Opel Astra ile Skoda Fabia yı değiştirdim

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel bir araç. Vw grubu bir araç olduğu için seni kolay kolay yarı yolda koymaz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Ama şunu söyleyeyim tdi motor bazı arkadaşlarında dediği gibi artık eski teknoloji olarak nitelendireceğimiz bir motor. cdti daha yeni ve daha ekonomik. Yalnız eski derken kötü anlamında ve çok eski değil. Hala çok güzel performansı olan bir motor.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki aracı da kullanmışsan astranın farkını
sadece kapıyı kapattığında kapının çıkarttığı tok sesinden ve aracın içindeki havayı sızdırmayıp yüzünü tatlı bir şekilde yalamasından anlamışsındır...

idleboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astramı gercekten ozledım ama soyle bır fark var ıste arada ben beykozda oturuyorum okulum uskudarda dun evden uskudara ordan maltepeye ordan pendıge ordan eve 10 ytl lık mazotla gıttım ve hala mazot var opele 15 ytl benzın koyuyodum uskudardan maltepeye ordan da eve ancak goturuyodu benzın uzgunum sattıgım ıcın ama durum bu

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusunda benzinle mazot mukayese edilmez çünkü mazotlu araçlar ekonomiktir bu yüzden fiyatları da yüksektir mesele iktisat ise lpg li astralara bakmak lazım mazottan da az yakarlar çekişi de mazottan iyidir.
peugeot 307 hdi aracı olan bir arkadaşım bolu dağını tırmanırken benim araç 4. viteste burda bayılıyordu astra ise tırmalıyor dedi tırmalayan astrada ise sıralı tüp vardı ;)

idleboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt konusunda benzinle mazot mukayese edilmez çünkü mazotlu araçlar ekonomiktir bu yüzden fiyatları da yüksektir mesele iktisat ise lpg li astralara bakmak lazım mazottan da az yakarlar çekişi de mazottan iyidir.
peugeot 307 hdi aracı olan bir arkadaşım bolu dağını tırmanırken benim araç 4. viteste burda bayılıyordu astra ise tırmalıyor dedi tırmalayan astrada ise sıralı tüp vardı ;)

arkadasım mazotlu arac her zaman daha uzun yol gıder o 307 yle gıden arkadasın da vardır bısey o zaman yada o arac 1,4 hdi sa ona bısey dıyemem tutupta 1,6 astra yı gececek halı yok zaten 4 vıteste o arabanın orda bayılmasına da ımkan yok eger yol bossa tabıı bı de arkadsın araba kullanmayı ıyı bılıyosa

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tercih meselesi diyorum ki, iki aracı mukayese ederken üstelik birisi benzinli diğeri mazotlu bir araçsa mukayese sebebi şu kadarlık mazotla şu kadar yol gidiyordum şu kadar benzinle ise şu kadar yol gidiyorum denilmemeli :confused:
mukayese sebebi yol tutuş, hızlı manevra, konfor, güvenlik vs. olmalı anti parantez eğer arkadaşın şöförlüğünde tereddütün varsa 1 gün dolaştırsın seni kendin karar verirsin artık
ayrıyeten yeni aracın hayırlı olsun güle güle bin

idleboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tercih meselesi diyorum ki, iki aracı mukayese ederken üstelik birisi benzinli diğeri mazotlu bir araçsa mukayese sebebi şu kadarlık mazotla şu kadar yol gidiyordum şu kadar benzinle ise şu kadar yol gidiyorum denilmemeli :confused:
mukayese sebebi yol tutuş, hızlı manevra, konfor, güvenlik vs. olmalı anti parantez eğer arkadaşın şöförlüğünde tereddütün varsa 1 gün dolaştırsın seni kendin karar verirsin artık
ayrıyeten yeni aracın hayırlı olsun güle güle bin

saol tesekkurler tabıı kı tercıh meselesı ama mukayese sebebı bunlar olsaydı aracımı zaten degıstırmezdım konunun ılk sayfasını okursan anlarsın ne demek ıstedıgımı yoksa aracımı sevıyodum yanı bide 4. viteste arabayı bayılttıgını sen soyluyosun demek kı ya arkadasında bısey var ya da arabasında tekrar tesekkurler