Nedir bu benzin göstergesinin problemi?

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Nedir bu benzin göstergesinin problemi?

onderak link' Alıntı:
- yok o biraz eski imza :) hafta sonları kemer antalya arası giderken yakalıyordum ben onu :)
- daha bile aşağısını yakaladığımda oluyorduda, yakalamam gereken yerde bunun üzerine baya daha bi koyun :)
- 2 aydır hiç uzun denilecek bi yola çıkmıyorum, şu ara herhalde rahat 8 lt vardır :) evim işim arası gidip geldiğimde...
Ozaman aracınızda chip , sprint booster falan olmalı?

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

- mesafe çok kısa, 2.5 km evimle işim arası. ve bu mesafeyi trafikten 30 ile 40 la gitmek zorundayım çoğu zaman...
yazılım var ama yazılımdan öncede, bu yolda gene bu ortalama da idim.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- mesafe çok kısa, 2.5 km evimle işim arası. ve bu mesafeyi trafikten 30 ile 40 la gitmek zorundayım çoğu zaman...
yazılım var ama yazılımdan öncede, bu yolda gene bu ortalama da idim.
Yazılım ile ilgisi vardır. Kışın İstanbul trafiğinde bile bu kadar yakmıyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Valla arkadaşlar onu bunu bilmiyorum da Hafta sonu 120 km yol gittim her kadran dilimi 6.5 lt olsa hesaplara göre benim araç yine 1 kadranı devirdi ikinciden gün aldı. Dizeller yine iyi. Bu nasıl bir tüketim anlamadım. Şehir içinde yaptığım tüketim çok bi tüketim değil, şehir dışına zaten çok çıkmıyorum. Ama paso pompadayım bu hafta. Son iki kez alıp bakacağım duruma. Böyle olmayacak :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Ayrıca şu tez doğru mu oluyor acaba?

Arabanın deposu bomboş diyelim. Ve fulleyeceğiz. Ancak fullemeden önce yarım depo yapacağız. Yarım depo için ödediğimiz fiyatla yarımdan sonra sonraki diğer yarım için ödediğimiz fiyat aynı olmaması gerekiyor? Yanılıyor muyum?

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bizim her bir kadran 7 litre olarak hesaplanmış (7 x 8 = 56 litre normal kapasite)

Depodaki her 7 litre azalmada 1 kadran düşüyor

Ama en son 5 litre kaldığında kadran düşmüyor sadece ışık yanıyor

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Ayrıca şu tez doğru mu oluyor acaba?

Arabanın deposu bomboş diyelim. Ve fulleyeceğiz. Ancak fullemeden önce yarım depo yapacağız. Yarım depo için ödediğimiz fiyatla yarımdan sonra sonraki diğer yarım için ödediğimiz fiyat aynı olmaması gerekiyor? Yanılıyor muyum?

Aynı olmaz. Nedeni bu +5lik mevzu. Hatta size şöyle bir bilgi daha vereyim. Depoyu fullediğinizde ibrenin ilk son kademeden ilk çentiğe düşüşündeki katedilen yol ile ilk çentikle ikinci çentik arasında katedilen mesafe arasında ciddi boyutta fark vardır. Dolayısıyla depo boşken ilk yarımlık bölümde ödeyeceğiniz ücret ile son yarım için ödeyeceğiniz ücret arasında fark oluşacaktır.