Opel 47 bin aracı geri çağırıyor

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Aracı götürdüm, aracın yağ basınç müşürünü, kablosunu değiştirmişler. Bu arada karter kapağı somunu mu ne yalama olmuş, onu da değiştirmişler. Somun için 2.5 YTL ücret verdim, diğerleri ücretsiz olarak yapıldı. Ankara iskitler/Opis te yaptırdım. Bilginize...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben de bugün aracımı götürdüm ve kampanya dahilinde olan parçayı ücretsiz olarak değiştirdim. Yağ basınç müşürü, karter tapası ve helezon hortum falan yazıyordu işemrinde...

İşin ilginç yanı, sözü edilen parça bozuk ya da sağlıksız çalıştığı için değiştirilmiyormuş. Daha gelişmiş bir parça ile değiştiriyorlarmış. Yani bugüne kadar bu parçayla kullanmış olmamızın hiçbir zararı yokmuş.

Tabii ben servisin yalancısıyım. Biraz mantıksız geldi ama işin aslı zaten tam anlamıyla öğrenilemeyecek. Bırakalım böyle kalsın. En azından içimiz rahat eder...:rolleyes:

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Parçanın çalışmasında bir anormallik yok, sadece erken yaşlanma riski var parçanın. Bu nedenle değişim gerekiyor. Eğer bugüne kadar aracınızda hiç bir arıza çıkmadıysa, aracınız eski müşürle çalışırken bir hasara uğramamış demektir. Başka bir marka olsa bu sorunu görmezden gelip garantisi dolan araçlarda bu sorunu gidermek için para isteyebilirdi. Bu da Opel in kalitesidir bence.

GMGermany

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isin asil gercegi sudur: opek Astra G ve Astra H da 2 tane yag basincini ölcen Sensör vardir. Bunun üst tarafinda bulunan sökülüp yerine vida sokuluyor. yani yukaridaki iptal oluyor.
Asagida olan yani Motorun alt kisminda bulunan Kompresörün arkasindaki degisiyor.
Bu islem bittikten sonra TECH 2 ile Motor beynine yeni Software yüklenmesi gerekiyor. Bu yag basincini ölcen Sensör davasi opel Corsa b ve Opel Corsa C 1.0 ve 1.2 Motorlorundada sorunu. Yedek parca Numarasi 1238696 olmasi gerekiyor.
Yalnizca Astra G ve Astra H Z 16XEP Twinport Motorunda degisiyor resmi olarak.

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yağ ölçer sensör bendede bir garip ayda bir uyarı veriyor check oil level diye ama yağına bakıyorum hiç eksilme yok sensör mü arızalı yoksa araç beni yağı kontrol etmem için periyodik olarak uyarıyor mu?:D

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımı da opel çağırdı, geçen salı günü gittim yeni tip yağ müşürünü taktırdım, aracın yazılımını da buna göre modifiye etmişler ancak aracın çalışmasında bir acaiplik oldu , bir kere çok daha çabuk devirlenmeye başladı hatta 2-3 sefer sport modu mu takılı kaldı diye deneme yapıp açıp kapattım sport modda daha da çabuk devirleniyor, 2.cisi motor devri hemen aşağı inmiyor araca tekrar alışana kadar yeni araç kullananlar gibi vites değişimlerinde aracı siklettim. Yağ müşürü opel tarafından değiştirilen arkadaşlara benzer birşey oldu mu merak ediyorum?

Bunun yanısıra hazır seneler sonra opel servisine adım atmışken şu direksiyonun ağırlığını giderecek bir şey yapılabilir mi diye sordum. Yapmışlar(!!) lastik havalarını balon gibi yükseltmişler, aferim onlara, ben akıl edememiştim zaten!! İlk başta biraz hoş gibi oldu böyle biraz devam edeyim dedim 2 kere öndeki araca gömme bir kaç kere de yoldan çıkma tehlikesi atlatıp habire çekiş kontrolünü devreye sokunca oturduk gene normal seviyesine indirdik.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel