Opel Astra H CD30 Mp3 amfi bağlantısı

kazimender

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba sizlere birkaç sorum olacak bu konuyu internette ve bu forumda çok araştırdım ama maalesef net bir cevap bulamadım. Bilen de yazmış bilmeyen de o yüzden bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Şimdi gelelim asıl meseleye aracımın orjinal teybine amfi bağlamak istiyorum malum RCA çıkışı yok high level input özelliği olan bir amfi alarak bu sorunu çözmeyi düşünüyorum.

1. Soru
Alacağım amfi Pioneer GM-A6604 bu amfinin şöyle bir özelliği var eğer teyp destekliyorsa sadece hoparlör kablosundan gelen sinyali bağladığınızda teyp ile beraber açılıp kapanıyor. Bu teybin böyle bir özelliği var mı?

2. Soru
Diyelim ki teybin böyle bir özelliği yok. Bu durumda bir de rem yani tetikleme kablosu baglamam gerekiyor. İnternette araştırdım soketteki AA ya da AR çıkışı diyenler var. Bu teybin rem desteği var mı?

Eğer yok ise çakmaktan almak mantıklı olur mu? O şekilde yapanlar var.

3. Soru
High level input bağlantısını yaparken hoparlör kablosu mu kullanmayalım yoksa teybin hoparlör çıkışına ve amfinin high level çıkışına dişi RCA soket takıp RCA kablosuyla mı bağlasam daha verimli olur?

Not: Şöyle bir çözüm buldum kendi kendime bir oto kontrol kalemi alıp bir ucunu şaseye diğer ucunu da sokette var olduğu söylenen AA ya da AR ye baglasam ışık vermesi gerekmez mi sonuçta o da +12v?

Teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oto anten çıkışını kullanabilirsniz tetikleme için.hoparlöe giden kabloyu direk amfiye girebilirsiz bişe olmaz.şaseyi bagajdan alabilirsiniz ama artıyı kesinlikle kalın kabloyla aküden çekin