opel corsa hararet

sevil27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model opel corsa aracımdaki hararet ibresi 110'a ulaşıyor bayan oldugum için arabanın moturundan anlamıyorum su koyuyorum cok fazla su tüketiyor hareretini şehir içinde hiç düşüremiyorum klimasını acınca zaten iyice kırmızı işarete yaklaşıyor tamirciye götürüyorum şurasında sorun var burasında diyolar para için bi türlü düşmedi lütfeenn bana bi akıl fikir verin harareti yüksel olursa motor kilitler diyolar :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

ayhansan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisine götürdünüzmü

bende de vardı öyle bir sorun özel tamircilerrden sonuc alamadık malum hepsi çözümden ziyade nasıl para alırım derdindeler servise gidin bence en azından muhattabnız olur

sevil27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model 1.2 motor için normal oldugunu söylüyolar 100e yaklaşınca fanı acar diyolar ama bu 110a yaklaşıyor oofff oooffff su sorun bitmedi gitti

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevil hanım bunun birçok nedeni olabilir.. araç1.2 diye hararet yapacak değil ancak çok sıcaklarda aracı sıkıştırırsanız bi nebze hararet yapar veya uzun rampalarda aracı yorarsanız yapabilir.. her neyse aracın radyotorunde sorun olabilir veya en basiti su hortumları deforme olmuş ve bükülmüş eğilmiş olabilir ve motordaki su rahatca dolaşım yapmadığı için hararet yapabilir su eksiltmesinin nedeni kaçak veya yüksek basınçtan dolayı tahliye oluyor olabilir. siz en güzeli opel servisine gidin ve sorunlarınızı anlatın biraz maliyetli olacaktır ancak kulaktan dolma bilgilerle deneme yanılma yöntemi ile araca müdehale edecek ustaların vereceği zarardan daha hesaplı olacaktır.. ayrıca size tavsiyem aracınıza motor sıcakken sakın su koymayın en azından 50-60 derece altında soğuk su olmasın..

sevil27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisde ne kadar ücret alırlar kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum bana ne kadara patlar hiç bi işlem yapmassalar bile bakmak için ücret alırlarmı :(:rolleyes:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisde ne kadar ücret alırlar kusura bakmayın bilmediğim için soruyorum bana ne kadara patlar hiç bi işlem yapmassalar bile bakmak için ücret alırlarmı :(:rolleyes:

eğer yetkili servise giderseniz bildiğim kadarı ile 80 tl alırlar baksalar bile... ama tavsiyem iyi bir özel servistir... bence araçtan anlayan bir yakınınızla aracınızı özel servise gönderin... malum ülkemizde art niyetli insan çok bayansınız diye size olmadık masraflar çıkarabilirler...ama dediğim gibi öncelikle hortumlara baktırın radyotore baktırın devirdaima baktırın v.s. Allah şimdiden kolaylık versin

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 99 1.4 gls var.hararet 97 e kadar yükseliyor sonra fan devereye giriyor.92'ye düşüyor.araba rölantide çalışyor ise bu sıcaklıklar arasında oynuyor.hareket halide iken 92 de sabit.sizin arabada fan müşürü arızalı olabilir bence.o da radyatöre monteli.onun alt kenarında.

kanat44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatörün fanını kontrol ettiriniz normalde 1.ve 2. devrenin çalışması lazım ikinci devir yani hızlı olan devir çalışmıyorsa aracınız hararet yapar.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herseyden önce motor sicakligini lazerli sicaklik ölcer ile kontrol ettirtin ve icerdeki sicaklik göstergesi ile karsilastirin. Bunu yaptirmanizi ilk önce tavsiye ederim.

(bendede ayni aracin klimasizindan var. otobanda giderken bile arac 100° gösteriyor düsünün sehir icinde isiklarda dur kalk Kirmizi cizginin sonuna kadar geliyor ve ben Gösterge sensörünüde yeni degistirdim.(eski sensörüde hic göstermiyordu :)). haftalarca düsün düsün sonunda aklima geldi evde digital sicaklik ölcer vardi ve onunla motoru ölctüm ve benim yeni sensöründe arizali oldugunu buldum.:mad:

Termostadi kontrol ettirin ( calismiyorsa degistirtin) Calisiyorsa radyatörün giris ve cikis hortumlarinin sicakliklarini kontrol ettirtin, aralarinda 3 ile max. 5° fark olacaktir. cünkü arac hareket halinde degil, tamirhanede. (calismiyorsa Radyatör degistirtin.) en son su pompasina baktirin derim.

Kolay gelsin :good:

zzcan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa hararet

benm de 98 model opel corsa 1.4 swingim var klimasız üstelik 1 senedir kullanıyorum ve hararet sorunundan muzdaribim arkadaşlar bunun bir çaresi yok araç 200 binde idi aldığımda 217 bin oldu şimdi fan 95 de başlıyor çalışmaya çok yavaş çalışıyor ve araba boşta çalışsa bile soğutmaya yetmiyor, aldığımdan beri birkaç kere yolda kaldım hararet sorunu yüzünden birkaç ayda bir bişeylerini değiştiriyorum şimdiye kadar fan muşurunu, radyatörünü,üst kapak contasını, en son da termostatını değiştirdim baktım değişen bişey yok ben de böyle kabullendm aracımı 1 buçuk sene daha kullanıp az kullanılmış ya da sıfır bi araba almak için elden çıkaracam, ne yazık ki bugün de radyatör hortumu delindi su boşalttığı için benzinciye çektim orda bıraktım getiremedim :( üzücü çok üzücü bir bayan için sürekli yolda kalmakkkkkk
bu arada rampalarda yokuş çıkarken biraz bağırtmak zorunda kalıyorum yine hararet kırmızıya geliyor eskiden korkuyordum ama artık çok da takmıyorum ne yazık ki çaresi yok bunun