Opel Vectra CDX 2.5 V6 24V bakim

burton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba,
1997 model Opel Vectra CDX 2.5 V6 24V 132.000km de almayi dusunuyorum ama endiselerim var.
Motoru problemlimidir?
Periyodik Motor Bakimlari pahalimidir?
arabanin baski balatasi trigeri 4 amortisoru degismis, sirali sistem BRC lpg var arabada.

Icinizde bu arabayi kullanip da sIk problem yasayan varmi?

PS:Konuyu yanlis yere actiysam cok pardon

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence alma bende 1997 2.0 motor var 660 milyon vergi veriyorum senede sen o 2.5 allah bilir ne kadar vericen...yok ben 97 kasalara hasta oluyorum illaki alıcam diyosan 2.0 motor al bari.çok pişman olursun alma derim

burton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 motorun vergisi de 660 milyon.
Normalde 900 kusur ama arabanin kasko degerinin %5 ini gectigi icin 2.0 motor kategorisinden oduyosun.

Ben vergiyi goze aldim da hala arabanin bakimini goze alamiyorum, daha dogrusu ne tutacagini falan bilmiyorum. Mesela senin periyodik bakimlarin ne kadar tutuyo?

ismail_budak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aldıgımda 100 bin bakımı yaptırdım haziranda işte arabadaki bütün filitreler degişti triger seti degişti bujiler degişti...yag falan derken 200 milyonu buldu...ama parça çok pahalı farlar orj 300 ytl verdim...oksijen sensörü hata veriyo inşallah bozuk deildir lpg den dolayı hata veriyodur oda 200 ytl miş...radyator degişecek öyle bekliyo 200 ytl radyatör...bi kartel contasını bile 100 ytl ye degişiyolar...anlıcan derdi bitmiyo eski arabanın parça pahalı oluncada çekilmez oluyo araba...

dj_hergele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail_budak' Alıntı:
bence alma bende 1997 2.0 motor var 660 milyon vergi veriyorum senede sen o 2.5 allah bilir ne kadar vericen...yok ben 97 kasalara hasta oluyorum illaki alıcam diyosan 2.0 motor al bari.çok pişman olursun alma derim
katılıyorum vergileri çook fazla ama 1 sene daha beklersen yary yarıya düşecek 97 modelin 196 milyon ödersin ancak 2.5 lerin nekkadardır bilmiyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence çok deli araba fazla yıptalımamışsa süperdir

burton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dedigim gibi 2.0 ile 2.5 in vergileri ayni
Tekabul eden vergi kasko degerinin %5 ini gecerse bir ust motor diliminden oduyosun vergiyi. 97 CDX in kasko degeri 14.900
bunun %5 i 750YTL ediyo. Ama vergi tablosunda 900kusur oldugu icin 2000 motor vergisi oduyosun.

Dedigim gibi ben vergiyi goze aldim da bakim masraflari ne kadar tutuyo onun cevabini ariyorum...

Bi de hala Vectra B parcalari o kadar pahalimi yaw? 10 sene olmus araba cikali.

dj_hergele' Alıntı:
katılıyorum vergileri çook fazla ama 1 sene daha beklersen yary yarıya düşecek 97 modelin 196 milyon ödersin ancak 2.5 lerin nekkadardır bilmiyorum

veyselh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben gecen hafta aldım, aynı model otomatik vitesli olanınından, 127.000 km 'de boya dılında değişen yoktu , temiz ve diri bir araba. Özel bir aracım olsun diyorsan hic durma al, o fiyatlara o donanımda ve özellikte arac alamazsın. Fiyatlar 9'dan başlıyor 16'ya kadar gidiyor, artık temizliğine göre , ben 12'ye aldım tabi alımsatım servis falan derken 13,5 falan mal olacak herhalde ama güzel arac. Triger değişimi nispeten biraz pahalı 2,5 motorun , motor dışında diğer tüm parçalar 1.6 yada 2.0 motor farketmiyor aynı zaten, vectra b kasayı beğeniyorsan ve özel bir motor olsun diyorsan al gitsin.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsıye etmedıgım bı motoru var aracın ancak debrıyaj balatası vede trıger kayısı en zor işçilik olan ıkı parcası degısmıs.. genede almanı tavsıye etmem

burton

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiye etmemenini sebebi nedir acaba? Problemli bir motormu?