok diyemez,bakin filimler eger bavyera eyaletine ayit ise orda en fazla bmw görünür eger yukari almanya da vw cok görünür vs..
Almanya polisi stuttgar da mercedes agirlikli kullanir,frankfurt opel, wolfsburg taraflari da vw neden? cünkü o eyaletin firmalari o belediye ve polislere inidrim uygular...biraz eyalet milliyetciligide cabasi..gelelim vw kulanimina,almanlarda ki milliyetcilik ön plandadir,vw anlam olarak halkin arabasidir..yani alman halkinin...opel, ford alman firmasi degildir.kaliteye gelince fark vardir..opel zenginlerin arabasi degildir...fiyatindan da bellidir,ama almanya da 3 vw karsisinda 2 opel satilmaktadir..
gelelim kaliteye...evelden de yazmistim,evelden ben mercedes de calistim 29 sene,bu zaman da 10 senede bir araba modeli degisirdi ve bu asamada yeni model piyasaya cikinca ikinci model testleri ve üretime baslar dikkat bu modell on sene sonra cikacaktir...cok kötü sartlarda testlerden gectikden sonra halka sunulurdu,su anda rekabet ve yeni pazar payi yüzünden modeller 3-4 senede üretime planlama geciyor ve halka sunuluyor..yani test sürücüsü alan müsteri oluyor yani bir nevi keriz...:D..tabii sonuc burda pek farkinda degilsiniz ama tüm araba firmalari 100 binlerce araci geri service cagiriyor hatali parca yüzünden...ne oluyor? müsteri tepki göstermiyor cünkü okadar stressden sonra parcanin bedava degistirilmesi onu mutlu ediyor...evelden müsteri birdaha almaz diye velinimet iken simdi ayakta durabilme ve rekabet savasindan müteri test sürücü oldu...1 milyon arac cagrildigini bilirim,balina kasa üretildi bakin yük eger iki kisi arti bagaj olunca aksi kirdigini bilirim,,buyurn burdan yakin....yani ister opel ister vw ister digerleri...sonuc ayni farkmi bir vw ile opelin arasindaki fiyat farki....:p
ha burda dikkat edilecek konu dedim ya keriz müsteri,bu yeni modeli alan ilk iki senenin kiler oluyor..onlarda görünen hatalar diyerlerinde düzeltiliyor..

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
ha burda dikkat edilecek konu dedim ya keriz müsteri,bu yeni modeli alan ilk iki senenin kiler oluyor..onlarda görünen hatalar diyerlerinde düzeltiliyor..

uzun zamandır düşünüyorum. bu forumda yazılnalara, astra h ve insigniada çıkan sorunlara bakınca şöyle bir karara vardım. hiçbir arabayı çıkar çıkmaz almayacaksın. en az iki yıl geçmeli yoksa test pilotu olursun.