Olay röportaj!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atatürk'ü sevmez, Humeyni'yi sever

Dün gece Teke Tek programında yaşadığım şoklar, giderek yaşlanan kalbime ağır gelmiş olacak ki, sabaha kadar uyuyamadım.
Maksadım üniversitede türban meselesini, üniversitede okuyan kızlarla konuşmak, tartışmaktı.
Konuklarımdan ikisi türbanlı, ikisi ise başı açık kızlardı.
Başı açıkların biri kendini liberal, diğeri ise Kemalist olarak tanımlıyordu.
Her dört kız da kendi görüşleriyle paralel derneklerde çalışıyorlardı.
Ve emin olun ki, şimdiye kadar yaptığım hiç bir Teke Tek programı beni bu kadar şok etmemişti.
1999'dan bu yana türban eylemcisi olan Nuray, inanç özgürlüğü kapsamında türbanla eğitim hakkını savunurken, bunun eğitimle sınırlı olmayacağını, kamuda çalışmak dahil her türlü hakkı kapsaması gerektiğini söyledi.
Bu alıştığımız bir durumdu.
Türbanlı aktivistlerin tamamı bu söyleme sıkı sıkıya sarılıyordu.
Yani AKP'nin Anayasa'da yaptığı ama iptal edilen değişiklik zaten onları kesmeyecekti. Bu biliniyordu.
Ancak Nuray konuyu bambaşka taleplere taşıdı.
Nuray'a "İnanç gereği diye yasama tarafından oluşturulmuş hukuku beğenmeme ve kendi inançlarınıza göre yargılanma talebinizin ortaya çıkmayacağını ve yarın öbür gün Müslümanların kadı mahkemesinde yargılanmasını istemeyeceğinizi kim garanti edebilir?"
diye sordum.
Çok samimi yanıt verdi.
"Kimse garanti edemez. Hatta isteriz de. Niye insan kendi inandığı hukukla yönetilmesin"
Şok olmuştum.
"Bu çok hukukluluk anlamına gelir. Bir demokraside böyle bir şey nasıl olacak?" diye sordum.
"Niye olmasın" dedi.
Daha sonra değir türbanlı kız Kevser'e bir soru yönelttim.
"İran'daki baskı rejiminin İslam'a örnek olamayacağını söylüyorsun ama facebook'daki sayfanda Humenyi resimleri varmış"
dedim.
"Evet var. Humeyni'yi çok severim" dedi
"İran'daki rejimi kuran o değil mi?" dedim.
"Onun kurduğu rejimi bozdular" dedi.
"Peki Humeyni'yi çok seviyorsun. Atatürk'ü de sever misin?" diye sordum.
"Asker olarak çok başarılıymış" dedi.
Askerlik vurgusu dikkatimi çekti.
Tam bir Milli Görüş çizgisiydi.
Sonra dönüp aynı soruyu diğer türbanlı konuğum Nuray'a yönelttim.
Humeyni'yi o da çok seviyordu.
"Peki Atatürk'ü seviyor musun?" diye ona da sordum.
Önce biraz şaşırdı. Ne diyeceğini bilemedi.
Sonra "Acaba düşündüğümü söylersem suç olur mu?" dedi ve yine büyük bir samimiyetle "Hayır Atatürk'ü hiç sevmem" dedi.
"Niye?" dedim.
"85 yıldır çektiğimiz çilelerin müsebbibi o da ondan" dedi.
"İyi de sevmediğin o adam Türkiye'yi İngiliz, Fransız, Yunan işgalinden kurtardı. Onun sayesinde bağımsız bir ulus olduk. O olmasa idi bugün burada yabancı bir ülkenin mandası altında olabilirdik. Sömürge olurduk" dedim.
Ama Nuray kararlıydı.
"Kurtuluş savaşını Atatürk değil, inançlı Müslümanlar başlattı. Maraş'ta bir kadının türbanına el uzatılmasıyla kurtuluş savaşı başladı. Atatürk'le ilgisi yok" dedi.
"Atatürk bu savaşı organize etmeseydi, Maraş'ta veya başka bir yerdeki bu gibi tepkiler ezilip yok edilirdi" dedi.
Ona da yanıtı vardı.
"Belki de daha iyi olurdu. Belki yabancı manda altında inançlarımız daha iyi yaşayabilirdik. Daha özgür olabilirdik"
dedi.
Değerli okurlar.
İşte Türkiye Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu durum bu.
İstenen bu.
Bugün söylenmese de talep edilecek olan bu.
Anayasa Mahkemesi kararına karşı gösterilen tepkinin nedeni bu.
Türkiye Cumhuriyeti'nden alınmak istenen rövanş bu.
Bunun kılıfı özgürlük.
Bunun kılıfı demokrasi.
Bunun kılıfı liberalizm.
Yerse.
Yemezse zorla.
Öyle diyorlar.

BU RÖPORTAJ DÜN OLMUŞ ARKADAŞLAR SADECE FATİH ALTAY'LININ SİTESİNDE BU YAZIYI BULABİLDİM.RÖPORTAJIDA FATİH ALTAYLI KENDİSİ BİZZAT YAPMIŞTIR TELEVİZYONDAN İZLEDİM DİREK SİTEYE KOYAYIM DEDİM.YRUMLARINIZI ESİRGEMEYİN.GERÇEKTEN MALU KİŞİLER BÖYLEMİ DÜŞÜNÜYOR VEYA BUNLAR ÜZERİMİZDE OYNANAN BİR OYUN MU?ANLAMADIM AMA EN DEĞERLİ ŞEYİMİZ ''ZAMANIMIZ''ÜLKENİN GELİŞİM SÜRECİNİ YAVAŞLATIYOR HER NE OLURSA OLSUN BUNLAR ÜLKEYE ZARAR VERİYOR
EN SONUNDA DA O KIZA Bİ ÇİFT LAFI BURDAN HAYKIRMAK İSTİYORUM.BU ÜLKEDE ATATÜRK OLMASAYDI SEN BIRAK MÜSLÜMAN OLMAYI BABANIN KİM OLDUĞUNU BİLEMEZDİN!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sinirlendim bende haberleri görünce işte böle düşünebilen kişiler oldugu için sürekli bölünüyoruz ateistin birine çıkıp Allah a inanmıyorum diyo

inancını yaşa tarihinide ögren

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunların derdi türban filan değil anladınız siz onu.....

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu bunlar resmen neye hizmet ettiğini bilmeyen üç beş gerizekalı. resmen ezberletilmiş, öğretilmiş, programlanmış, beyni yıkanmış, doldurulup oraya gönderilmiş tipler. adamı kanser ederler yaw. ilk ve son söyleyeceğim sözlerim şu: bu ülkeyi sevmiyorsan, beğenmiyorsan, kendini türk gibi hissetmiyorsan, türk kimliğinden üstün ümmet kimliğini görüyorsan; haydi o beğendiğin irana, o rejime
Selametle GİT!!!

kusuruma bakmayın illa ki anladınız. ama bu haberi dün akşam seyrettim. şimdi de tekrar izledim cinlerim tepeme çıktı yine. affınıza sıgınarak...

dediğim gibi ilk ve son sözlerim bu olur. arayı da dolduracağım ama yrn sınavım var. şimdi ders çalışmam lazım. sınavdan sonra grsrz ;)

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yahu bunlar resmen neye hizmet ettiğini bilmeyen üç beş gerizekalı. resmen ezberletilmiş, öğretilmiş, programlanmış, beyni yıkanmış, doldurulup oraya gönderilmiş tipler. adamı kanser ederler yaw. ilk ve son söyleyeceğim sözlerim şu: bu ülkeyi sevmiyorsan, beğenmiyorsan, kendini türk gibi hissetmiyorsan, türk kimliğinden üstün ümmet kimliğini görüyorsan; haydi o beğendiğin irana, o rejime
Selametle GİT!!!

;)
bunların nniyeti s....r olup gitmek değil bizi bu ülkeden rejimi değiştirip sürmek allah onların hepsini kahretsin.beğenmedikleri bu canım vatan uğruna nice şehitlerimiz var.allah bu şehitlerimizin kemiklerini sızlatınların belalarını versin......

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

Son düzenleme:

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşgaldaki hali sakın unutma,
Atatürk'e dil uzatma sebebsiz,
Sen anandan yine çıkardın ama,
BABAN KİMDİ BİLEMEZDİN ŞEREFSİZ!!!!!!

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bakın VATAN HAİNİ Böyle Birşey..

a1ac1.png

a2qv9.png

Bu kadınmıdır kızmıdır bilmem diyorki Maraş'ta bir kadının türbanına uzanan el!. diye anlattıklarını sanırım Maraş'ta katledilen binlerle karıştırmış!..

Bunlar gibi insanlar ülkemizde sadece görüş ayrılığı olduğu için bunları yaptılar!.

6867478af897be3ec7d8f7azm8.jpg

663371174smallla7.jpg

Neymiş efendim onlar inançlarını özgürce yaşamıyorlarmış!

Neymiş efendim bunun sorunlusu Atatürk'müş

Peki yukarda yatan yavrucağın suçu neydi?

Bakın bunun gibiler bunları yaptı!..

16406099hx5.png

Neden Aziz NESİN özgürce yazdı diye! Devletin Cumhuriyetin Demokrasinin altında bunları yapanlar Haktan Hukuk tan korkmayanlar düşünün birde bunar olmasa neler yaparlar! Neymiş inançlarıyla yargılanacakmış! SİZİN YARGILANACAĞINIZ GÜN ELBET GELİCEK!..

Yazık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...