Oruç - Sigara - Dayak

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 tarafta yobazlık etmiş. dayakçılarınki yoz yobazlık tamam. ama savcınında her ne kadar yapmak zorunda olmasada saygı ve anlayıştan sigarasını açıktan içmemesi daha yakışıklı olurdu. yinede adam dövmek cahillik olmuş.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi nüfus cüzdanında yazan oran bu. :)
siz bambaşka pencere açtınız. bu artık allahla kulu arasında..

Artık böyle bir uygulama yok, o yerleri doldurmak kişinin isteğine bağlı, kişi aksine bir talepte bulunmadığı sürece görevliler islam yazıp geçiyorlar, şimdiye kadar buraya ne yazalım diyen bir memura denk geldin mi? O başka pencere aslında çok önemli. Vatandaş kalkacak bana din-ahlak dersi verecek, kendisi işine gelen her şeyi yapacak, yok öyle şey, seninde dediğin gibi Allah ile kul arasına girilmez, hele hele kaba kuvvet kullanarak hiç girilmez.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeri geldiğinde elin gavuru dediğimiz insanlar bize bizden daha çok saygı duyuyor:mad:.
Geçen salı günü FiBA Basketbol şampiyonasının Kayseri ayağında Arjantin-Sırbistan maçına gittim. Maç saat 19:00 da başlıyo ve akşam ezanı 19:20 okunuyo. İçeri yemek sokmak yasak. Kantinden su ve bisküvi alıp oturdum yerime. Arjantinli taraftarların tam ortasındayım. Neyse Yanımdaki çift bişeyler yiyip içiyorlar derken adam elindeki bisküvi kutusunu bana uzattı. ben Thanks but I'm fast:) ( Teşekkürler ama orucum) dedim. Adam özürdileyip kutuyu yanına koydu ve elindeki kolayı içmeyi bıraktı. Ben nekadar sorun diğil için desemde nafile benimle beraber 20 dk bekleyip ezandan sonra neyimiz var neyimiz yok beraber yedik.

Şimdi soruyorum bu ülkemin sözde okumuş ,eğitimli,mevki sahibi olan Savcısı neden bana elin Arjantinlisi kadar saygı göstermekten imtina ediyor ?:(

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basketbol şampiyonasına gelen insanlar bile gerçekten bizim insanımızdan çok bizim kültür ve değerlerimize daha saygılılar kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz sonuçta diğer tarafta herkes kendinden sorumlu ama insanlar keşke biraz empati yapabilse ne hüzel olur ben alsam kendimi karşındakinin yerine koysam karşındakide alsa beni kendi yerine koysa asıl anlayış ve hoşgörü budur.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeri geldiğinde elin gavuru dediğimiz insanlar bize bizden daha çok saygı duyuyor:mad:.
Geçen salı günü FiBA Basketbol şampiyonasının Kayseri ayağında Arjantin-Sırbistan maçına gittim. Maç saat 19:00 da başlıyo ve akşam ezanı 19:20 okunuyo. İçeri yemek sokmak yasak. Kantinden su ve bisküvi alıp oturdum yerime. Arjantinli taraftarların tam ortasındayım. Neyse Yanımdaki çift bişeyler yiyip içiyorlar derken adam elindeki bisküvi kutusunu bana uzattı. ben Thanks but I'm fast:) ( Teşekkürler ama orucum) dedim. Adam özürdileyip kutuyu yanına koydu ve elindeki kolayı içmeyi bıraktı. Ben nekadar sorun diğil için desemde nafile benimle beraber 20 dk bekleyip ezandan sonra neyimiz var neyimiz yok beraber yedik.

Şimdi soruyorum bu ülkemin sözde okumuş ,eğitimli,mevki sahibi olan Savcısı neden bana elin Arjantinlisi kadar saygı göstermekten imtina ediyor ?:(

Abicim okumuş olmanın saygı ve nezaketle alakası yok ki. O insanın içinde olan bir şey.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa arkadaşımızın verdiği örnek çok güzel. Herkes bulunduğu yerin ortamına ayak uydurmaya çalışırsa, oradakilere saygı duyarsa onlarda o misafiri omuzlarında taşır, saygı duyar. Tamam savcının yaptığı bence de yanlış ama ya kaba kuvvet kullanmak o doğru mu? Savcı belki gerektiği kadar dini eğitim almamış olabilir, ateistte olabilir onu yargılayamayız ama dini eğitim aldığını sanan birilerinin de bir başkasını tartaklayarak birtakım şeyleri öğretmeye kalkmasını veya hatırlatmasını yargılıyabiliriz. Demekki kendisi eğitim alırken çok dayak yemiş ki, dayağı eğitimin bir objesi olarak görüyor. Bu hareketi ilim yapmış bir imam yaparmıydı veya o savcıyı acaba nasıl uyarırdı?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsan sadece kendi karnı açken ne hikmetse çok duyarlı oluyor ,mangal yakarken,plajda,yollarda,parkta bahçede orada burada milletin gözüne soka soka yerken içerken,bunu alan var alamayan var acaba onların da canı ceker mi diye düşünmek ne hikmetse kimsenin aklına gelmiyor :D ya ne komik şeylere takılıyor,nerelerden neler çıkartıyoruz vesselam...seneler önce erdekte bir sosyal tesiste plaja gitmiştik,kenardaki yeşillil mesire yerinde mangal yakmış,biralarımızı da açmış keyifle yudumluyorduk derken uzaktan bizi izleyen ufaklıklara gözümüz takıldı belli ki kokudan onların da canları çekmişti birkaçı yanımıza geldi ikramda bulunduk sorduk bu kadar kalabalık ne işiniz var okul mu getirdi sizi diye aldığımız cevap beni ve arkadaşlarımı yerle bir etti onlar kimsesiz cocuklarmış vakıf getirmiş,üstlerindeki mayoların kimi küçük,kimi içinde kayboluyor o ana kadar dikkatimizi cekmemişti, işte o zamanki utanç ve üzüntümü asla unutamam hatamızı telafi edip ekstra iki mangal ve doyasıya yiyecekleri malzemeleri alıp onlara zevkle hizmet ettik,karınlarını doyurduk ama yine de düşüncesizliğimizi o gün akşama kadar telafi etmemizi sağlamadı bize göre, demek ki iş yemeye içmeye gelince sadece ramazanda değil her an bu gibi şeyleri düşünmek lazımmış kıssadan hisse...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cengiz asıl noktayı koydun, bu saatten sonra başka yoruma gerek yok :good:.

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
360 tane açıdan , sadece 1 tanesini kullanmak...hedefi buldurtmaz..

360 açının 360ınıda görmek gerekir....

GEniş perspektiften bakmak lazım...

dönüp dolaşıp,nedenleride aynı,yapanlarda aynı,yaptıranlarda aynı,hapse attıranlarda aynı,korkutulanlarda aynı,korkuttukları kiişlerde aynı, hala yaptıklarını anlamayanlarda aynı,hala aynı şeyleri yapanlarda aynı...bu ülkede...ama biz düşünmedikçe,kitap okumadıkça, mal gibi tv seyredersek...TAbi anlamayız ,çünkü anlatılmak istenen snin anlayacağın şeklide..senin görmen gereken tarafı gösteriyolar,sen onla yetiniyosun,ASıl senin görmemen gereken ,uyanmaman gereken kısmları gördüğünde ozaman başın belya giriyo baskıyı,ve sivil darbeyi,korkutulmayı anlıyosun?YOksa KOYUNLAR YİNE KOYUN....ODA ONLARIN İŞİNE GELİYO ZATEN,KOYUNLARIN KOYUN OLARAK KALMASINDAN KOYUNLAR RAHATSIZ DEĞİLSE ,,ONLAR HİÇ RAHATSIZ DEĞİLLER...

Son düzenleme:

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
karsılıklı hosgoru ve saygı...