Patinaj sistemi çalıştığını nasıl anlarız?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Patinaj sistemi çalıştığını nasıl anlarız?

drwaverunner link' Alıntı:
İzmit sanayi bölgesinin ordan yağışlı havada sert bir kırmızı ışık kalkışı yapmıştım. O sırada 1. viteste iken çok hızlı bir şekilde devreye girdi çıkan seslerden ötürü hatta ayağımı gazdan çekmiştim. Sistem biraz ihtiyaca göre sanırım cevap veriyor.
Bizim tc de motor gibi ağır galiba :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen en sol şeritte bir araç bozulmuştu bende soldaydım sanırım yağ yada benzin akıtıyordu yanından geçerken lastiklere bulaştı ve acayip patinaj çekti ve sistem devreye girdi bu arada arkadaşlar korkmayın sistem korkunç sesler çıkarıyor araba dağılıyormuş gibi ama patinajı kesiyor

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadirusta link' Alıntı:
geçen dik bir yokuşta ışıklarda kalkarken gaza fazla bastım bende patinaj çekerek kalktım sonrada şaşırdım hatta ben nasıl patinaj çektim diye ama üstündede durmadım açıkçası..
aynı şey bende de oldu şuana kadar 3-4 defa..hemen göstergelera bkaıyorum yanıp sönen sarı bişiler var mı diye:) ama daha göremedim ne tc yi ne de esp yi:(
yani ön lastikter pati çekiyor,boşa dönüyor,1-2 saniyeliğine de olsa patinaja kaldığı için tc nin hemen müdahele yapması gerekmez mi?
diğer markalarda patinajın başlamasıyla takır tukur seslerin gelmesi bir oluyor..

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ben de hiç patinaja düşmedim.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de birçok defa oldu,bilinçli olarak kumda patinaj çekiyo mu diye baktım bariz broadwayde çektiğim pati gibi pati çekti devreye girmedi,sadece 1 kere karda devreye girmişti TC başka da görmedim ben.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Ben Kırmızı ışıkta çok denedim çok büyük bir fark var.
TC kapattığımda hızlı kalkayım dediğimde araba yerinden oynamadı, TC açıkken dibine kadar gaza bassanızda en optimal kalkışı sağlayacaktır ve bunu yaparkende illaki azda olsa patiye düşecektir, eğer bu araç azda olsa patiye düşmesse traktörde geçer sizi kalkışta. zanettiğiniz gibi gazı dibine kadar kökleyince araç normal birşekilde kalkmıyor lamborghini yok altımızda :)

Kırmızıda gazı dibine kadar basın TC kapalıyken bir deneyin.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunu deneyeceğim,bakalım...