p0009 ve p134e hatası

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2012 astra h benzinli aracımda kontağı açtığımda anahtarlı araba simgesi yanıyor çalıştırınca sönüyor gaz fren yaptığımda p0009 ve p134e hatası çıkıyor arabada herhangi bir sorun yok epeydir kullanıyorum böyle bir kere sildirdim gene çıktı internetten baktığımda p0009 motor performans diyor anlamadım gerisini p134e 'de oksijen sensorüyle alakalı diyor ama oksijen sensörü motor ışığı yaktırmazmı normalde değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap verebilecek kimse yok sanırım arkadaslar

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p134e oksijen sensörü.
Bu arızayla karşılaşmayan A16XER motor heralde yoktur Türkiye'de.

Yakıt kalitesinin de bunda etkisi var. Ben ve abimin aracında garantiden değişilmişti 2 araçta da, aynı arızadan.

Arıza kodunu sildirdikten sonra ısrarla yine çıkıyorsa, sensörü değişmek lazım.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç çalışırken çıkmıyor ama gaz fren yapınca çıkıyor dedğiniz gibi bi kaç defa sildirdim gene çıktı sizce temizletip taktırsam olurmu geri yada değiştirmelimiyim değiştrimezsem ne gibi sıkıntı olur.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt-hava karışımı oksijen sensöründen gelen bilgilere göre ayarlanıyor.

Arızalı çalışması durumunda karışım sorunu, fazla yakma, tekleme, çekiş düşüklüğü gibi olaylara sebep olur.

Ama araç çalışır haldeyken arıza vermiyor diyorsunuz. O zaman, temizletip geri takın derim, şu an için değişseniz parçayı çok birşey farketmeyecek.

Motor çalışır haldeyken arıza ışığı yakıp, yine oksijen sensörü hatası alırsanız o zaman parça değişimine gidersiniz.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim turabi bey p0009 ile nasil bir yorum yapabilirsiniz

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkür ederim turabi bey p0009 ile nasil bir yorum yapabilirsiniz

Oksijen sensörü arızasından kaynaklı olarak mı çıktı, başka bir sorunun sonucu mu takip etmek gerekir.

Buji ve bobinlerin tam performanslı çalışması da önemli.