sfi gsi ve ecotec gsi

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef arkadas banlanmıs

herhdale isim yazmamakta ısrar etti

156yı kat ekleyip 150 yaprıkalrlını öğrendik

peki 168 i nasıl 156 yaptılar onuda öğrenseydik ters bi işlemle

150-156-168 giderdik :)

Son düzenleme:

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bılmedıgım bır cok seyı ogrendım allah senden razı olsun

TanerErbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasimiz artik tessekürlerimizi göremesede kullaklari cinlar insallah.

daha 3 ay evel aldigim SFI de, ne kadar dogru tercih yaptigimi birkez daha anladim

Tesekkürler

abdullah79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yasasin Sfi Yasasin Gsi (94) Olcak Ama

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an WTCC yarışlarındaki Lacetti'de yanlış bilmiyorsam! XE var kapaktan anladım youtube'de takım videosunu izleyin bir karede gösteriyor.

Aslında Ecotec motorda başarılı şu denge milleri biraz bozuyor performansı fazla ağırlık ve motor o ağırlığıda volan ile çeviriyor. Vectra GT egzantrikleri ile F GSI(ecotec), F GSI(SFI)'a çok yakın performans sergiliyor.

thewishmaster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben alırken arabamı daha yeni daha iyidir diye 97 ecotec tercih ettim. Tabi bilmeden farklarını. Sormadım da bir bilene. Ama şunu söyleyeyim 200HP üstü modifiye düşünülmüyorsa 10 yaştan sonra bir arabanın daha yenisi daha iyidir. Fren sistemi elektronik aksam şasi vs ne kadar yaşlı o kadar yorgun oluyor. Mevcut halde 1 sn fark kapanmayacak bişey değil. Eski ve yorgun katalizörü iptal edip güzel bir egsoz sistemiyle 3 4 hp kazanılır gibi geliyor. Sonuç olarak 94 GSİ da n daha temiz ve daha diri bir GSİ a sahip olunabiliyor. Tek eksiz 94 GSİ kadar şık bir bodykite sahip olamıyorsunuz.

DBULL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu hakkında arkadaşlar oldukça mantıklı görüşler yazmışlar. 95 model ecotec calibram var. aracım 14 yaşında. Bilindiği gibi otomobil üreticileri üretimine son verdikleri araçların tüm yedek parçalarını 10 yıl daha bulundurmak zorundadır. 10. yıldan sonra stoklarda bulunan yedek parçalarla yetinmek zorundayız. Calibra vectra a astra gsi gibi araçlarımız artık güncel değil ve 10 yaşını geçmiş araçlar.... İkinci el de olsa yedek parçanın pahalı olduğu ve güncel olmayan araçlarda sıfır orijinal parça bulma problemlerinin yaşandığı ülkemizde bu tür araçlar alınırken çok dikkatli olunması gerektiğine inanıyorum. Sfı motorun ecotec den daha güçlü olduğu ortada, sfi motor modifiyeye çok verimli bir şekilde cevap veriyor bu bakımdan SFI ye hayran olmamak elde değil. Ama yaşlı bir araç kullanıyorsam motor yedek parçalarını kolayca bulabilmem gerek diye düşünüyorum.