Sıfır Astra da Motor Sesinden Durulmuyor

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2015 astra sedan aldım benzin/lpg li. 100 km hızın üzerinde veya 3500 devirin üzerinde bütün motor sesi aracın içerisinde önlemek için yapılacak bir işlem var mı ?

Yarın bir de video çekip koyacağım.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa hocam ben 2016 opel astra test ettim eminim ki onun kadar ses gelmiyordur diye düşünüyorum ne iş se malzemeden mi çalmaya başladılar acaba bir de sıfır alırken opsiyon olarak ses yalıtım olayları var diye biliyorum acaba sizin araçta yokta ondan mi geliyor son olarak ta ses gelen yer on den mi yoksa alttan mi geliyor acaba belkide üst devirler de eksozdan da geliyor olabilir.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra c de aynı rüzgar sesini almıyor, yol seside yok ama motor 3000 deviri geçince motor sesi olduğu gibi içeri giriyor.

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 3000 devirden sonra sesin iceri daha cok gelmesi normal degilmi, sonucta bunlar buyuk motorlu araclar degil. Tabi bu konu biraz goreceli ama 3binden sonra normal gibi sanki. Sesin iceri gelmesinden ziyade birde sahsi gozlemlerim; yolda yururken bakiyorum bi astra j geciyor benzinli aracim sesi cok net geliyor kulagima bazen astra g geciyor yanimdan ikiside ayni hizda ayni viteste ama astra g den ses gelmiyor. Sanirim yeni araclarda daha cok ses var

Sent from my iPhone using Tapatalk

corsad23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin tum modelinde var yuksek devirde benzilide olsa sesi duyuyorsun uzun yolda rahatsız ediyor genelde bende corsa b vardı 4 bin devirden sonra bildiğin traktör gibiydi

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ilgimi çekti, yani günümüzde kabin içi gürültünün sorun olması ilginç Fakat Internetten Alman sitelerinden baktım Astra için kabin içi motor gürültüsü yönünde pek gönderi bulamadım, yok. Yani gürültü aslında o kadar yüksek değil de arkadaş fazla yüksek değerlendirmiş olmalı. Bu arada benim bundan önce kullandığım araçlar Ford Fiesta ve Peugeot benzinli Partner idi, Fiesta kabin içi gürültü açısından çok iyiyken, Partner benzinli olmasına rağmen berbat ses alıyordu.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç değişiminde ses farklılıkları fazla gelebiliyor insana. ben vectra kullanırken motor sesini fazla alıyor diye düşünürken astra ya geçtiğimde vectra ne sessiz arabaymış demeye başladım.g kasa astra da twinport motor olmayanlar gerçekten sesiz çalışıyor. artık alıştım ,şuan sesten rahatsız olmuyorum ama twinport motor gerçekten sesli çalışıyor. opelin j kasa 1.6 dizel modelini 10-15 km kadar kullandım rahatsız edici derecede ses duymadım. benzinli dizelden daha sesli değildir heralde.
toyota kullanan arkadaş ve akrabaların araçları rölantide gerçekten çalışıp çalışmadığı belli olmayacak derecede sessizler. sizde toyotadan mı geçtiniz opele? araç değişiminde sesin farklı gelmesi normal. 3000 devir de biraz hırıltıda normal bana göre

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben j kasa sedan aracımda her sesi duydum. 16 yaşındaki Bora da duymadığım trim seslerini bile duydum.
3000 devirden sonra motorun kendini dizel zannetmesi, kapı tam kapanmamış gibi yolun gürültüsü ve aslında yanlar ve taban olarak yalıtımın sıfır oluşu beni yeterince hayal kırıklığına uğrattı.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 3000 devirden sonra sesin iceri daha cok gelmesi normal degilmi, sonucta bunlar buyuk motorlu araclar degil. Tabi bu konu biraz goreceli ama 3binden sonra normal gibi sanki. Sesin iceri gelmesinden ziyade birde sahsi gozlemlerim; yolda yururken bakiyorum bi astra j geciyor benzinli aracim sesi cok net geliyor kulagima bazen astra g geciyor yanimdan ikiside ayni hizda ayni viteste ama astra g den ses gelmiyor. Sanirim yeni araclarda daha cok ses var

Sent from my iPhone using Tapatalk

X16XEL ve Z16XEL Astra G'lerde kullanılan 100 bg'lik 1.6 motorlar.
Honda'nın 1.6 ies 110 bg'lik motorlarıyla birlikte aklıma gelen en sessiz benzinli motorlar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen Astra J edition.
Aracı yakından incelemek lazım ama tahminim Edition'larda yalıtım daha azdır.
Çünkü Cosmo Astra J 'de yan rüzgar sesi dışında rahatsız edici pek ses duymadım. Golf 7 kadar sessiz değil ama şikayet edilecek kadar bir yalıtım sorunu da yok.

1.6 115 bg'lik motorda kullanılan 5 ileri vitesin son dişli oranı epey uzun. 100 km'nin üzerine çıkınca devir 3500'leri buluyor zaten.