/// Plaka Islerinden Anlayan Var Mi

• Konuyu başlatan ice
  • Başlangıç tarihi

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ftsncr ve whiteman in açıklamalarına teşekkür ederim ama arkadaşlar ikinizde farklı şeyler söylemişsiniz ben ftsncr nin dediği gibi olacağını düşünüyorum ama whiteman arkadaşımda bişe biliyoki söyler diye düşünüyorum kimin dediği prosedür arada kaldım şimdi:)

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ftsncr ve whiteman in açıklamalarına teşekkür ederim ama arkadaşlar ikinizde farklı şeyler söylemişsiniz ben ftsncr nin dediği gibi olacağını düşünüyorum ama whiteman arkadaşımda bişe biliyoki söyler diye düşünüyorum kimin dediği prosedür arada kaldım şimdi:)

arkadasım sen bursa da herhangi bir notere git aracın eski sahiyle ve noterde adres verirken aracın plakasının ait oldugu semt ya da ilçenin adresini ver. noter satısını al. kendi adına ait sigorta yaptır (bu arada 2. trafik sigortası cıktı haberin olsun normal sigortadan fazla olarak 30-35 ytl verirsin 20000 ytl'ye cıkar.) sonra ankaraya kimi göndereceksen ona vekalet verirsin o senin adına işlemlerini yapar. aracın muayenesi varsa öncede dediğim gibi sadece tescil belgen degişir. aracın muayenesi yoksa suan muayeneye gir trafik belgene işlet aracın gitmesine gerek yok. aklına hala yatmadıysa netten plakanın bağlı oldugu trafik subesinin telefonunu bul ve bilgi al onlardan benim dedigimi dogrulamıs olursun diye biliyorum. ohh baya uzun oldu bee:)

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fts walla ben senin söylediğin gibi olacağını düşünüyorum saolasın.. gerçekten aklımdakilere cwp werdin.. yardımsever bi insansın :) son bi soru wekalet wereceğim kişinin sadece kimlik fotokopisiyle vekalet ona werebilirmiyim? yani onunla biraraya gelmeme gerek yok dimi? ona kargoyla yollarım vekaleti..

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fts walla ben senin söylediğin gibi olacağını düşünüyorum saolasın.. gerçekten aklımdakilere cwp werdin.. yardımsever bi insansın :) son bi soru wekalet wereceğim kişinin sadece kimlik fotokopisiyle vekalet ona werebilirmiyim? yani onunla biraraya gelmeme gerek yok dimi? ona kargoyla yollarım vekaleti..

valla onu tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle kimlik fotokopisiyle yapabiliyorsun.hepimiz iyi insanlarız:)

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol fts tşk ederim.. bu arada konuyu açan arkadaşı rahatsız ettiysem özr.. bi daha kirlilik olmasın die burdan girdim konuya kusura bakmayın..

I

ice

Bilgi Girilmemiş
estafrullah ne rahatsızlıgı arkadaslar ben takipçiler bu işler için ne kadar alıyorlar bilgisi olan var mı diye sormak istiyorum

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrı bi konu açmak istemedim ondan buraya yazıyorum konunun sahibesi kızmaz insallah :)

arkdaslar ben ankarada 06 BGR 24 ü bosta buldum bunu almak için sadece 81 ytl mi ödeyeceğim

yoksa emniyet bu plakaya göre bi deger mi belirleyecek

06 xxx 48 e güle güle dmek isitoyrum ismimm olsun iyi olur BuGRa nın sessiz harfleri

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plakanın baglı oldugu yerden bir adres verirsin. plakanı degişirmek istedigini söylersin. ruhsatların ikiside değişecek. ama plaka için ayrı bir ücret alırlar mı bilmem. eger tanıdık falan bulursan para bile vermeden alabilirsin. sen arastır bi insallah olur:)

I

ice

Bilgi Girilmemiş
plaka ıslerı bu topıcte konusulsun sorun dııl bnde bılgılenmıs olurum da arkadaslar bnm soruma cevabı olan var mı acaba ??