Opel Vectra hakkında ..yard!m

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uqurrr-' Alıntı:
arkada$lar yazdıqınız her bir cümLe için ayrı t$kler ama bnm alacaqım yani bulduqum araba 1.6 comfort siyah-içi acık renk 2004 model bi araba bu ortalama ne kdr yakar we iimidir lütfen yardım

walla onu bilmiyorum sanırım motorda bi farklılık yktur galiba bence cok ii az yakıyor ama bilmiyorum servistekı adamın dediği gibi söferden sofere değişir ben bindim mı az yakıyor babam bindimi cok yakıyor buda ornek yanı vites değişim zamanları bence cok onemlı ve gaz pedalına basış şeklin yumuşak olması lasım birden yuklenirsen yakar tabı

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel alcaksan GL. comfort filan almayacaksın.. kabak gibi araba... hiç bi özellik yok... mübarek sanki doğan, şahin tabi bu dediğim vectra A,B ve astralar için geçerli... vetcra C yi pek inceleme fırsatım olmadı sadece teknik verilerine baktım.. o bile tatmin etmedi beni açıkçası...

Uqurrr-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkada$lar ortalama 8.9 litre yakar diolar ama bilmiorm

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2003 comfort var,çok memnunum.Gayet sessiz ve konforlu bir araç.A.B.S,8 havayastığı ,yol bilgisayarı,radyo-cd çalar,elektrikli aynalar,cruise control,kendiliğinden kararan dikiz aynası,lastik basınç sensörü v.s gibi donanımları var.ayrıca umut'un dediği gibi eleganceler esp,tc,elekrikli perde gibi daha zengin donanıma sahipler.Yakıt tüketimi derseniz şehirdışında bir çok kere denedim 100km'de,80-90 km hızı geçmeden 4 ile 4,5 lt arası ortalama tüketimi gördüm(yaklaşık 120 km'lik mesafede).Klima açıkken ve biraz daha hızlı giderseniz bu değer 6,5-7 lt civarı oluyor.

Bacardi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 vectra 1.6 siyah renk, içi açık renk comfort kullanıyorum.
Şehiriçi 8,5lt-9,5lt aralığı. Uzun yolda 7lt-9lt aralığında yakıyor.
2004 yılında 2.0 atmosferik motor seçeneği yoktu.
Lastik basınç sensörü hariç SAPPHİRE'ın yazdığı tüm donanım var.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 ya bulaşma derim ben

06_GR_013

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bende de 2004 vectra 1.6 var.şehir içi 100km de 8.2-8.4 lt arası yakıyorum tabi kullanımdan kullnama ve girdiğin trafiye göre değişken olucaktır bu değer,,benim 2 senedir pek bunun üstünde bi ortalamam olmadı..şehir dışı dengeli bi kullanımda tüketim düşüyo tabii,,,ben tavsiye ederim öle çok bi performans beklentin yoksa rahatlıkla alabilirsin yani sonuçta orta sınıf bi arabanın tüm özeliklerine sahip,, konforu,güvenliği,sessizliği,donanımı,yol tutuşu gerçekten çok iyi,,,bu arada performans olarakta ilk kalkışlardaki hantallık dışında gerçekten umduğundan ve duyduklarından iiyi gittiğini görüceksin,,,,,,,hayırlısı olsun diyorum.............

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
1.6 küçük gelmez mi o kasaya :confused:
oran vermek yanlış olur ama şu an piyasada olan vectra-c'lerin bence en azından %80'i 1.6 motorlu.Tabii ki bende eski vectra-b gls'deki ataklığı bulamıyorum ama zannedildiği kadar da ağır bir araba değil.eğer aşırı hız ve performans düşkünü değilseniz beklentilerinizi motor açısından karşılayacak bir araç diye düşünüyorum.Konfor olarak zaten mükemmel araçlar.

Uqurrr-

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor o kasayı kaldırmaz ama 2.0 motor ise cok yakar diolar bnm için arabanın yakıtı da konforu kadar önemli şehir içinde de 300-350 bin yakan araba ile de dola$ılmak kolay deil çünkü dewamlı arabanın üstündeyiz.... bakalım hayırlısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...