Otomatik vites olsa daha mı az yakardı?

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Otomatik daha az yakar hele de uzun yolda. Ayrıca bu debriyaj tutkunlarından şimdiye kadar arabamı kullanma şerefine nail olanların %100'ü bir dahaki arabalarının kesinlikle otomatik olacağını iddia ettiler. Hoş ben bu tutkuyu anlamadım ya.

vpa70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç alakası yok Bende 96 AC/AT/GLS var.Uzun Yolda Dizel arabadan bile az yakıyor arkadaşlar.Ama Şoförden Şoföre değişiyor.Benimle babam arasında 20 bin oynuyo_Otomatik şehir içinde avantajlı Neden diye soracak olursanız ;Düşünsenize Trafik Kitlenmiş Gıdım gıdım ilerliyo.Hem arabaya yazık oluyo hem kullanıcıya Debriyaj balatası baskı balatası aşınıyor Şehir içi avantajı bu.Bizim VEctra Kısa Mesafede Cok Yakıyor Kışın 500 bin yakıyo ama şehir içi uzun süre kullanımda manuel ile hemen hemen aynı denemesi bedava.Ankarada olan arkadaşlarla test edebiliriz....Selametle.

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800 km:130ytl

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlarda söylemiş..Otm vites kulllanıcısı olarak söyleyebilirim.Yaklaşık %12 civarı şehir içinde fazla yakıyor...Ama kesinlikle o farkı ödemeye değer, yıllarca otomatikten sonra hadi dedik, değişiklik olsun, düz vites bir araç aldım..Aman neymiş öyle, arabaya binesim yok...Araba garajda yatıyor, o bana ben ona bakıyorum ama düz vites ya, binesim yok arabaya..Baktım olmayacak 3 ay dayanabildim, en son satarken teknemi satar gibi mutluydum:))Sonra hemen otomatik bir araç aldım yine tabi...

selcuk_abanoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2000 model lpg li 1.6 otomatik astra var şehiriçi 9.5lt şehirlerarası 5.5lt falan yakıyo bence de otomatik vitesin rahatlığına o farka değer

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kim ne derse desin otomatik transmisyonlu bir vites kutusu daima fazla yakar en belirgin nedeni ise normal manuel şanzımanlara oranla ağırdırlar...

Bu pek belirgin bir neden degil bence, daha acik ve daha net yazarsan anlasilabilir belki.
Selamlar..
Seyf Kamali

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik daha az yakar hele de uzun yolda. Ayrıca bu debriyaj tutkunlarından şimdiye kadar arabamı kullanma şerefine nail olanların %100'ü bir dahaki arabalarının kesinlikle otomatik olacağını iddia ettiler. Hoş ben bu tutkuyu anlamadım ya.

"Debriyaj tutkunlari". Guzel ifade etmissin, "otomobil" icin ben de boyle dusunenlerdendim, ancak otomatikle hatiri sayilir km. yaptiktan sonra duzden sogudum ve otomatige gectim.
Selamlar..
Seyf Kamali

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik her daim fazla yakar...

celalettin aktaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece yeni easytronic vitesin otomatik modu manuelden daha az yakıyor. Tabi ayağınızın altında yumurta olduğunu düşünürseniz