Opel (söz verdiğim cevap)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia'nın 55.000 YTL baz fiyattan aşağı satılacağını sanmam.Vectra'nın da üst modeli olacak çünkü.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana uzun vadede Vectra falan kalmaz gibi geliyor.. Zaten tüm yorumlarda da Insignia Vectra'nın yerini alacak diye geçiyor.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şunu bilmek lazım, her markanın kendi içinde kendi felsefesine göre bir satış süreci var. kimse burda opel e geri kalmış lafını edemez. bunu söylemesi için önce bir opel almanya sitesine girsin. 1.9 dizel motordan 212hp güç alan tek firma opeldir.he wv 1.4 benzinli motordan 170 hp güç veren motor üretmiş, helal olsun ama kimse bu firma çok iyi çok yenilikçi diyemez. opel in birsürü motor seçeneği var. birsürü yeni motoru var. ancak Türkiye koşullarında bu araçların satış grafiklerinin düşük olması nedeni ile Türkiye ye vermiyor. bunu herkes biliyor.burda yükselin dediği gibi opel insigna modelinde birçok yeniliklere imza atmıştır. opel in çektiği fiyata pek itiraz edemeyiz. adam o arabayı almanyada 40 bin euroya satıyorsa demekki o araba 40 euroyu hak ediyor. ki aracın resimlerine, özelliklerine baktığımızda gerçekten hak ediyor diye düşünüyorum. sonuç olarak dediğim gibi her firmanın kendine yönelik bir arge si ve her ülkeye göre bir satış politikası var. her firma her zaman yenilikler peşindedir.akıl almaz paralar harcanır bu çalışmalar için.ki opel de bunun için çok para harcayan ve yenilikler bulan iyi firmalardan biridir

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kartel koruma konusuna tamamen katılıyorum Salim abi. 36bin Ytl'lik araçta 40 ytl'lik karter koruma denen sac muhafaza malesef yok :( Bu tür eksiklikler var...

bu soruyu opeldeki ustalara ben de sordum hatta carter koruması taktırırken bana söylediği cevap da şuydu; araçlara karter koruma ve buna benzer şeyler mahsus takılmıo. fabrika çıkışında OK alabilmesi için, bulunduğu sınıf özelliklerini (kg, sağlamlık, yakıt emisyonu vs) tam olarak taşıması gerekir. bu yüzden ağırlığını artırmasın die takmıyorlar.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi kaç kilo şu kartel koruma? ama resmi bir prosedür varsa olabilir tabi. birde şuna dikkat ettim bazı satış bayilerinde, ki bugüne kdr sorduğum hepsi bana sormadan kartel koruma takılmış fiyatını verdi. daha işin detayına girince söylediler extradan takıyoruz kartel korumayı diye. ve çok gerekli birşey olduğu için biz bütün sattığımız araçlara takıyoruz dediler

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motora en iyisi demedik sadece oldukça teknolojik bi motor dedik yani opelin tüm motorları için geçerli yıllarca sorunsuz hizmet edebilecek oldukça kaliteli motorlardır. 1998 model opel astraların motorları 105 hpdir. 2009 da çıkan araç 115hp beyenmeyen gider 1.6turbosunu alır

Öncelikle demedik şeklinde çoğul konuşman bir kaç kişi ile birlikte aynı şeyi savunuyo olman anlamına gelirki başkalarının fikri yerine kendi fikrini söylerken dedim şeklinde konuşacaksın.
ben 1.6 motora ne en kötüsü dedim nede kötü dedim.dikkatli okumamışsın yazdıklarımı.sen anlamak istediğin gibi anlamışsın çünkü körü körüne savunma durumundasın.
Çevreci motor değildir ortalığı berbat eder:D gibi bir cümle kurduğumuda hatırlamıyorum.
Ayrıca ben 98-99-2000-2001-2002-2003-2004-2005-2006-2007-2008 1.6 16v opel astralarda 115 beygir olanını biliyorum biraz sende araştır istersen.belkide bu forumda bu yıllardan herhangi birinde çıkan araca sahip olup 115 beygir olan birisi vardır bize anlatır.(84-85kW)
Zaten ben yeni nesil araçların dikkatini çekerim orda yazıyo yeni nesil opellerin 115 beygir olmasına anlam veremediğimi söyledim.elbetteki tercihlerinde herkes serbest turbada alınırr dizelde.

ha sana şöyle bir örnek vereyim istersen opel corsa dizel modellerinde fiat motordan aldığı 1.3 dizelleri kullanıyor corsayı bildiğim için konuşuyorum belki astra ve vectradada fiat motorları vardır.demekki dizel konusunda yetersiz kalmışlarki fiattan almışlar motoru.ben eski nesil dizel vectraları hatırlıyorumda leyland dizel gibi çalışırlardı ve çok başarısız motorlardı.
daha siz neyin ne olduğunu bilmiyorsunuzki size ben ne anlatayım cevap aşağıda

Son düzenleme:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka bir başlık altında verdiğim bir yanıt sanırım yeterli açıklama olucaktır
1.3multijet ile 1.3cdti aynı değil ve ortak üretilmiyor. Sadece ortak geliştirildi fakat marka bazlı değişikliklikler oldukça fazla. Fiat group ve GMnin ortak kurduğu Powertrain adlı şirket tarafından geliştirildi. Ortak geliştirilmesi motorların aynı olduğu anlamına gelmez. Multijet motor ekonomik üretim sonucu kalitesi opelin cdtilarından oldukça düşüktür. Opel CDTİ ise lazerle şekilledirilmiş motor kapağı hava kanalcıklarına sahip olup aynen lazer ile şekillendirilmiş silindir gömleklerine sahiptir ayrıca klasik opel geleneği cdti motorların tümünde zincir vardır fiatta ise kayış. Ayrıca Opelin yılların birikimi turbo diesel engine sektöründe motorlarının kalitesinden ve adından söz ettirir. Opel Omegada kullanılan 2.5 TDS dizel motoru bmw opelden almıştır ve Bmw 5 serisinde 525di koduyla yıllarca kullanmıştır. Yıllardır İsuzu ile ortak çalışmalarıda cabası bu bakımdan lütfen opel ve fiat motorlarını birbirine karıştırmaktan vazgeçelim. Opel CDTİ motorları GM üretir. Fiat Group ile GM nin kısa süreli evliliğinin bitmesiyle PowerTrainde kapanmıştır.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel fiattan motor mu almış? şaka gibi :D
motor filan almadı. ortak geliştirilen bir motor. yani iki firma beraber çalışıp motoru üretmişlerdir. sadece motor değil, corsa ile gpunto aynı platforma sahipler. ama opel fiattan almadı. fiatta opelden almadı. ortak geliştirildi ;)

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ne fiatı yav. daha öncede yazmıştım;
1.9 dizel motordan 212hp güç alan tek firma opeldir. buda opelin sürekli bir geliştirme sürecinde olduğunun göstergesidir.1.3 cdtı arkadaşların dediği gibi fiat ile opel in gm kaynaklı bir araştırma sürecinde elde edilmiş bir motordur. kesinlikle farkları var

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...