Opel Corsa 2011 / 1.2 benzinli twinport Servis ışığı seyir halinde yandı ve araç gaz yemedi

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar

Öncelikle bu sorun ile karşılaşan oldu mu ve çözümü nasıl oldu , servise gidip kazıklanmak istemiyorum yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler .Aracım yağışlı günde istanbul trafiğinde ağır ağır ilerlerken aniden servis ışığı yandı ve gaza bastğımda ibre oynamadı kenara çektim kontağı aç kapa bir kaç yaptıktan sonra düzeldi devam ettim 15 dk sonra yine aynı şey oldu servisi aradım sürmeyin dedi en yakın servise çekici ile aldırın dediler tekrar kontağı kapatıp açıp eve gelebildim . Arkadaşlar bilen var mıdır

Saygılar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu nedir

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kodunu nasıl öğrenebilirim hocam sadece servis bakım ışığı yandı kontak kapatıp açtıktan biraz bkledikten sonra sönüyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
fren ve gaza basılı tutun kontak anahtarını takıp ışıklar gelene kadar cevirin ve bekleyin kilometre yazan yerde ecn kodları cıkar bir süre sonra bize söyleyin çözümü anlatayım size

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tabiki

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
En az 30 saniye kdr basılı tuttum ama hata kodu vermesi bir kaç kez denedim Bu arada servis ışığı da yanmıyor? Ne yapacağını bilemiyorum

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
servis ışığı sönsede arıza kodu hafızada kalır

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
İlk olarak anahtarı çıkartın sonrasında tekrar takın.

– Ayağınızla aynı anda hem gaz ve hemde fren pedalının ikisine birden sonuna kadar basın.

– Ayağınız gaz ve fren pedalına sonuna kadar basılı iken ayağınızı çekmeden aynı anda kontak anahtarını 2 kademe çevirin yani çalıştırmadan önceki konuma kadar ışıklar yanana kadar.

– Bu durumda yaklaşık olarak 5-10 saniye arasında bekleyin. Bu süreçte km sayacının olduğu alana dikkatli şekilde bakın ve ECN ile başlayan kodlar çıkmaya başlayacaktır. Bu kodlar aracınızda bulunan arızalara ait kodlardır. Bu kodları kesinlikle hemen bir yere kaydedin. Aracınız da kaç tane arıza varsa bu ekranda sırasıyla geçecektir. En sonunda ise hata kodları bitecektir ve ECN 0000 yazacak ve ekran kapanacaktır.