...::Opel Corsa "C" Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar::...///

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar corsa c 1.2 2005 model aracım daha 20.000'de ancak hızımı 120 üstüne cıkardığımda cok hafif direksiyonda bir titreme oluyor neyse bunu unutuyum dedim ancak bugun sıkı bir firen yaptım arabam cok az da olsa biraz dağıttı gibi geldim büyüklere sordum lastikler iyi ama bi balans yaptır dediler ancak bazı büyüklerimiz ise pirelli p3000 lastikler ayar tutmaz böyle devam dediler bende bi opelim foruma sorayım dedim sizce.

ben de p3000 lastiklerle aynı sorunu yaşıyordum, sonradan toyo 195/50/15 lastikler ve alaşım jantlara geçtim.Alışma döneminden sonra bir rot-balans ayarı yaptırdım, 150 km ye kadar sorun kalmadı.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 model corsa c sahibiyim.bazen seyir halindeyken aracın arkasından cır cır cır cır sesler geliyo bişeyler sürtüyo.servise götürdüm.daha önce ön fren balataları değişmişti.yeni takılan balata ses yapar dedi usta.temizlediler bişiler yaptılar.kesilir gibi oldu ama o ses gelmeye devam ediyo.ayrıca ben sesin ön fren balatasından geldiğine inanmıyorum.bu olaya servis teşhis koyamadığından kime nereye göstereceğimi şaşırdım.bi öneriniz varmı?
arkadasım cır cır ses kasislerde mi gelıo?fren yaptıgında mı?

nouma_17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de p3000 lastiklerle aynı sorunu yaşıyordum, sonradan toyo 195/50/15 lastikler ve alaşım jantlara geçtim.Alışma döneminden sonra bir rot-balans ayarı yaptırdım, 150 km ye kadar sorun kalmadı.

böyle kalsa bi sıkıntı olurmu pek masraf yapacak durumda değilim siz ne kadar masraf yaptınız ilginiz için tşk.

powersami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c ses sadece kasislerden geçerken geliyor bunda önceki aracımda corsa b'ydi aynı ses ondada vardı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim 2003 corsa c iç aydınlatma ışığım kapı kapandıktan sonra 10 sn içinde sönmesi gerekirken bazen 20 dk sonra sönüyo 3-4 aydır yaşıyorum bu problemi usta rölede olabilir dedi baktı ama pek anlama dı.bilgisi olan varsa çok sevinirim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benimde iç tavan aydınlatma ışığı sürekli yanıyo

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
usta röle diyor ama emin değil daha önce basına gelen varmı 3-4 aydır olmaya başladı