Patlayan Lastikler İçin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Değerli arkadaşlar site içinde daha önce açıldı mı? Bilmiyorum ama baktım göremedim. Bir konuda bilgisi deneyimi olan arkadaşların bilgisi çok yerinde olacak. Arkadaşlar arabam da simit tank var. Bu yüzden istetme arabanın bagajında durmakta oda hatırı sayılır bir yer kaplamakta. Bende bu bol reklamları yapılan lastik içinde indiğinde sıkılan malzemeden almayı düşünüyorum. Sonrasın da lastiği kömürlüğe koyma düşüncesi içindeyim.

Bu üründen kullanan yada evet bu ürün iş yapar diyen arkadaşlar var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lastik parçalanmadığı sürece kullanılabilir bir ürün. Çivi batması, yanaktan kaçırma gibi durumlarda sprey konumundaki malzeme lastiğe sıkılıyor, kutudaki basınç lastiği yarıya kadar şişirdikten sonra yola devam ediliyor ilk lastikçi veya benzin istasyonunda lastiğin havası tamamlanıyor. Günümüzde bazı lüks arabalarda stepne kullanılmıyor (avrupada lüks araç sahipleri teker değiştiriyor ki, çağırıyorlar servisi işlem tamam:) ), onun yerine araç sahiplerine lastik tamir kiti veriliyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar gerçekten yedek tekerden daraldım. Bu ürün reklamları olsun videoları olsun izledim. Bir kaç araç markası da yedek teker yerine bu ürünlerden verdiklerini yazmışlar. Ama işte emin olamadım hiç kullanmadım çünkü olmadık yerde kalır isek durum fena hava konusunda sıkıntı yaşamam çakmaklık ile çalışan bir komperasör var baya da iş yapıyor ama bu üründen anlamadığım için siz değerli arkadaşların fikirlerini alayım dedim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Söylensinler kime ne, bedavaya iş yapmıyorlar ya :). Aslında küçük delikleri bu ilaç zaten kapatıyor, ne diye lastikçiye gideceğiz ki?

Abi delik derken, içinde çivi kalmış delik değildir sanırsam. Çivisiz delik zor abi. Çivi tel kırar, maf eder.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sıkıntı olmaz, lastikçiye gidip tekeri yeniden yaptıracaksak o zaman ne gerek var ki lastik tamir kitine? Lastikçiler bu ürünü sağlıksız olarak görürler ama kocaman delikleri yamamak sağlıklı bir iş midir? Adamlar "hiç bir şey olmaz" diye yanaklara bile el kadar yamalar yapıyor :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi birde bilirsin eskiden bu fitiller vardır çivi çekilir kocaman bir fitil sokulur sonra çekilir idi. İşlem bu kadar. Vallahi bu ürünleri iyiden iyiye baktım ama ne kadar sağlam iş yapar bilemiyorum. Birde reklamlar da izledim üretici firma lastikçiye gitme gerekçesi olarak sadece lastik basıncının tamamlanması için diyor yani gidin de lastiği söktürün demiyor. Zaten kendi tamir ediyormuş. Bende reklamların yalancısıyım :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı lastikçilerin çok sevdiği o fitiller resmen cinayet :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi sorma ya resmen lastiğin tabanındaki tellerin çatırtısı duyulmakta. Ama adamlar israrla çok sağlıklı olduğunu söylemekten geri kalmıyorlar.