Otomatik vites sevenler derneği

chidely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Ben bu sıralar bi araç satın alma çabasındayım.Fakat otomatik konforumu yoksa manuel zevkimi karar veremedim.Dün bir honda civic buldum otomatik ve lpg li 2000 model.Fiyatıda kafama yattı açıkçası.Sizce alınırmı bu araç?Bu arada araç 1.4.Hem lpg li hemde otomatik olmasının performans açısından çok farkı olurmu?Otomatik kullanan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat gidelim adanaya binelim benim arabaya 200 tl benzin atarız...çarşıda gazipaşada,mavi bulvarda,adnan mendereste otobanada çıkarız...uvultu eşliğinde kafa dağıtırız....

benim oldsmobile aksarayda adanaya kadar yola gerek yok. hemde 80 plaka, ama özledim yav, yaz geldi ondanmıdır nedir.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Ben bu sıralar bi araç satın alma çabasındayım.Fakat otomatik konforumu yoksa manuel zevkimi karar veremedim.Dün bir honda civic buldum otomatik ve lpg li 2000 model.Fiyatıda kafama yattı açıkçası.Sizce alınırmı bu araç?Bu arada araç 1.4.Hem lpg li hemde otomatik olmasının performans açısından çok farkı olurmu?Otomatik kullanan arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

motora pek takılma kaç beygir veriyor önemli olan o. ha ama şu var çok rampalı yerde yaşıyorsan daha beygirli bir araçla daha az yakarsın, özellikle lpg ile. yani rampa çoksa 1,6 veya 2,0 motor bak.
hondalardan genelde herkes memnun ama araba nasıl kullanılmış bilmek lazım.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat abi neden doblo vip kesinlikle siyah?
cok dokundu bu bana acıkcası vallahi:D
sahra beji en kralı:D

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vites araç almaya korkuyorum. İkinci el araçta otomatik vites, arızalı falan olur, masraf ister, parçası işçiliği pahalıdır diye.
Ben şahsen araba alacak olsam otomatik vites olunca tırsıyorum. Mutlaka kullanımı daha kolaydır. Otomatik vites kullananlar kolay kolay düz vites kullanmıyormuş diye duymuştum.

bak sana otomatik konusunda bir iki bilgi vereyim ama bu konunun önceki sayfalarında benim yazdıklarımıda okumanı tavsiye ederim. bu arada sondan başa doğru git.

sana şu otomatik arabayı al diye illa tavsiyede bulunamam. ama otomatik şanzımanı tavsiye ederim. çok sağlam masrafsız bir o kadarda konforludur. ancak kullanma önemlidir. ustası az, parçası pahalıdır.
ben 30 yıllık hiç tamir görmemiş hiç sorun çıkarmamış şanzıman gördüm. ve omegamın şuanki şanzımanı hiç açılmamış ki 15 yaşında bir araba bu.

daha ayrıntalı halini önceki sayfalarda nedenleri ile yazdım.

ha diceksinki ben nasıl kullanayımda bozmayım.
1. yağını değiştir ihmal etme ve yağsız bırakma. 60 binde değişende var 100binde 120 binde bile değişen var arabasına göre değişir. yani yağı kimbilir kaç senede bir değiştiricen. masrafın 100 ytl anca tutar. (manuel olsa bu kmlerde 2-3 kere debriyaj isterdi)

2. KUR CA LA MA otomatiği kurcalamıcan, sevmez hatta nefret eder. madem kol ile oynucaksın manuel al. yok giderken 3 e al - d ye al - 1 e al en nefret ettiği şeydir. spor sürüş lazımsa bas sport düğmene, yada bas gaza dibine kadar roketle.
BURAYI BAYANLAR OKUMASIN ustam fındık mehmet (kulakları çınlasın) derdiki "şanzıman kadınsa roketde onun arzularıdır (kibarca yazdım anlayın) sık sık roketliceksinki doysun, patron kim öğrensin. yoksa bi sakatlık çıkartır."

3. motor devirli iken vitese atma, yani vitese sadece rölantide at.

4. araç durmadan P parka alma viteslere takma.

bu kadar. bunları yapamaz değiliz hiçbirimiz.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat abi neden doblo vip kesinlikle siyah?
cok dokundu bu bana acıkcası vallahi:D
sahra beji en kralı:D

ıyy bejmi, allahını seversen sizinki bejmi? mersin vif turizmin sahibine verdimdi 2004 model, ondan başkada satmadım. satmamda hiç yakışmıyor. planlar değişti turbo omega projesi yapıyorum.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya Polat vazgeç şu Doblo'dan kardeşim Allah'ını seversen bak :) 3 gün macera yaşadım Doblo'yla yaşamaz olaydım lütfen vazgeç :) Arabada en başta oturma pozisyonu yok havada kalıyosun bacağı ağrıtıyor bu ne biçim araba. Şirkete bile alınmaz :D