Opel (söz verdiğim cevap)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesele sadece beygir değil sayfalarca yazı oldu herkes beygirde takıldı kaldı.
sadece beygire değil motor konusunda geri bir marka değil opel donanım konusunda çokda bişi demedim abi zaten o konuda da opel türkiye geri napalım burda böle kabullenmekten başka çaremiz varmı almanyada aracı sıfır alırken istediğin donanımı ekletip çıkarttırabiliyorsun en basitinden almanyada bi tanıdığım vectra alırken recaro koltuk istedi fabrikadan öle geldi aracıda 1.9cdti 110hp en basitinden bi örnek

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burda açık ve net opel motor geliştirmiyor demişsin. benim yazdıklarımı okursan ve biraz nette araştırırsan opel in motor geliştirdiğini açık ve net görürsün zaten. sadece her motorunu Türkiye ye vermiyor.
sende benim yazdıklarımı okursanki sadece bir kısmından alıntı yapmışsının benim anlattıklarımın sadece beygir motor ve motor gücüyle sınırlı olmadığını anlarsın.ben aracı bir bütün olarak değerlendiriyorum.sadece motoruyla hiçbişey olmaz anlatabildimmi?

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
astra opc leh motor 240 hp gayet güzel verimli bir motor ayrıca gt de kullandığı 265 bg lik motorda süperr...aynı şekilde corsa opc de bence çok başarılı...

1.6 turbosu bence çok iyi bi seçenek bugün gtc alıcak olsam hiç düşünmeden 1.6 turbo alırım...

corsanın 1.2 si sınıfında en az yakanlardan biri sanırım testlerde arabayı yürütmektede çok zorlanmıyormuş...

astra h ın 1.4 ü var arkda o bile fena gitmiyor...

yürümüyo dediğiniz vectra c bile keyifli kullanım sunabiliyor...

ayrıca iç mekan olayını opel son kasarlda gayet güzel geliştirdi...

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben beygir gücü olarak flan bahsetmiyorum zaten. opel inde diğer örnek verdiğin markalar gibi sürekli araştırma ve geliştirme içinde olduğunu söylüyorum. ki opel bu konuda gerçekten ciddi yatırımlar yapan bir şirket. bu konuda kötülenemez bence. her markada olduğu gibi opel in de elbet eksik olduğu noktalar olabilir

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sende benim yazdıklarımı okursanki sadece bir kısmından alıntı yapmışsının benim anlattıklarımın sadece beygir motor ve motor gücüyle sınırlı olmadığını anlarsın.ben aracı bir bütün olarak değerlendiriyorum.sadece motoruyla hiçbişey olmaz anlatabildimmi?
tamam abi neresi ozaman donanımı hallettik motoruda ne kaldı açık açık konuşalım sinirim geçti baya köpürmüştüm kırdıysam özür dilerim hepinizden

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam abi neresi ozaman donanımı hallettik motoruda ne kaldı açık açık konuşalım sinirim geçti baya köpürmüştüm kırdıysam özür dilerim hepinizden
Allah Allah sinirlimiydin sen?Bak allah ın işine.ben senle neyi halledecemki onu sen bi anlat hele?opeli senmi projelendiriyosun imalatın başında senmi varsın?
Galiba anlayamadığınız bi nokta var.üstelik cevap yazanlarda diğer yazıları okumadan yazıyolar buraya konu saçma sapan yerlere gidiyor.Herkes opelin şuanki motorundan bahsedildiğini zannediyor. 2008 model astra nın motoru ve motor gücü segmentindeki diğer markalara zaten yakın değerlerde sanırım bunda herkes hem fikirdir.Ama donanım olarak zayıftır hemde çok zayıf diğerlerinden.Şimdi olayın en başına dönelim ben ne demişim
YENİ NESİL OPELLERDE HALEN AYNI MOTOR KULLANLIYOR YANİ 1.6 115 BEYGİR.ÜSTELİK BAKINIZ BURDA ASTRA BİLE DEMEMİŞİM.ADININ NE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL MODELİN CORSA OLUR İNSİGNİA OLUR VECTRA OLUR NE OLURSA OLSUN.ADI ÜSTÜNDE YENİ NESİL DEDİNMİ HERŞEYİYLE ESKİYİ KAPATIM YENİ Bİ ÇAĞ AÇMAN LAZIM DEMEK.
umarım bu kısım okumayanlar için açıklayıcı olmuştur.Örneğin formula 1 de (ki şuan binek araçların teknolojilerinin geliştirilmesinde en önemli kaynaktır) 2015 yılında şuanki hızları muhafaza ederek yakıt tüketimleri %50 düşürülecektir.Ayrıca 10 silindir motorlar yerine 8 silindirli yeni nesil motorlara geçiş yapıldı bilindiği üzere daha önce ve beygir güçleri düşmek yerine daha doğrusu araç hızları düşmek yerine yükseltildi geliştirilen YENİ NESİL MOTORLAR SAYESİNDE. AYNI ZAMANDA DIŞ DONANIMINDA BU KONUDA MUTLAKA ETKİSİ OLMUŞTUR AERODİNAMİK OLARAK.Benim yeni nesil araçtan anladığım böyle radikal değişiklerdir.Aynı motor aynı gücü kullanıp kasada makyaj yapmakla olmaz bu işler.Hatırlayınız vectralara corsalara ve astralara kaç kez makyaj yapıldı ve piyasada makyajlı kasa olarak satıldıçopelden başka makyajlı kasası olan varmı acaba?

Son düzenleme:

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah allah, ya ben donanımdan başka bir şey anlıyorum, ya Salim :D

Astra'ya donanımsız demişsin Salim, allah aşkına bana 34000 YTL'ye Astra'daki donanımı sunan bir başka araç göster, aynı kalitede, valla gidip alacağım.

Opel'den başka makyajlı araç satan bin tane marka var.. Hayır ironi mi yapıyorsun anlamadım ki..
- Megane.. şu anki Megane II HB makyajlı.
- Focus.. Öyle bir makyaj oldu ki araba değişti nerdeyse.
- Citroen C4.. 2009 modeller makyajlı çıkıyor.
- Nissan Micra, gene aklıma gelen ve geçenlerde makyajlanan bir model.
- Passat'ın kasası mı değişiyor, makyaj mı yiyor ben takip edemiyorum artık.
- Peugeot 308 çıkmadan hemen önce 307 makyajlanmıştı. Şu an satılan 206'lar, ilk çıkanlara (1999) göre makyajlı.
- Mevcut Kia Cerato ve Sorento makyajlanmış bir model.
- Mevcut Dacia Logan makyajlandı.
- Mevcut BMW 3 serisi makyajlandı (http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=395518)

Piyada makyajdan bol birşey yok ki. Üstelik Opel Yeni Astra'yı çıkartırken sadece makyajlamadı, kalbindeki motoru da değiştirdi (105 bg--> 115 bg) Oldukça da güzel bir makyajdı kanımca. Hala iddia ediyorum, şu haliyle bile piyasadaki en yakışıklı arabalrdan birisidir Astra.

Ha bir de.. Demişsin ki, yeni nesil Opellerde hala aynı motor kullanılıyor. Yahu VW, hala nuhu nebiden kalma 8V 102 BG'lik motorları ailenin tümünde kullanıyor nerdeyse, Audi, Seat Leon hepsi 1.6 8V'lık motorlara sahip satıştalar..

Benim bir önceki arabam 1999 model Polo idi, motoru 1.6 8V idi, 10 yıl geçti hala aynı tip motor satıyor VW!!

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah allah, ya ben donanımdan başka bir şey anlıyorum, ya Salim :D

Astra'ya donanımsız demişsin Salim, allah aşkına bana 34000 YTL'ye Astra'daki donanımı sunan bir başka araç göster, aynı kalitede, valla gidip alacağım.

Opel'den başka makyajlı araç satan bin tane marka var.. Hayır ironi mi yapıyorsun anlamadım ki..
- Megane.. şu anki Megane II HB makyajlı.
- Focus.. Öyle bir makyaj oldu ki araba değişti nerdeyse.
- Citroen C4.. 2009 modeller makyajlı çıkıyor.
- Nissan Micra, gene aklıma gelen ve geçenlerde makyajlanan bir model.
- Passat'ın kasası mı değişiyor, makyaj mı yiyor ben takip edemiyorum artık.
- Peugeot 308 çıkmadan hemen önce 307 makyajlanmıştı. Şu an satılan 206'lar, ilk çıkanlara (1999) göre makyajlı.
- Mevcut Kia Cerato ve Sorento makyajlanmış bir model.
- Mevcut Dacia Logan makyajlandı.
- Mevcut BMW 3 serisi makyajlandı (http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=395518)

Piyada makyajdan bol birşey yok ki. Üstelik Opel Yeni Astra'yı çıkartırken sadece makyajlamadı, kalbindeki motoru da değiştirdi (105 bg--> 115 bg) Oldukça da güzel bir makyajdı kanımca. Hala iddia ediyorum, şu haliyle bile piyasadaki en yakışıklı arabalrdan birisidir Astra.

Ha bir de.. Demişsin ki, yeni nesil Opellerde hala aynı motor kullanılıyor. Yahu VW, hala nuhu nebiden kalma 8V 102 BG'lik motorları ailenin tümünde kullanıyor nerdeyse, Audi, Seat Leon hepsi 1.6 8V'lık motorlara sahip satıştalar..

Benim bir önceki arabam 1999 model Polo idi, motoru 1.6 8V idi, 10 yıl geçti hala aynı tip motor satıyor VW!!
Senin saydığın makyajlı dediğin araçların çoğunda kasa değişti sanırım 307 değiştirmeden makyajladı birde passat önceki kasasında makyaj yaptı tıpki opeli,n 3 modelinde yaptığı gibi.beğenmedipin 8v dediğin motoru o kadar çok araçda kullanıyor ve öyle çerez gibi satıyorki o fiyatlara sanırım farkında değişsin.üstelik kendi ağzınla söylediğin 10 yıllık motor olayyını opel bizzat yapıyor.vw sadece 8v 102 beygir değil taa A8 ve paithon a kadar uzanan bir sürü motor seçeneği sunan bir kalbe sahip.opel iyiki 14 sene sonra 15 beygir yükseltmeyi başarmış bravo doğrusu.bunu biz kendimiz headers takarakda yapardıkki herkes yaptı zamanında zaten.

ve birkez daha söylüyorum bu dediğin motoru yeni nesillerinde kullanıyor işte madem bulduk dedi 13 sene sonra alayına takayım dedi heralde:D.
o saydığın diğer önemli markaların yeni nesil motorları örneğin vw 1.4 fsi 170 beygir:) yeni nesil motor böyle yapılır sanırım bence.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ne anlamaz adamsın ya ne söliceni şaşırdın tabi her salladığına cevap gelince normal tabi anlamak lazım söylediklerin birbirini tutmuyor bile ne söylediğinin kendin farkında değilsin köşeye sıkıştın salla gitsin en sonda demişsin makyajlı model yok daha çevrende olup bitenden haberdar değilsin güzellikle yaklaşalım dedik ondan da bi habersin ne diyelim yolun açık olsun bu kafayla zor ama

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu konu çok fazla uzamadımı sizcede yönetici arkadaşlar bence artık kilidi yemeli çünkü çıngar çıkacak.sinir minir bu nedir ya???ayıp beyler peli ne siz kurtarabilirsiniz nede siz yerin dibine sokabilirsiniz.altınızda opel varsa şükredin binin yaw.sorununuz varsa burda paylaşın yardımcı olsun bilenler.kimse kimseye akıl satmasın ukalalık yapmasın.forumun tabiatına aykırı hareketler yapmayın insanlarıda soğutmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...