Opel Corsa 1.4 i Twinport Essentia 14" (Tam Otomatik) Hk.

selimoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

0 km araç alacağım. Tercihim şu an için Opel Corsa tam otomatik bir araçtan yana olacak.

Şu an bütçeme en uygun araç; 1.4 i Twinport Otomatik
Şanzıman 14" kapak jantlı - Essentia.

Bahsetmiş olduğum aracı kullanan arkadaşların olumlu/olumsuz görüşlerini almak isterim.

Fiat Punto Evo kararımdan vazgeçip, Opel Corsa almaya karar verdim.
Fiat araçlarda tam otomatik yok diye biliyorum. Bu yüzden Opel'e yöneldim.

Bütçemin kısıtlı olmasından dolayı, ne yazıkki dizel bir araç şu an için alamayacağım. İkinci elde düşünmüyorum.

Sonuç olarak, 0 km 1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman 14" kapak jantlı - Essentia araçla ilgili olumlu/olumsuz görüşlere oldukça ihtiyacım bulunmakta. Özellikle yakıt tüketimi konusunda. Aracı tamamiyle şehir içinde kullanıyor olacağım. Günlük maksimum yapacağım km. 10-15 arası.

İlginiz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

kaunos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba selimoz

bende seninle aynı durumdayım.2.el nissan micra otomatik,yine 2.el otomatik ford fiestadan sonra opelde karar kıldım bu aralar.
ama ben 1.2 twinport essentia easytronic düşünüyorum.bütçem 30000 civarı.
aslında 1.2 ile ilgili çok olumsuz eleştiri var motoruyla ilgili.ama ben zaten cok performans aramıyorum.bide antalyada yasadıgım için yokuş olmadıgından,yalnızca evden işe işten eve senin gibi günde 10-15 km düz yolda kullanacagım için motoru dert etmiyorum.beni tek düşündüren easytronic şanzımanların kronik arızaları(1-2 geçişleri sarsıntılı,fren şişmesi vs.)

o yuzden 1.4 tam otomatik göz kırpıyor bana ama bütçemi 35000 e cıkarmak istemiyorum.zaten 20000 lerden buralara kadar cıktı=)

yalnız bişey sorucam sana ve diğer arkadaşlara:
opelin sayfasında ve diğer araç markalarının sayfalarında hem 2012 hem 2013 fiyat listeleri var.2012 fiyat listesine göre 1.4 otomatik 32.900 tl yazıyo.eger öyle olursa bütçemi son bikez zorlayabilirim.ama bu gecen yılına raçları tamamen sansmıdır?
araç bayilerinin stok durumuyla alakalı bişimidir?
2012 aracı alsak bizim için ne dezavantajı var model yılı düşük olamsı dısında?

bilgin varmıdır?
teşekkürler.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı 2012 model almıştım bu tamamen bayinin stok durumu ile ilgili bir durum ayrıca 1.2 motor gözünüzü korkutmasın ben klima 2. kademe açık durumda 170 e kadar çıkardım arabayı... yokuşlardada gerekli devirde girilirse sıkıntı yok. tabi benimki manuel vites

kaunos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagol ilker yusuf

o zaman bi bayilerle görüşmekte fayda var.

selimoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba selimoz

bende seninle aynı durumdayım.2.el nissan micra otomatik,yine 2.el otomatik ford fiestadan sonra opelde karar kıldım bu aralar.
ama ben 1.2 twinport essentia easytronic düşünüyorum.bütçem 30000 civarı.
aslında 1.2 ile ilgili çok olumsuz eleştiri var motoruyla ilgili.ama ben zaten cok performans aramıyorum.bide antalyada yasadıgım için yokuş olmadıgından,yalnızca evden işe işten eve senin gibi günde 10-15 km düz yolda kullanacagım için motoru dert etmiyorum.beni tek düşündüren easytronic şanzımanların kronik arızaları(1-2 geçişleri sarsıntılı,fren şişmesi vs.)

o yuzden 1.4 tam otomatik göz kırpıyor bana ama bütçemi 35000 e cıkarmak istemiyorum.zaten 20000 lerden buralara kadar cıktı=)

yalnız bişey sorucam sana ve diğer arkadaşlara:
opelin sayfasında ve diğer araç markalarının sayfalarında hem 2012 hem 2013 fiyat listeleri var.2012 fiyat listesine göre 1.4 otomatik 32.900 tl yazıyo.eger öyle olursa bütçemi son bikez zorlayabilirim.ama bu gecen yılına raçları tamamen sansmıdır?
araç bayilerinin stok durumuyla alakalı bişimidir?
2012 aracı alsak bizim için ne dezavantajı var model yılı düşük olamsı dısında?

bilgin varmıdır?
teşekkürler.

Fatih bey,

yarı otomatik araçları hem yakıt ekonomisi hemde fiyatlarının daha cazip olması sebebiyle düşünüyordum. Ancak, vites geçişlerindeki sarsıntı gibi sorunları internet üzerinden çok duyunca ve yokuşlarda bayılma sorununda manuel şekilde vites düşürme gerekliliği gibi yorumları okuyunca bende bütçemi zorlayarak tam otomatik almaya karar verdim.

Açıkçası, Opel almamı en çok internet sitesi üzerinde gördüğüm 6.000TL'ye yakın indirim avantajı etkiledi.

Dediğiniz gibi, internet üzerindeki fiyatlar bu sınıftaki araçlar içinde oldukça uygun.

Fiyat sanıyorum bayiden bayiye değişiklik gösteriyor. Farklı bayilerden fiyat teklifi isteyeceğim.

Aracı Ekim gibi almayı planlıyorum. Dolayısıyla Ekim fiyatları henüz belli olmadığı için bayiler fiyat tekliflerinde Ağustos fiyatlarından hareketle teklif sunmaktalar. 2014 araçlarında satışa sunulmasıyla, 2012-2013 araçlar için daha esnek davranabilirler diye düşünüyorum. İnternet üzerindeki fiyatlarda yaklaşık 1.000 - 2.000 TL arası bir indirim olabileceğini söylüyor arkadaşlarım.

Geriye tek sıkıntı, bayinin stok durumu kalıyor.