/// Plaka Islerinden Anlayan Var Mi

• Konuyu başlatan ice
  • Başlangıç tarihi

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O plakayı alacağın kişiyi ikna etmen biraz zor onun ruhsat değişecek yeni ruhsat çıkacak kişi vekalet verecek ya da kendisi gelecek emniyete masrafı siz karşıladınız hadi plaka sahibi bu işi bedavaya yaparmı o da var. sonra sizin plaka değişecek ruhsat değişecek v.s v.s. çok uzun iş

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlarım benimde bu konuyla ilgili bi sıkıntım war. ben bursada oturuyorum aldığım arabanın satışını almadım henüz tanıdıktan aldığım için arabayı ve yakın zamanda almayı düşünüyorum..ama ben we satıcı bursadayken araç ank plakalı ve ben noterde ank adresi wererek plakayı deiştirmek istemiyorum masraftan kaçınmak için.. peki geri kalan ruhsat işlemlerini nasıl ank üzerinden gerçekleştireceğim yani orda birini yollasam olurmu bu iş araç fln oraya gitmesine gerek warmı? şimdiden tşk ler..

senin ya da aracın gitmesine gerek yok. gönderecegin kişiye vekalet verirsin aracın muayenesi varsa sorun yok. sadece tescil degişir oda 28 ytl tutar.

LithiumFerrum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu konu altına yazayım o zaman bende 0 araç alıyorum gs plakasi olan yani 34 GS xxxx veya 34 gs xxx gibi herhangi bir plaka istiyorum ne tür bir yola başvurmam lazim

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu tip plaka alırsanız, aracınızın bi gun kaportasında göçük, lastiği yarık, camı kırık vs bulma ihtimallerini de goze almış bulunursunuz.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlarım benimde bu konuyla ilgili bi sıkıntım war. ben bursada oturuyorum aldığım arabanın satışını almadım henüz tanıdıktan aldığım için arabayı ve yakın zamanda almayı düşünüyorum..ama ben we satıcı bursadayken araç ank plakalı ve ben noterde ank adresi wererek plakayı deiştirmek istemiyorum masraftan kaçınmak için.. peki geri kalan ruhsat işlemlerini nasıl ank üzerinden gerçekleştireceğim yani orda birini yollasam olurmu bu iş araç fln oraya gitmesine gerek warmı? şimdiden tşk ler..
Alıcı ve satıcı bursadayken noterden satış yapıp ankara adresini verebilirsiniz ama noter masrafları artacaktır. Plakayı değiştirmek istemiyorsanız iki tarafta vekalet vererek satış işlemini ankarada yapmanız ve üzerinize de ankarada geçirmeniz gerekmektedir.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şunuda ekleyim aracın plakasının ait olduğu ilçeyi öğrenin ve o ilçeden bir adres verin sonra plaka değiştirmek zorunda kalabilirsiniz

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) fenerbahçeli birine bu 34FBxxxx plakamı para ile satabilirmiyim bu plaka bana bir şekilde gelir saglar mı?
2) 34AYS04 boşta degil 1985 BORGWARD YARI RÖMORK üstüne kayıtlı gözüküyor (internetten araç sorulamadan baktım) bunu almak mümkün müdür?
3) almak istedigim plaka ile elimdeki plaka degiş tokuş olur mu? öyle bir durum söz konusu olabiliyor mu?

1-bu plakayı satabilirsiniz hatta iyi bir gelir elde edebilirsiniz.
2-bu plakayı da alabilirsiniz mantık kendi plakanızı satma mantığı
3-iki plakayı da değiş tokuş yapabilirsiniz. öncelikle kendi plakanızı satıp devredip 34ays04 plaka sahibini ikna edip onunda devretmesini sağladıktan sonra üzerinize alırsınız yarı römork sahibi yeni plaka alacaktır ve bunun masrafınıda size yükleyecektir çok zahmetli bir iş ve trafikten tanıdığınız veya iyi bir iş takipçisi sart

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaşlar durum şöyle biz arabayı tanıdıktan aldık şuan kullanıyorum ama daha resmi işlemler yapılmadı yani şuan ruhsat benim üstüme diil ancak 1-2 haftaya ruhsat benim üstüme geçicek bu sırada 34FBxxxx plakamı 34AYS04 ile değiştirmek istiyorum iller aynı alıcı istanbul satıcı istanbul en fazla 1 milyarı gözden çıkardık bu plaka için ancak şöyle bir durum var

1) fenerbahçeli birine bu 34FBxxxx plakamı para ile satabilirmiyim bu plaka bana bir şekilde gelir saglar mı?
2) 34AYS04 boşta degil 1985 BORGWARD YARI RÖMORK üstüne kayıtlı gözüküyor (internetten araç sorulamadan baktım) bunu almak mümkün müdür?
3) almak istedigim plaka ile elimdeki plaka degiş tokuş olur mu? öyle bir durum söz konusu olabiliyor mu?
4) @ftsncr ilgin için sagol ben bayan oldugum için pek kapsamlı araştıramadım pek anlamam yani babam bu işlemler için yetkili birine başvurucam kendim ugraşmıycam zaten daha vakit var dedi ama ben bunları çok merak ediyorum o yüzden sizden yardım bekliyorum eger bunlar cevaplanırsa çok sevinicem şimdiden herkese teşekkür ederim

1. fenerbahceli birine satabilirsin aslında bunu 2 maddeyle aynı düşünelim. sen 34AYS04 plakalı aracın sahibini bulup adamı ikna edip onun masraflarını da karsılayıp plakasını bosa cıkarıp ona baska plaka alırsın yaklasık 81 ytl masraf. sonra sen kendi plakanı boşa cıkartıp 34ays04 plakayı alırsın bu da 81 ytl. muayenen varsa tabi. sonra da FB plakanı almak isteyene satar onun üzerine yaptırırsınız. bunun içinde TANIDIK olması şart.

3. olur dua et adam FENERBAHÇELİ olsun. o zaman hiç sorun cıkmaz hatta adam kendi masrafını kabul edebilir.

bide 34AYS04'ün baglı oldugu yerden bir adres vermen gerek bu da ilave
aslında takipçiler bu işleri yaparlar parasını almak kaydıyla