Shell’den Dizellerin Performansına GTL teknolojisi dopingi

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kullandım depoyu dibine kadar bitirdikten sonra.performans konusunu denemedim de aldığım mazot oldukça iyi dayandı...

allegro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşar dizel araçlarda hangi markayı tavsiye edersiniz, bana Opet dedi servisteki usta. 1,3 opel corsa kullanıcısıyım.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dewilking
performansı denemedim derken, bir depo bitirdiğine göre azçok hissetmişsindir. yada hissetmediysen bi değişiklik yoktur

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
az önce aldım hafif bi fark hissettim çalışma sesi olsun gidiş olsun ama zamanla göreceğiz farkını

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bp nin telefon kampanyası kitledi beni. yoksa hemen denicem. beyaz güvercin hafif fark etmesi bile yeterli. sonuçda kaliteli mazot anlamına gelir. öle aracın beygir gücünü arttıracak değil. birde yeni çıkan ürün olduğundan direk ithal galiba...ve hile hurda karıştırılması ihtimali teknoloji itibariyle istasyoncuları korkutabilir. bu açıdan en alınası mazot bence. tabi birde uzman arkadaşlar 4 depo test edip tecrübelerini paylaşırlarsa güzel olur.

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ne yazık ki Karadenizin incisi Samsun da bu yakıta ulaşadım.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda shell den gtl dizeli denedim. ben aldığımda 2.36 idi ertesi gün 2.55 oldu zam yedi. gerçekden siyaset yapmak istemiyorum. ama bu kadarıda pes 60milyon tl ye uçak almaya para var çifçinin kullandığı, mazota gelince para lazım diyip, fiyatı yüksekletmek hangi kitapda yazıyor. geceleri rahat uyuyorlarsa yazıklar olsun.

neyse gtl dolu deponun ilk başlarında pek bir fark hissetmedim. hatta olumsuz gibi görünün bir gaz tepkisi hissetdim. yarım depo olduğunda sanırım araç beyni yeni adapte oldu ve gerçekden farklı bir yakıt olduğunu hissettim. kesinlike rolantide ve kaklışda araçda bariz fark var.
benim araç easytronic olduğundan, eurodizel ve gtl kalkış farkını freni bırakdığımda aracın kendisinin gidebilme gücünden direk anlıyabiliyorum. gtlde freni bırakınca araç fırlıyor. eurodizelde sakindi.
2 depoda neler olur, göreceğim. çok fazla bişey beklemiyorum. ancak gtl nin daha kolay yandığı kesin. ve bırakın mevcut kurumları temizlemesini daha az kurum oluşturması bile aynı fiyat olduğundan kullanma sebebidir.

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavan fiyatı aynı olduğundan bende shell gtl kulanıyorum 2depodur yarım yarım dolduruyorum piskolojik olarak faydası oldu sanırım, 80 aşmadığım ve 2500 de vitesi değiştirdiğim için pek bişey farkedemedim performans konusunda ama yeterki az kurum yapsın yeter, motorum sağlıklı olsun...

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba gtl de hile olabilir mi? yani nasıl aynı marka olsa bile istasyona göre eurodizel kalitesi farklılık gösteriyor. gtl de de bu tazrz bir farklılık söz konusu mudur?

bence kalite farkı olmaz gibi geliyor.