Opel Türkiye Maduriyeti Hakkında ..

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , sözlerime nerden başlasam bilemiyorum . Çok güvenerek aldığım Opel aracım yüzünden şuan Opel Türkiyenin bana yaşattıklarından dolayı çok üzgünüm .

14.02.2013 tarihinde henuz 4200 km dekı 1.3 dizel aracımla sehir halindeyken birden aracımın içinde koku hissettim ve tedirgin oldum ve tüm göstergeleri kontrol ettim anormal birşey varmı diye derken aracımın çekiştende düştüğünü hissettim . Korktum müsait bir yere park ederek aracımı stop ettim . Biraz bekledikten sonra çalıştırdığımda kokunun gelmediğini fakat aracın çekiş sorununun devam ettiğini farkederek İstanbulda bir Opel yetkili servisine gittim . Muhtemelen baskı balatadan kaynaklı sorun oldugunu soyledıler. Bende bir çok forumda okuduğum ve burdaki abilerimin ve arkadaşlarımında başına gelen bir problem olduğunu bildiğim ve müşteri memnuniyeti kapsamında garantiden değiştirdiklerini bildiğimden garanti talep ettim . Bunun için önce aracın sökülüp sorunun netleşmesi gerektiğini söylediler tamam dedim . Ertesi gün servis beni aradı ve baskı balatanın müşteri memnuniyeti kapsamnında değişeceğini fakat volantında değişmesi gerektiğini ve 1000 tl masraf olduğunu söyledi . Bende biraz bekleyin ben size haber vericem dedim kapadım telefonu . Ve ben Opel in heryerde yazdığı müşteri memnuniyetine güvenerek ve kendi resmi sitelerinde herturlu soru istek görüş şikayetlerinizi arayın sorun bilgi edinin dedikleri numarayı aradım . Numara İzmir Opel Türkiyenin miş . Ben durumu izah ettim aracımın henuz 4200 km de oldugunu 6 aylık bır arac oldugunu çok titiz kullandığımı daha once bır cok arac kullandıgımı bunden oncekı aracımında Opel Vectra oldugunu ve boyle bır problem hıc yasamadıgımı anlatmak ıstedım . Volantında bu kapsama dahıl edılebılrmı dıye sordum . Opel Turkıye sıze donecegız cevabı verdı ve kapadı telefonu . Daha sonra donus yapılmadı ama servis aradı ve dediki baskı balatanızda bu saaten sonra sıze aıt volantta sıze aıt tum masrafları. Şok olduk resmen Opel Turkıyeyı aradıgımız için cezalandırıldık . 2600 tl ucret cıktı karsımıza bırden . Ozaman aracımızı alalım dedık ama sokme takma parası 450 tl ıstedıler . Opel Turkıyeyı aradık neden biz cezalandırılıyoruz bız ne yaptık dıye . Cevap şu ; başta baskı balatanıza ucret alınmıcaktı ama sız boyle yaptıgınız ıcın herseyı sız odıyeceksınız . geçen 5 gunden beri çok yıprandık ailecek . neyapacağımızı bilmiyoruz . Neden baskı balatamız ücretsiz değişilecekken şuan çark ettiler ? Çocuk oyuncağımı bu iş . Almanyaya mail attım ve izmiri aradım tekrar. Dediklerine göre Almanya yazdıgım maılı onlara yönlendirmiş ve yinede yapılacak hiçbirşey yokmuş . Bu durumda aramasak bilgimiz olmuyacağı için neden bize geri dönüş yapılmadı diye sorunca telefon kesildi tekrar aradık cevap verılmıyordu ısrarlar aradık ve telefona baktılar neden bızı bılgılendırmıyorsunuz dıye sordugumuzda telefon tekrar kesıldı anlam veremıyoruz bu duruma . Biz Opel markasını tercih ettiğimiz içinmi suçluyuz . Bu sorunu yaşayan bir çok insan var onlardan yardım istiyorum lütfen benimle irtibata geçin . Çünkü Opel yetkilileri bu sorunu sadece bizim yaşadığımızı internete yazılan baskı balata değişimlerinin çamur atma olarak yazıldıgını herkezın bırseyler yazdıgını soyluyorlar .Forumumuzun yöeticisi Hakan bey bu sorunu yaşamış ve ücretsiz maduriyeti giderilmişti ama internette yazılanların bir değeri yok cevabı verıyorlar Bu sorunu yaşayıp parça değiştiren varsa elindeki fatura veya belgelerını bana ulastırabılrılerse çok mutlu olacağım . Çok üzüldük yıprandık İnşallah bu sorunu kimse yaşamaz :(

NightShadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Türkiye Maduriyeti Hakkında ..

Arkadaşım geçmiş olsun öncelikle. Bir avukat bulup noterden yetkili servise ihtar çektirmeni ve hala ilgilenmiyorlarsa Tüketici Hakları Mahkemesine başvurmanı tavsiye ederim. Biraz zaman alacak bu işler ama kesinlikle yılma.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun.  :(
Gerçekten baya ilginç bir süreç yaşamışsınız.  ???
Opel Türkiye'nin bu tutumuna anlam vermek imkansız.
Nasıl olurda müşteri memnuniyeti adına onay verdikleri değişimi bir telefon görüşmesi yüzünden iptal edebilirler, anlamak çok güç.  madd

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun... Walla böyle şeyleri okudukça opel'den soğumaya başlıyorum. Araç satılırken 2 sene garanti veriyorlar neleri kapsıyor peki bu garanti....

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun... Walla böyle şeyleri okudukça opel'den soğumaya başlıyorum. Araç satılırken 2 sene garanti veriyorlar neleri kapsıyor peki bu garanti....

Ciddi olarak ben de aynısını düşünüyorum. İnsignia düşünüyorum ama bunlar çok can sıkıcı şeyler. Dekra da sorunsuz çıkmaktansa sorunlu ama çözüm sunan firma olmak çok daha akıllıca. Neticede dekra yı kimse takmaz böyle tecrübe yaşayan insanlar olduğunda.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle mantıksız birşey olamaz baskı balatayı garantiye sokuyor ama ona bağlı olan volantı garantiye sokmuyor saçmalıkta sınırları zorlamış yine servis hangi servis diye soracağım ama anlattığınız anca erdemirler de olur diye düşünüyorum ayrıca arabamı aldığım süreçten itibaren farkettimki opel beş para etmezmiş daha önceki arabamda astra olmasına rağmen bunu söylettiler bana dünyanın parasını verip aldığımız araçların servislerde böyle saçma sapan şeylerle karşılaşması kabul edilir değil bir değil beş değil opelin garanti politikası markadan beni ve çevremdeki diğer opel sahipleri dostlarımı soğuttu hayatımın bundan sonraki kalanında hiç bir şekilde opel markalı bir araç daha almayacağım sırf şu servisler ve garanti tutumları insanı enayi salak yerine koymaları çekilir gibi değil. size tavsiyem olayı büyütmeniz nasıl oluyorda garantiden değiştirecekleri parçayı keyifleri kaçtığı için değiştirmezler kesinlikle kabul etmeyin gerekirse mahkemeye götürün olayı

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok büyük geçmiş olsun. Benzer bir olay başımdan geçmiş ve Diyarbakır Canlar bayinde baskı balata garanti kapsamında değişmişti
Kanıtı da faturası da aşağıda mevcut. Pm de de belirttiğim gibi isterseniz bu belgeyi  emsal olarak
gösterebilirsiniz.
Sonuçta 4000 km de bir aracın baskı balatasının bitmesi her türlü açıdan müşteri memnuniyetini düşünerek müşterinin
lehine sonuçlanmalı.

[img=581x600]http://c1302.hizliresim.com/16/m/k973n.jpg[/img]

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun bu işin adli makamlarca peşini bırakma bu kadar ucuzluk olmaz  hepimizin başına gelebilir.hakem heyetine başvur aracı garanti kapsamında yapmıyacaklarına dair yazı istersen çok daha iyi olur.hakem heyetinden büyük olasılıkla sonuç alırsın.hakem heyetinin kararı bu konuda çok önemli hukukı olarak devam ettirmek ıstesen elınde haklı bır delilin olur.tekrar çok geçmiş olsun

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hatta şimdi faturada dikkat ettim Volan da ilk madde de görüldüğü gibi garantiden değişmiş.
(+ olarak aracım corsa 1.3 olarak yazılmıştı yanlışlık olduğunu söylemiştim ama pek oralı olmamışlardı
faturada görüldüğü gibi orada da birşeyler döndüğü kesin )

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
ևok geçmiş olsun... Walla böyle şeyleri okudukça opel'den soğumaya başlıyorum. Araç satılırken 2 sene garanti veriyorlar neleri kapsıyor peki bu garanti....

Herkeze çok teşekkür ederim . Garanti konusunda bende aynısını sordum . Kornası garantı degılmıs , amartösörler değilmiş , baskı balata volant garanti değilmiş , fren balataları değil , ne kaldı geriye sordum bende . Opel Türkiyedeki  Telefon görüşmesi esnasında karşımdaki bayan ; İstanbul trafiğinde normal bu sorun baskı balata dur kalk dayanmaz dedi bir ara . :'( İstanbula dayanıklı üretsin dedim ama tek tip üretim olur dedi şaka gibi :(