Patlayan Lastikler İçin

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada bisiklet lastiği inceliğinde yedek lastikler mevcut onlarıda araştırabilirsin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Piyasada bisiklet lastiği inceliğinde yedek lastikler mevcut onlarıda araştırabilirsin.

Burada bir konu açmıştım üstadım işte kar lastiği için sadece bir jant alayım diye neyse gittim hurdacılar sitesine adamlar çıkma jant için 80 TL istedi bir diğerine gittim 50 dedi en sonra da aklı başında birinden 30 TL bir jant aldım. O sırada bu ufak tekerlerden gördüm dedim ya birde bunu sorayım adamlar 200 TL dedi yuh dedim yeminle :mad:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ben lastiğin patlamasını beklemeden her lastiğime uyguladım. önce basınçlarını 19 a kadar düşürdüm. sonra her lastiğe bir tüp sıktım. sonra lastik ahavalarını tekrar 32 yaptım. yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. geçen ay rot balans ayarına gittim. sağ ön tekerde 1 vida 2 çivi farkettik. sökmedenlastik basıncına baktım 30du. söktükten sonrada hava kaçırmadığıını gördüm. lastiği janttan ayırdık içi gri renklii bir film tabakasıyla kaplıydı. lastikçi biraz söylendi :) ama sonuç olarak beni 3 delikle yolda bırakmadı. lastik tamiri ve rot balansı yaptırdıktan sonra hemen gittim bir tüp daha alıp o tekere tekrar sıktım. mutlu mesut yaşıyorum.
UNUTMADAN SÖYLİYEYİM. TÜPLERİ LASTİĞE ENJEKTE ETTİKTEN SONRA MUTLAKA 50KM HIZDA 2-3KM KULLANIN İYİCE YAYILSIN. YOKSA TEK NOKTADA DONUP BALANS BOZUYOR.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
NUTMADAN SÖYLİYEYİM. TÜPLERİ LASTİĞE ENJEKTE ETTİKTEN SONRA MUTLAKA 50KM HIZDA 2-3KM KULLANIN İYİCE YAYILSIN. YOKSA TEK NOKTADA DONUP BALANS BOZUYOR.

Hım bakın işte bu ayrıntı çok önemli sadece sıktım tamam dememek gerek.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hım bakın işte bu ayrıntı çok önemli sadece sıktım tamam dememek gerek.

Hemen yola devam edilmezseoluşacak balans bozukluğu bir yana tamir işi de sakata geliyor, lastik belli bir hızda (ne hızlı ne yavaş) dönecek ki merkezkaç kuvveti sayesinde yapışkan madde lastiğe homojen olarak yayılarak hem deliği kapatsın, hem de balans bozukluğuna neden olmasın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Savaş abi bunları öğrenmemiz iyi oldu. Olur ya örnek kapının önünde baktım lastik inik sıktık ilacı sonra da orada bıraktık gittik. Başımıza demek ki bu durum gelirdi.

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Aynen :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapışkan madde sıvı durumda olduğu için tabanda birikecek, hava ile temas ettiği için bir süre sonra da orada sertleşerek kalacaktır. Ondan sonra lastikçi bu maddeyi temizlemeye çalışırken Emre'nin dediği gibi dışından söylenecek içinden de :mad: :D

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir bey bende aynı durumdayım sizinle. Araca simit Lpg taktırdım ve stepne kömürlükte bekliyor. Bu sprylerden aldım bir tane, bir de küçüğünden çakmaktan çalışan lastik pompası aldım attım bagaja. Lastik patlıyacak yolda kalacağım düşüncesi yok kafamda. Boş verin sizde öyle yapın....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bey bende aynı durumdayım sizinle. Araca simit Lpg taktırdım ve stepne kömürlükte bekliyor. Bu sprylerden aldım bir tane, bir de küçüğünden çakmaktan çalışan lastik pompası aldım attım bagaja. Lastik patlıyacak yolda kalacağım düşüncesi yok kafamda. Boş verin sizde öyle yapın....

Aracınız da kasko vs var mı? Bilmiyorum da üstadım. Bende öyle yapacağım artık.Benim araç kasko olmadığından bende sigorta yaptırırken ek prim ödedim çekici ve lastik hizmetleri veriyor. Bu uygulamadan alacağım bende de aynı pompadan var. Eğer yolda kalırsak deneyeceğiz baktık olmuyor ara sigorta şirketini yollasın lastikçiyi diyeceğiz artık :)