Paspas altı döşemelere bira döküldü acil yardımlarınızı bekliyorum

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözümü belli... bir daha araçta alkollü içecek kullanmayın ! hem sizin hem de diğer insanların sağlığı ve emniyeti için... kusura bakmayın ama bu konu çok abes olmuş...

Yanlış bir ifade olmuş... İsteyen herkes araçta alkollü içecek kullanabilir, hatta küfelik olabilir, bunda hiçbir sakınca yok. Araçta alkol kullanmak kimsenin sağlığı ve emniyetini tehlikeye atmaz.

Muhim olan alkollü olarak araç kullanmamak, yoksa araçta alkol almak çok normal bir durum :) :)

Maksat ortam yumuşasın :maden:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benım arkadaş bı ara bıra kopuğu ıle ıle aracın tavanını sılıyordu temızlıyodu arabada maya kokusu 1,2 gun suruyodu sonra gecıyordu kokusu bence ıyıce sıl havalandır kurut öyle dene

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön kolrukların raylarının arkalarında stop parcaları var onları sokceksın koltuk altında aırbag ıcın soketler var cıkar onlarıda sonrasını zaten gorursun dersen kı zor sokmek senın koltugn o kısma dokulmus ya kapının basamagı varya plastık bak orası tırnaklı onu sök ordan dosemeyo hafıf kaldır elını altına sok alttanda sıl bıde dosemenın altına gecmısmı bak tabanı sıl metal kısmı sonra alt tarafa bışey koyup aralık bırak doseme ıle taban kısmını gunes yere koy aracını ıyıce kurusun gecer lekede kalmaz

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke sarhoş arkadaşı savunan arkadaşların arabasına vursa da neden alkollü araç kullanmaya karşı olduğumuz idrak edilebilse :mad:
2 gün önce bir aileden 3 kişi hayatını kaybetti bir trafik kazasında, her yerde kazalar. Nezaket olsun diye aman elleşmeyelim demeye devam edin, nezaketen çoluk çocuk ailecek seyahat ederken kafa kafaya bir sarhoş girişirse ölüm en güzel olanıdır, hayatta kaldığında kaybettiğin yakınlarınla bu hayat ne kadar çekilebilir acaba? Genç arkadaşı bu kadar desteklediğinize göre siz de ufaktan demlenerek sürüyorsunuz herhalde arabanızı...

"Merhaba arkadaşlar ben 2 kişiyi vurdum, cesetlerden nasıl kurtulabilirim? " sorusuna tepki göstermeyerek arkadaşa yardımcı olmaya çalışalım, ne de olsa forumumuz bilgi alışverişi ortamıdır. Tebrikler.

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç halısına dökülen kokulu sıvıyı neyle silerseniz silin dışarı çıkarıp yıkayıp 2-3 gün havalandırmadan kesinlikle çıkmaz ama bu şekilde de sonuç alamayan var. Ama size tavsiyem şu ve kesin çözümü var.

Burda mandıra sahibi bir abimiz kango aracına büyük ibriklerde süt istiflerken nasıl olduysa 1 tanesi komple tabana devrilmiş ve temizlik yaparak kalan kokunun çıkması için 1 hafta denemedik şey bırakmamış. En sonunda onada birisi 8-10 paket vanilyayı taban halısı ile sac arasına serp demiş ve aynen 2-3 gün sonra koku gitmiş :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uyarılara sonuna kadar katılıyorum , ancak kimse burada trafik polisliği yapmasın herkes kendinden sorumlu arkadaş hata yaptığını kabul ediyor ve sorunun çözümünü istiyor sizden

Konuya dönersek

Chatbox'ta yazdığım gibi kosla oxi bunun en güzel çözümü

Trafik polisligi degil; sosyal bir sorumluluktur bu. Arkadasimi kaybettim ben alkollu bir surucu yuzunden! Arkadasa bir sey demiyorum gunah kecisi de etmek istemiyorum fakat lutfen alkol alıyorsanız araclarinizin direksiyon koltuguna oturmayin.

Konuya gelince; kosla oxi action var. Kesinlikle denemelisin. Bir de sonax'in genel temizleyici urunu var o da ise yarar. Ben kola lekesini cikartmistim. Kolay gelsin.

Tapatalk 2 ile gonderildi.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bıde şunu dusunun belkı onunde dersı aracına bıra dokulmesıydı? tamm ıckılı arac kullanmak guzel bısey degıl pısmanda olmus ama bu kadarda abartmayın soyledınız soyledık tamamdır..
şu ulkede bı araştırın bakalım yuzde kac alkolden kaza oluyor?
adamların cogunda ya sırket aracı var ya kamyoncu munubuscu ya uyumuyor ya aracın bakımını yaptırmıyor frenı patlıyo kaza yere yag dokuluyor aracından dıger araclara kaza uykusuz yola cıkıyor kaza yollarımız zaten kostebek yuvası gıbı yerdekı cukurdan delıkten kacarken kaza.. hakısızmıyım bunlara neden kımse bısey demıyor?
hıc mı bırınız yada hıc mı bırımız kırmızı ısıkta gecmedı hıc mı u donusu yapılmıcak yerden donmedı hıc mı alkollu arac kullanmadı yapmayın hepımız kesın en az ama en az 10 tane ıhlal yapmısızdır ya onlar kazaya davetıye cıkarmıyomu ?
zaten arkads kendı pısmanlıgını hem alkol almaktan hem aracna dokulen bıradan almış yok şuna vurur oldurur buna vurur bu vurur olcaksa zaten olur bunlar benım arkadasım yokus aşagı jeeple ınerken ara sokaktan kız fırlıyo onune bu kırıyo sola dogru dıreksıyonu kızda durmuyo koşuyo onune vuruyo arkadsta kız rahmetlı oldu oglen vaktı ne alkol vardı ne dalgınlık hıc bısey yoktu cıkan kızın dıkkatsızlıgı
bı abımız kavsaktan donerken motorlar yarıs yapıyomus tam donerken bı tanesı duramıyo altına gırıyo motorcu öluyo yanı baktıgınızda sadece alkolde degıl kaza sorunları adamın arabasının bakımı yapılmamıs lastıgı patlıyo karsı serıde gecıyo kaza
50000 turlu kaza var tamam soylenır uyarılır ama bu kadar ustune gıtmeyın bence lutfen rıca edıyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu dağıtarak başka yerlere çekmeyelim. Burada kimse alkolün yararlı olduğunu veya alkollü araç kullanılmanın iyi bir halt olduğunu savunmuyor. Tamam kardeşimiz bir hata yapmış, arkadaşlar da kendisine gereken uyarıyı yapmış, kendisi de hatasını anlayarak pişman olduğunu ifade etmiştir. Birilerini eleştirirken önce aynada "ben ne kadar doğruyum" diye kendimize bakacağız. Alkol almamak çok güzel bir şeydir ama başkalarının kul hakkını yemek de çok kötü bir şeydir ;)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke sarhoş arkadaşı savunan arkadaşların arabasına vursa da neden alkollü araç kullanmaya karşı olduğumuz idrak edilebilse :mad:
2 gün önce bir aileden 3 kişi hayatını kaybetti bir trafik kazasında, her yerde kazalar. Nezaket olsun diye aman elleşmeyelim demeye devam edin, nezaketen çoluk çocuk ailecek seyahat ederken kafa kafaya bir sarhoş girişirse ölüm en güzel olanıdır, hayatta kaldığında kaybettiğin yakınlarınla bu hayat ne kadar çekilebilir acaba? Genç arkadaşı bu kadar desteklediğinize göre siz de ufaktan demlenerek sürüyorsunuz herhalde arabanızı...

"Merhaba arkadaşlar ben 2 kişiyi vurdum, cesetlerden nasıl kurtulabilirim? " sorusuna tepki göstermeyerek arkadaşa yardımcı olmaya çalışalım, ne de olsa forumumuz bilgi alışverişi ortamıdır. Tebrikler.

konu anlaşıldı ve gereken şeyler yazıldı zaten,,, konuyu çok dağıtıyosun,,,

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır aslında sorun oda değil , sorun insanların hata olarak sadece alkollü araç kullanmayı görmesi yani alkollü araç kullanınca kabahatlisin ama hız yapınca kırmızıda geçince onun bunun önüne kırınca sorun yok . Benim anlatmak istediğim bu işte bir arkadaş alkollü biri yüzünden birileri hayatını kaybetti yazmış doğrudur peki ya o kişiler karşıdakinin alkolünden değilde dikkatsizliğinden ve aşırı hız yapmasından dolayı hayatını kaybetseydi o zamanda aynı cümleleri yazacakmıydınız ?