sağ arka lastğimde pinpon topu kadar bi şişlik var ne bu?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkalastikler.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lastikyanakhasar.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lastikyanakhasar2.jpg

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde hiç kullanılmamış yedek lastikte balkon var anlmadım gitti. Bu durduğu yerde olur mu?

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durduğu yerde olduysa, kullanılmamış lastikte üretim hatası var demektir. Bugün Pirelli bile bu tipte üretim hatalı lastikleri ücretsiz yeniliyor. LAstik yüzeyinde kullanılmadığı bariz belliyse servisine götürüp yenisini talep edin.

Özellikle Michelin lastikler yanaktan balon kolay yapar. Diğer markalarda daha az görülür. O yüzden taksiciler ticariler pirelli tercih eder. Kaldırıma çıkışlarda pirelli nin TR üretimi olmasından dolayı çelik kuşakları daha sağlammış. Diğer yandan ben 15 senedir hep michelin kullandım kaldırıma çıkmamaya özen gösterdiğim için daha hiç yanaktan balon yapmadı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özellikle Michelin lastikler yanaktan balon kolay yapar. Diğer markalarda daha az görülür. O yüzden taksiciler ticariler pirelli tercih eder. Kaldırıma çıkışlarda pirelli nin TR üretimi olmasından dolayı çelik kuşakları daha sağlammış. Diğer yandan ben 15 senedir hep michelin kullandım kaldırıma çıkmamaya özen gösterdiğim için daha hiç yanaktan balon yapmadı.
Michelin lastikler yapı itibariyle bez karkaslıdır, Pirelli lastikler ise çelik tel karkaslıdır. Yol konforu, sessizlik, yakıt tüketimi o nedenle Michelin lastiklerde Pirelliye göre daha iyidir. Bez karkas yapısına sahip lastikler kaldırıma çıkarken, çukurlara düşerken aldığı hasarı balon şeklinde belli ederek sürücüyü uyarır ama çelik karkaslıların bu şansı yok. Bilmeden kırık karkaslarla gezer dururuz ta ki usta "bu araçın tekeri balans tutmuyor " diyene kadar. Yani her güzelin bir kusuru var.

baris8945

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiğin tel kırmıştır...arabayı aldığımızda fulda lastik vardı aynı nane başımıza geldi...gittik değiştirdik.lastik alırken markaya dikkat edelim...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiğin tel kırmıştır...arabayı aldığımızda fulda lastik vardı aynı nane başımıza geldi...gittik değiştirdik.lastik alırken markaya dikkat edelim...

benim bildiğim fulda gayet kaliteli bir markadır. O balonu fulda olmasından dolayı yapmamıştır o lastik.