Opel Odakta aracımın başına gelenler..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta aracımın başına gelenler..

sukru52 link' Alıntı:
Bu her marka ve model de oluyor bu adı üzerinde KAZA , benimde aracımda servis tarafından verilen bir zarar sonrası benzer durum yaşandı , bundan 6 ay kadar önce . Test sürüsü esnasında , kavşak dönüşü icin beklerken bir Jetta araca sürtüyor ve kaçıyor . Araçta 20 cm bir çizik oluşuyor .

Haber verildi , gittik aracın yanına , servis aracın plakasını aldığını ancak benim bir sucum olmadığından adli yollara gitmeden mağduriyetimi gidereceklerini söylediler . Orta yolu bulduk , 2 adet bakım hediyesi verildi , bunun yanında zarar gormuş yerin boya yapılmadan onarımı gerçekleşti . Zararım olmaması adına ve belli olmadıgı icin servis kayıtlarına da işlenmedi , yani dışarıdan bakıldığında o bölge de sanki tas vurmuş gibi bir nokta var sadece .

İki adet Mercedes bakımı aldık  dancee neyse sonrasında ise servis çalışanları ile muhabbetimiz de ilerledi , araca yapılan retrofitler de ciddi iskontolar %15 , işçiliklerde alınmayan ücretler oldu 200 lu 300 lu rakamlar . Aslında kötü olan bir olay , sonrasında cok yararlı oldu adımıza :)

şahsi fikrim Odak ve Tarık bey forumda okuduğum gibiler ise sizi mağdur etmezler , en azından bakım hediyesi vs ile zararınız giderilir . Deger kaybı bir sekilde giderilmelidir .

Opelde o iş öyle kolay değil dostum garanti kapsamında parça değişmezken böyle ikramlar beklemek  blahhh

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Opelde o iş öyle kolay değil dostum garanti kapsamında parça değişmezken böyle ikramlar beklemek  blahhh

Eğer oyle oluyorsa , adli merciler ilgilenir değil mı , yada benim yaşadıklarım Odak ve Tarık beye referans olsun  005hihih

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Eğer oyle oluyorsa , adli merciler ilgilenir değil mı , yada benim yaşadıklarım Odak ve Tarık beye referans olsun  005hihih

Tarık kardeşimize lafım yok sağolsun her derdimizle uğraşır benim bahsettiğim politika.

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Tarık kardeşimize lafım yok sağolsun her derdimizle uğraşır benim bahsettiğim politika.

Ben bir sey yapmamıştım , herseyi onlar yaptı , sadece biraz sitem ettim o kadar ...  politika konusunda haklısınız , biraz farklı yaklaştıkları bir gercek   m34444

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bir calisanin hatasini servise yüklemenin yanlis olduguna katilmiyorum. Is hayatinda birey yoktur, takim vardir. Birey hata yaparsa takim batar. Bireylerden takim lideri sorumludur.

Bir calisanin hatasi yüzünden zarara girildiginde önce büyük baslar kesilir.

Odak calisanlari kesinlikle o calisanin arabalari nasil kullandigini görmüstür. Buna ragmen önlem almadilarsa bu önce amirinin, sonra tüm servisin sorumlulugundadir.

Maalesef hizmet sektöründe  %100 müsteri memnuniyeti saglayamazsaniz, basarili degilsiniz. Servis benim aracima cok güzel bakim yapmis, fakat koltuga oturan eleman yag bulastirmis, ya da tamponu sürtmüs. Bu durumda servisten memnun olarak kafaniz rahat ayrilabilir misiniz?

Kesinlikle haklısınız ama aracı çarpan kişinin daha önceki araçları da çarpan kişi olup olmadığını bilmiyoruz. Belki Odak tedbirini alıp o elemanı takımdan çıkarmış ve bu durum talihsiz bir KAZA olabilir. ֖nce bunu anlamak lazım, bu yüzden direkt olarak Odak'ı suçlamak adil olmayabilir. Ne yaparsanız yapın KAZAlar olabilir çünkü.

Opel yetkili servisinde çalışan bir arkadaşım var ve satışı yeni yapılmış sıfır araca kışlık lastik takarken, orijinal lastiğe yanlışlıkla zarar vermesine rağmen, lastiğin ücreti maaşından kesildi. Odak da bu gibi durumlara meğil veren çalışanları için bir yaptırım uygulamıştır elbet.

legendsforever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Odak da bu gibi durumlara meğil veren çalışanları için bir yaptırım uygulamıştır elbet.

Sanmıyorum  023hm

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yıllar önce fiat anadolu otomotivde staj yapmıştım.çaycı arkadaş herkez gittikten sonra servisteki aracı duvara sürtmüştü.ertesi gün işine son vermişlerdi.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne yapmam gerekiyor sorusunun cevabi cok basit mahkemeye ver ve sebep olduklari deger kaybinin telafisini iste boyle bir sorumsuzluk cezasiz birakilmamali bence hakkinizi kesinlikle aramaniz gerekiyor eri geldiginde 50 lira bile indirim yapmiyor servisler 2000 civarinda bir degrr kaybinin hesabini vermeliler , mahkeme masraflarini da odesinler ki akillansinlar , davayi kaybetme gibi bir ihtimalinkzde yok.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ne yapmam gerekiyor sorusunun cevabi cok basit mahkemeye ver ve sebep olduklari deger kaybinin telafisini iste boyle bir sorumsuzluk cezasiz birakilmamali bence hakkinizi kesinlikle aramaniz gerekiyor eri geldiginde 50 lira bile indirim yapmiyor servisler 2000 civarinda bir degrr kaybinin hesabini vermeliler , mahkeme masraflarini da odesinler ki akillansinlar , davayi kaybetme gibi bir ihtimalinkzde yok.

aynen katılıyorum