Opel astra 1.6 enjoy hakkında bilgi almak istiyorum

msylr52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı geceler arkadaşlar. Bugün 3 yıldır kullandığım hyundai getz aracımı Opel astra 1.6 enjoy 111 yıl araç ile değiştirdim. Opel ile alakalı hiç bilgim yok. Bir kaç soru sormak istiyorum.
-Araç lpgli aldığım arkadaş buna bağlı olarak motor arıza ışığının yandığını söyledi. Sizce doğru mu bunun bir çözümü var mı?
-Araç 176 binde, 160 binde triger setini değiştirdiğini söyledi. Triger kaç binde değişmesi gerekir.
-Bi de yakıt tüketimi ne kadar oluyor ş içi ve dışında. Kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa
-Bagaj içerideki düğmeye bi iki kez bastıktan sonra açılıyor bu normal mi değilse ne yapmam lazım
-Bunun haricinde baktırmam gereken dikkat etmem gereken bir şey var mı. Daha sonradan masraf açsın istemiyorum.
Opelciler olarak çok fazla yardımlaştığınızı ve bir aile gibi olduğunuzu duymuştum😊. Şimdiden çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için

• Beğen
Tepkiler: Hasip

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz...
-Astra h kasalarda lpg'ye bağlı arıza ışığı yandığını duymuştum ama sanırım afr ayarı yapıldıktan sonra giderilebiliyordu. Bilen arkadaşlar daha detaylı bilgi vereceklerdir.
-Triger zincir ise ses yapınca 100-150bin kmlerde değişiyor, kayış ise periyot daha kısa 60bin km gibi. Araçtan araca değişiyor ve kitapçığında belirtilmiş olması lazım.
-Ben 1.6 (b16xer) kodlu motoru lpg ile kullanmıştım. 1.6 lar 3 aşağı 5 yukarı benzerdir diye düşünüyorum. 11-12 lt lpg yakardım 100km'de tabi kullanıcıya göre çok değişkenlik gösterebilir.
-Bagajı açmak için düğmeye iki ya da daha fazla basmak gerekiyorsa, düğmeyi söküp bağlantılarını temizleyip kontrol edebilirsiniz.
-Araç 176binde olduğu için daha önce sıvıları değiştirilimiş mi, ne zaman değiştirilmiş bunu bilmeniz gerek. Eğer değiştirilmedi ise tüm sıvıları (soğutma, fren, direksiyon sıvıları, motor yağı ve filtreleri ve aklıma gelmeyen varsa) sıfırlamanızı, soğutma sistemini detaylı olarak kontrol etmenizi öneririm. Son bir dip not eğer soğutma suyu olarak çeşme suyu kullanıldıysa bugüne kadar, soğutma sıvısı eklendiğinde kireçleri çözüp kaçaklara sebebiyet verebiliyor.
Keyifli forumlar...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Omer bey gereken cevabi yazmis👍

• Beğen
Tepkiler: msylr52