Paspas altı döşemelere bira döküldü acil yardımlarınızı bekliyorum

cekocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün gece aracımda içmekte bulunduğum birayı arka paspas üstünde unutmuşum ve biranın yarısı paspasa ve paspas altındaki döşemelere dökülmüş sabah baktığımda aracın içi ekşimsi bir koku almıştı paspası çıkarttım temiz bezi halı şampuanıyla karıştırılmış suya batırdım ve güzelce çitiledim paspasıda eve alıp sabunla güzelce yıkadım yaklaşık 3 saat geçti ama kokuda hiçbir değişiklik yok başıma daha önce gelmediği için ne yapacağımı bilemedim koku zamanla geçer mi? yoksa detaylı iç temizlik yaptırmam gerekir mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözümü belli... bir daha araçta alkollü içecek kullanmayın ! hem sizin hem de diğer insanların sağlığı ve emniyeti için... kusura bakmayın ama bu konu çok abes olmuş...

cekocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptığımın büyük bir hata olduğu aşikar haklısınız,pişman oldum bir daha arabamda ekmek bile yedirmem fakat bunu çözmemiz gerek deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum koku çıkar mı veya detaylı iç temizliğe götürmeli miyim ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptığımın büyük bir hata olduğu aşikar haklısınız,pişman oldum bir daha arabamda ekmek bile yedirmem fakat bunu çözmemiz gerek deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum koku çıkar mı veya detaylı iç temizliğe götürmeli miyim ?
siz aracı kullanan olarak içmemişsinizdir inşallah. birdaha aracımda ekmek bile yedirmem yazmanızdan sizin içmediğinizi sanıyorum.
bira yada alkollü herhangibir içecek içmek bana çok ters olduğundan durumla hiç karşılaşmadım. herkez kendi yapıp ettiklerinden mesul olduğundan kimseye birşey söyleme derdinde değilim ama araç kullanıpta biryandan da alkol aldıysanız size ders olması açısından umarım uzun süre o kokuyla uğraşırsınız :) (alkol kullanılmasına değil ama alkollü araç kullanılmasına karşıyım.)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ne kadar acınası bir durum, kimisi alkolü araç içinde kullanmaktan pişman olur diye beklerken, arabanın kirlendiği için araçta alkol almaktan pişman olan sürücümüz var. Alkolü dışarıda alıp araba sürmenin ne farkı var ki? Bence olduğu gibi kalsın baban arabayı vermesin bir daha.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uyarılara sonuna kadar katılıyorum , ancak kimse burada trafik polisliği yapmasın herkes kendinden sorumlu arkadaş hata yaptığını kabul ediyor ve sorunun çözümünü istiyor sizden

Konuya dönersek

Chatbox'ta yazdığım gibi kosla oxi bunun en güzel çözümü

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hahahaha, gerçekten ilginç bir durum. Araç içinde alkol sigara kullanılması benimde hiç tasvip etmediğim bir durum. Alkollü araç kullanılması da, bunu baştan bildireyim.

Köyden gelirken bir akrabamızın connectine yoğurt dökülmüştü. Maalesef geçecek bir koku değil o ve temizlikçiye götürdüm, önce güzelce temizlediler. Sonrasında kahve ve karbonat ile bir karışım yapıp güzelce serpiştirdiler. Araç artık kahve kokuyordu. Adamın yorumu ise o kokuyu geciremezsin, bastırabilirsin.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta halı yıkama makınası bulabılırsen eger onla vakumlu cek en garantısı camlarıda hafıf acık bırak gecelerıde kosla oxı de cok mantıklı bıde aspırın dıye bı urun var bım a101 de felan ondan dene derım o temızler kokuyuda alır..

cekocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uyarılara sonuna kadar katılıyorum , ancak kimse burada trafik polisliği yapmasın herkes kendinden sorumlu arkadaş hata yaptığını kabul ediyor ve sorunun çözümünü istiyor sizden

Konuya dönersek

Chatbox'ta yazdığım gibi kosla oxi bunun en güzel çözümü

hay ağzınla bin yaşa usta ben zaten yaptığım yanlışın farkındayım bazı abilerimiz çözüm yerine fırça atmanın peşinde onlarada sözüm yok kendimiz ettik kendimiz bulduk dediğini yaptım aracı 1 saat boyunca havalandırdım şu an camlar açık vaziyette yarına kadar beklemeyi düşünüyorum çözülmezse aracı detaylı iç temizliğe götüreceğim

cekocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hahahaha, gerçekten ilginç bir durum. Araç içinde alkol sigara kullanılması benimde hiç tasvip etmediğim bir durum. Alkollü araç kullanılması da, bunu baştan bildireyim.

Köyden gelirken bir akrabamızın connectine yoğurt dökülmüştü. Maalesef geçecek bir koku değil o ve temizlikçiye götürdüm, önce güzelce temizlediler. Sonrasında kahve ve karbonat ile bir karışım yapıp güzelce serpiştirdiler. Araç artık kahve kokuyordu. Adamın yorumu ise o kokuyu geciremezsin, bastırabilirsin.

süt yoğurt gibi ürünler bakteri ürettikleri için koku çıkması mümkün olmuyormuş o sebepten demiş olabilir