Honda da otomobillerini geri çağırıyor

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternet ortamından birkaç alıntı haber:

Alman otomobil üreticisi Opel, 2003-2005 yılları arasında trafiğe çıkan 47 bin aracı arıza nedeniyle geri çağırdı.
GM Avrupa kolu tarafından yapılan açıklamada silindir başlarındaki sensörlerin yaşlanma riski ve sızdırma sorunlarına yol açtığı ve yağ kaçağına yol açtığı söylendi. Servislere çağrılan otomobilllerin parça değişimi ücretsiz yapılacak.
-----------------------------------------------------------------------
7 Kasım 2001 ile 31 Mayıs 2007 tarihleri arasında üretilen Noah ve Voxy model Toyota arabalarda arızalar tespit edildiği için Toyota bu arabaları geri çağırıyor. Bu modellerde benzin deposunda çatlamalar meydaha gelebiliyormuş.
-----------------------------------------------------------------------
Ayrıca Toyota ABD'de satılan 593 bin 2003-2004 model Corolla ve Matrix model arabalarını geri çağırıyor. Arıza konusu otomatik camlardaki vidaların gevşemesi. Bu konuda şikayet mektubu almışlar. 15 kişinin bu arıza sebebiyle yaralandığı kayda geçmiş.GM 'da Toyota ile bu konuda aynı platformu paylaşan 122 bin Pontiac Vibe model aracını geri çağıracakmış.
----------------------------------------------------------------------
Çin'deki Jaguar Land Rover Auto Trade (Shanghai) Ltd. Co.'ya ait 157 XJ tipi sedanların fren sisteminde bozukluk olduğu ve bu araçların geri çağrıldığı açıklandı. br br Çin Kalite Denetimi İnceleme ve Karantina İdaresi'nin açıklamasında, söz konusu şirkete ait ve 15 Mart 2002 ile 19 Haziran 2004 tarihlerinde üretilen sedanların fren sistemlerinde sorun olduğu ve bu araçların 4 Haziran'dan itibaren geri çağrılacağı belirtildi. br /br / İdarenin internet sitesindeki açıklamada, adı geçen araçların devre fren sitemi, şok ve gürültü emme plakasında dizayn hatasından dolayı frenlerin çalışmadığı kaydedildi. Söz konusu şirketin bozuk fren sistemini yenisiyle değiştireceği ifade edildi.br /br / (CİHAN)
Ulusal Karayolları Trafik Emniyeti İdaresinin (NHTSA) bugünkü haberine göre 12,662 adet Cadillac CTS modeli hava yastığı problemi yüzünden geri çağrılıyor.Sorun ise yazılım probleminden kaynaklanıyor. Ön yolcu hava yastığı gerektiği an açılmayıp bir komut hatasından dolayı her an açılabilir halde olduğundan dolayı GM araçalrı geri çağırıyor. Geri çağrılan 2009 model Cadillac CTS ‘lerde yolcu bölümündeli sistem modülü değişecek.
2008 ve 2009 üretimi Grande Punto ve Grande Punto Abart modellerini kapsayan geri çağırma operasyonu neticesinde otomobillerin direksiyon sistemleri elden geçirilecek. Daha önce de iki kez servise çağrılan Grande Punto’nun bu son geri çağırma duyurusu 500 bin otomobili kapsayarak öncekilere göre en büyük olma özelliği taşıyor.
Güney Kore'de 32,272 Chevrolet Cruze geri çağrılmış

HONDA, Güney Afrika'da, 2002-2008 model Jazz marka otomobilleri güvenlik gerekçesiyle geri çağırdı. Honda'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, 'bazı durumlarda, su sızması sonucu kısa devre yapan sürücü kapısı pencere düğmesinin inceleneceği ve modifiye'' edileceği bildirildi. Geçen yıl eylül ayında Cape Town'da 2 yaşındaki Vanilla Nurse, otomobilde uyurken yangın çıkmış ve hayatını kaybetmişti.

JAPON Toyota firmasının ABD'de gaz pedalında sorun bulunan 1.9 milyon, Çin'de 75 bin aracının yanı sıra Avrupa'daki araçlarını da geri çağıracağını açıklaması üzerine, Amerikan General Motors (GM) şirketi karşı atağa geçti. GM, Toyota marka araçlarını terkeden müşterilerine 1.000 ABD Doları ödemeyi teklif etti. Ford Motor da Honda dahil, yabancı markalı araç sahipleri için benzer nakit ödeme teşviki sunmayı planlıyor.

Numarasını taşıyana 1000 kontör hesabı.Ticaret işte.Büyüğü küçüğü farketmiyor.

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yan sanayide üretiliyo toyota da kontrol etmeden direk takıyo demekki nasıl olurda güvenin artar yahu:D:D:D
yok mu bu toyotanın giriş kalite labı.
malzeme analiz kalite kontrol labı hadi bunlar yok yan sanayi kontrolleridemi yok kandırmayın kendinizi...
kendimizi niye kandıralım ya :D:D sende güven kaybetmıstır bızde guven kazanmıstır sana gore yanlıştır yapılan bıze gore dorudur.

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cadillac cts böyle bir hata olması beni şaşırttı :eek:.gm in ve ford un müşteri kapma stratejisi cidden hat taşıma olayına benziyor:D ticaret bu olsa gerek.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontroller var elbette! parçalardaki hata şu, tahmin edilenden daha erken sürede eskiyor pedallar, bu eskime de erken arızalara ve öngörülemeyen sorunlara yol açabiliyor. Toyota da sorunsuz marka imajını zedelememek için "olabilme ihtimali" ni göz önüne alarak araçları geri çağırıyor. Yoksa geri çağırılan araçlarda hiç sorun çıkmayabilir de. Ama daha önce amerika da ölümlü bir kaza olmuş ve bu kaza sonrasında incelemede eskiyen ve takılan gaz pedalının buna neden olduğu anlaşılmış.

Sadece Toyota değil, diğer markalar da farkedememiş bu sorunu. Israrla aynı şeyi söylemeyin, bu sorunu barındıran tek marka Toyota değil, bu konu hakkında söylenen her şey bu pedalları kullanan diğer markalar için de geçerli. Çıkar yakında kimin ne kadar müşteriyi düşündüğü...

bak kalın yaptığım karakterleri tekrar oku giriş kalite lab ları malzeme analiz labları ne zaman eskiyeceği ne kadar dayanacağı ne kadar dayanması gerektiğini anlamak içindir teknoloji gelişti bozulacağı saati bile veriyo istersen kalite kontrol cihazları.
bu adamlar pazar açığını doldurmak için rakiplerinin dar alanlarını değerlendirmek için bu tip kontrolleri es gectiler sallamadılar olay büyük skandala doğru giderken aman geri çağardık biz böle firmayız güvenin imajı yaratmaya çalışıyolar şimdide. Toyoya demekki en büyük skandala imza atacaktıki ilk o çağırdı diğer firmalarda toyotanın olaya uyanıp harekete geçtiler.

8 senedir ben bu firmalara kalite kontrol cihazı satıyorum neyin ne olduğunu az çok biliyorum:D:D:D

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak kalın yaptığım karakterleri tekrar oku giriş kalite lab ları malzeme analiz labları ne zaman eskiyeceği ne kadar dayanacağı ne kadar dayanması gerektiğini anlamak içindir teknoloji gelişti bozulacağı saati bile veriyo istersen kalite kontrol cihazları.
bu adamlar pazar açığını doldurmak için rakiplerinin dar alanlarını değerlendirmek için bu tip kontrolleri es gectiler sallamadılar olay büyük skandala doğru giderken aman geri çağardık biz böle firmayız güvenin imajı yaratmaya çalışıyolar şimdide. Toyoya demekki en büyük skandala imza atacaktıki ilk o çağırdı diğer firmalarda toyotanın olaya uyanıp harekete geçtiler.

8 senedir ben bu firmalara kalite kontrol cihazı satıyorum neyin ne olduğunu az çok biliyorum:D:D:D

O işi yapanlarada Endüstri mühendisi deniyor işte :)

Saygılar...

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yürü bee, a a a a a alllahına kurban :) sevdiğim gız bana a a a aaabi deyinceee :D:D:D

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece gaz pedalıda değilmiş sanırım.İlk çıktığı günlerde fren ve gaz pedalı deniyordu sonradan gaz pedalına gevirildi olay.Birde haberdede yazdığı gibi ilk başlarda pedal dahi denmeden cam düğmesi dendi bu nasıl samimiyet..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nokta ;)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bi haber çıksa da opel 1996-1997 arasında Belçika üretimi astraları piyasadan toplayıp yerine J kasa astra veriyor deseler.

Hayaller birer birer kapımı çalıp girdiler sonrada terk edip gittiler diye bir şarkı sözü mü vardı bana mı öyle geliyor. :D