Opel Konforlumu?

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol tutuşundan dolayı astra bana güven veriyor ama konforu sorarsanız istanbulun yollarının ne kadar bozuk olduğunu astraya binince öğrendim derim :)

amexus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki arabalarım genelde Renault idi ( Broadway, Europa , MEgane II HB, Clio 3 ) Bu arabalar klasik Fransız arbalarıydı.Yumuşak sür diyordu beni açıkca. ( Megane II Hariç :) )
Sonra daha bir aydır yeni aracım 2007 model Opel Astra HB 1.3 Cdti Njoy oldu. 1 aydır kullanıyorum aracı yaklaşık ve süspansiyonlarının sert olduğu gayet açık.Çukurlarda zıplıyoruz resmen. Biraz ses geliyor ve açıkcası moralim bozulmuyor değil bu sırada. Ancak ne zaman ki biraz sürat yapsam ve virajlara girsem canı sağolsun diyorum varsın iki üç tıkırtı da gelsin. Çünkü ben bu güne kadar kullandığım arabaların hiçbirinde bu kadar rahat viraja girmedim ve hiçbirinde bu kadar uzun yola hakim olmadım. Benim gibi naif araç kullanan bi adamı bile hırçınlaştırıyor araba. Çünkü resmen " Abi bas sen yav, merak etme " diyor adama :) Clio3 ile 80 ile girdiğim viraja Astramla 120-130 la girdiğimde sanki düz yolda gidiyormuşçasına sarsmadan korkutmadan yoluma devam ediyorum. Ve Clio 3 'de 100 km ile giderken başlayan direksiyon titremelerini ,uğultuları,sarsıntıları, Astra'da 120-130 la giderken zerre kadar hissetmiyorum. Bunlar için varsın süspansiyon biraz sert olsun..
İç mekanın malzeme kalitesi ise çoğu aynı sınıf aracaından çok daa fazla. Sert plastikle Broadway tarzı malzeme kullanarak , iki üç kıvrımla modern bir görüntü sunduğunu sanan araçları görünce,Astra'nın ne kadar kaliteli olduğunu tekrar anlıyorum..

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki arabalarım genelde Renault idi ( Broadway, Europa , MEgane II HB, Clio 3 ) Bu arabalar klasik Fransız arbalarıydı.Yumuşak sür diyordu beni açıkca. ( Megane II Hariç :) )
Sonra daha bir aydır yeni aracım 2007 model Opel Astra HB 1.3 Cdti Njoy oldu. 1 aydır kullanıyorum aracı yaklaşık ve süspansiyonlarının sert olduğu gayet açık.Çukurlarda zıplıyoruz resmen. Biraz ses geliyor ve açıkcası moralim bozulmuyor değil bu sırada. Ancak ne zaman ki biraz sürat yapsam ve virajlara girsem canı sağolsun diyorum varsın iki üç tıkırtı da gelsin. Çünkü ben bu güne kadar kullandığım arabaların hiçbirinde bu kadar rahat viraja girmedim ve hiçbirinde bu kadar uzun yola hakim olmadım. Benim gibi naif araç kullanan bi adamı bile hırçınlaştırıyor araba. Çünkü resmen " Abi bas sen yav, merak etme " diyor adama :) Clio3 ile 80 ile girdiğim viraja Astramla 120-130 la girdiğimde sanki düz yolda gidiyormuşçasına sarsmadan korkutmadan yoluma devam ediyorum. Ve Clio 3 'de 100 km ile giderken başlayan direksiyon titremelerini ,uğultuları,sarsıntıları, Astra'da 120-130 la giderken zerre kadar hissetmiyorum. Bunlar için varsın süspansiyon biraz sert olsun..
İç mekanın malzeme kalitesi ise çoğu aynı sınıf aracaından çok daa fazla. Sert plastikle Broadway tarzı malzeme kullanarak , iki üç kıvrımla modern bir görüntü sunduğunu sanan araçları görünce,Astra'nın ne kadar kaliteli olduğunu tekrar anlıyorum..
Ben de eskiden beri renault sürücüsü olduğum için sözlerinize kelimesi kelimesine katılıyorum. :good::good::good:

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2000 model megane 1 var aracımdan memnunum ama aklım hep astra g kasada harika bi araç çok hoşuma gidiyozaten astra almaya gitmiştim megane aldım napalım nasip böleymiş

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar e F sane kasa astram la dün 1000 km yol gittim geldim. Doğrudur süspansiyonları sert. Ama bu yol tutuş için geliştirilmiş bir süspansiyon. Megan II düz yolda sellektör yapıyodu 500 metreden viraja girince frenimiş bassam kontağı mı kapatsam şaşırdı. Tabi önğndeki araca göre ayarlıyor hızını. E ben çemkmed,m ayağımı gazdan. Arkadaşta çekmeyince ve arabası kendini dışarı bırakmaya başlayınca trsıtı. Aynadan bakıyorum. Dedim gidecek virajın dışına doğru. Demem o ki konforu sadece süspansiyonla ölçmek yanlış. 170 te bile en ufak bir sapma, çekme uğultu dahil yapmadı. Koltuklar ve diz mesafeleri hanımdan tam not aldı. -ki bunu her araba alamaz- Konfor çok önemli katılıyorum. Ancak güvenlikten daha da değil.

Z

ZeyT

Bilgi Girilmemiş
2000 model 1.6 16v asra cd var bende, patronun 2008 model ford fiestası benim astranın yanında halt yemiş, fiesta dan soğuk asfaltta resmen teneke sesi geliyor. hiç güven vermiyor, astradaki konfor mükemmel sıcak asfaltta sadece lastik sesi geliyor. dış dizaynı mükemmel. aracı seyretmek bile zevk veriyor insana, ilk aldığımda çevreden pahalıya almışsın gibi eleşteriler gelmişti. aracı kullananlar şu anda verdiğim paranın arabanın hakkı olduğunu söylüyorlar. almanlar güzel araba yapmış, arabamı seviyorum.

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence süspansiyonun sert olması yol tutuşunu artırıyor.benim aracım vectra 1,6 comfort (2001 model) gayet konforlu...

asimaviiii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vecta b en guvendıgım aractır kalıte guven bıraz sert suspansıyon var ama buda agresıflıgın gostergesi bence tek kelımeyle harıka sıfırı uretılse yıne kırmızı b kasa alırdım.....

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz önce euro civic ile ankaraya geldim ve cdx'imin kıymetini birkez daha anladım...