Opel Corsa 2011 / 1.2 benzinli twinport Servis ışığı seyir halinde yandı ve araç gaz yemedi

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Aracı bostancı sanayisindeki opel bostancı veli ustaya götürdüm aracı cihaza taktı gaz pedalı hatası verdi , gaz padalını değiştirdik , arabayı aldım devam ettim fakat 10 dk. sonra yine aynı sorun oldu , geri getirdim arıza kaydını sildi tekrar denedim yien aynı hata bu sefer beyinciye götür dedi , şu an oraya bıraktım , sizce servise mi gitmeliyim yada tanıdğınız tavsiye ettiğinzi bir yer var mı ? Yardımınız ricadır

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Her araçta sistem aynı değildir ama genelde benzerdir.

5 sene önce Megane 2 araç yolda giderken gaz keserdi, götürdük servise gaz pedalı dediler, 750tl olunca vazgeçmiştim o zaman, forumlarda araştırdım ve fren müşürü değişimi ile çözüldüğünü okudum.

Sonra deflarca götürdüm, inatla değişmediler fren müşürünü, ben de emin olamadığımdan ısarcı olmadım. Sonra bir gün yine aynı ustaya bıraktım. Sorunu çözmek için ne yapıyorsan yap ama gaz pedalı ya da başka bir parçayı değiştirme dedim. Akşam gittiğimde yine fren müşürü değişmemiş, aracın tüm soketleri temizlenmiş. Marşa bastık çalışmadı. Elinizde fren müşürü var mı dedim, var dediler, değiştirin o zaman dedim. 40tl. Bir daha o sorunla karşılaşmadım. Fren müşürü arızalı olduğunda beynin motora giden yakıtı kesmesi sebebi ile olmuş bu sorun.

Bu kadar masrafa girmişsiniz bir de fren müşürünü değiştirin olmadı... Ucuz diye biliyorum....

İnşallah sorununuz masrafsız ve uğraşsız çözülür.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalı ucuz birşey degilmi elektronum pedal tamir oluyor bana yollasaydınız yapıp gönderirdim size ariza kodu mutlak kayıt etmiştir sebeb orada aranmalı bu gaz pedalı kolay bozulacak bir parça değil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Servise bırakın hatta opel servisleri ariza tesbit için ben burdakine sormuştum 200 tl istiyor bozulan parçayı alırsan ücret almıyorlar dı bu yoluda deneyebilirsiniz

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalı ucuz birşey degilmi elektronum pedal tamir oluyor bana yollasaydınız yapıp gönderirdim size ariza kodu mutlak kayıt etmiştir sebeb orada aranmalı bu gaz pedalı kolay bozulacak bir parça değil
Servise bırakın hatta opel servisleri ariza tesbit için ben burdakine sormuştum 200 tl istiyor bozulan parçayı alırsan ücret almıyorlar dı bu yoluda deneyebilirsiniz
siz hangi servise bıraktınız istanbuldamı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hayır opelden anlıyorum ben kendim hallediyorum örnek olarak gaziantepteki servis böyle çalışıyor yani

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
anladım , şu an beyinciden haber bekliyorum eğer kendisinin deyimi ile arıza beyinde ise bana öncesinden bilgi verecek , sizce beyinde ise yinede servise mi bırakmalıyım ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben opelde elektrikle oynanmasını istemem sadece opel yapan var ise işini iyi yapıyorsa yatırılmalı ama sadece opel bakıyorsa güvenilir ise bırakılmalı benim beyin ile ilgili forumda paylaşımlarımda var oradan bakın isterseniz bana kalırsa opel servisine verin garanti de veriyorlar zaten başta konuşursunuzda herşeyi ama beyinci yapmasa bile ücret alır

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben opelde elektrikle oynanmasını istemem sadece opel yapan var ise işini iyi yapıyorsa yatırılmalı ama sadece opel bakıyorsa güvenilir ise bırakılmalı benim beyin ile ilgili forumda paylaşımlarımda var oradan bakın isterseniz bana kalırsa opel servisine verin garanti de veriyorlar zaten başta konuşursunuzda herşeyi ama beyinci yapmasa bile ücret alır
Resmen mahvolduk beyler , beyinci arabayı denerken su borusu patlamış tesisata su gelmiş , antifirizli olan daha sonra araç çalışmamış ,alışan arabayı da bozdular , yarın tesisatı temizleyip tekrar deneyeceklermiş ... :((

Otouzmanı

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şimdi bu su büyük hasar verir mi:/