opel corsa 1.2 arabam var lpg takacam teredütteyim liütfen yardım edin

ozgsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence hic Lpg Taktırma aracın ztn 1.2 :good:

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence o araç o kadar yapmaz benim 97 corsa var 1400 ilk aldıgımda 2 yıl önce 0,350 yakıyordu katalizördendir dediler katalizör değişti o zaman 80 ytl vermişyim 0,185 ytl'ye kadar düşmüştü şu an 0,19-0,21 ayası yakıyor bence bir baktır

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biologist84' Alıntı:
arkadaşlar o.v otomatik vites anlamında yazdım..bir depoyla 700 km diyenlermi var..gülerim çünkü ancak şehirler arası otobanda sabit 90km hızla gitsem o yolu yapar..km de 160 bin yaksa problemim olmazdı zaten..kardeş senden ricam sen emin ol o 160 bin diyenler gerçekten şehir içi içinmi geçerli..mümkünse bidaha sor ..

anlaşılan senin aracında bir arıza var, 300 bin dedigin , bugun fiyatla (2,77) yaklaşık 100 km de 11 lt yapar,bu çok fazla bir deger.Ben en fazla komple sehir içi 8 lt yaktım, o da 220 bin filan denk geliyor.Normal kullanımda sehir içi bu degerleri gecememen lazım.Normal, s.içi ve s.dışı karışık 0,200 hatta komple uzun yolda 0,160 ytl bile yakıyor..sen aracına bir kez daha baktır arkadasım

biologist84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
anlaşılan senin aracında bir arıza var, 300 bin dedigin , bugun fiyatla (2,77) yaklaşık 100 km de 11 lt yapar,bu çok fazla bir deger.Ben en fazla komple sehir içi 8 lt yaktım, o da 220 bin filan denk geliyor.Normal kullanımda sehir içi bu degerleri gecememen lazım.Normal, s.içi ve s.dışı karışık 0,200 hatta komple uzun yolda 0,160 ytl bile yakıyor..sen aracına bir kez daha baktır arkadasım

iyide abicim 1 ay önce servide götürdüm araç iyi durumda dedi...araç neden fazla yakıt yakarki bujileri iyi durumda yukarda yazan arakadaşın dediği gibi katalizöre baktıracam başka ne ola bilirki?

morfy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar motoru güçükte olsa,devirli sürersen 300 bulur artar bile,benim corsa ilk aldığımda 350 yakıyordu(1.4) ama tabi spo sürüşde ekonomik sürüşte istediğin kadar basma 300 ü düşmüyordu,servise götürdüm triger kayışı benzin enjektorleri falan değişti,şimdi 240-260 şehir için tüketimi var
ben Lpg taktırmayı düşünüyorum,sende taktır bence yakıt düşer..

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performansta aramıyorsan hiç durma hemen taktır..

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 300 bin aşırı fazla aracın bakımlarını gecirmiyosan bu kadar yakmasına ihtimal bile veremem dedigim gibi aracın bakımlarını gecirmediysen bu kadar yakmaz ama yok ben bakımlarını tam yaptırdım diyosan ozaman git enjektörlerini temizlet carbon clean yaptır tüpü sonra taktır derim tercih senin...:good: