Sıfır Astra da Motor Sesinden Durulmuyor

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g deki motor oldukça sessiz bir motor

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin tum modelinde var yuksek devirde benzilide olsa sesi duyuyorsun uzun yolda rahatsız ediyor genelde bende corsa b vardı 4 bin devirden sonra bildiğin traktör gibiydi
omegada ne asfalt sesi,ne motor sesi hiçbiri yok sadece rampa çıkarken düşük viteste motor sesini duyuyorsunuz o da normal aracın kasası ağır

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X16XEL ve Z16XEL Astra G'lerde kullanılan 100 bg'lik 1.6 motorlar.

Honda'nın 1.6 ies 110 bg'lik motorlarıyla birlikte aklıma gelen en sessiz benzinli motorlar.

Katiliyorum. Kendim astra g 1.6 z16xe kullaniyorum lpgde bile calistigi anlasilmiyor nerdeyse. Birde corsamiz var 1.4 enjoy 2007 onun sesi daha cok astradan :) kuzenimde 1.4 twinport astra g var oda sesli.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin vectra c de aynı mı
3000 devirden sonra motor sesi rahatsız ediyor mu?
Enteresan birbdurum oldu bende.ikinci 2008 vectram bu.önceki çok gürültülüydü marş yaparken bile sanki bir delik açık kalmuşta motordan ses geliyor gibiydi.3000 devir bir tarafta dursun yani.şimdiki aracımın sessizliği epey iyi 3000 den sonra biraz homurdanıyor ama tatlı bir ses bence rahatsız etmiyor.3000 altında rahatsızlık varsa o kötü işte normal de değil

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alırken ses yalıtımı ile ilgili bir şey söylemediler. Benim düşünceme göre ses yalıtımı için bütün ön tarafı sökmesi lazım. 200- 300 lira içinde bunu yapacaksa opel kurumsallıktan çıkmış derim kesinlikle. Bende 2000 cd hb vardı 160 da bile yoktu böyle bir ses. Bunda müzik yok ise duramıyorsun. Ses motordan geliyor.

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski modellerde yoktu zaten sevdiğimden aldım opeli ama 2015 model 2000 kadar güzel çıkmadı

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ilgimi çekti, yani günümüzde kabin içi gürültünün sorun olması ilginç Fakat Internetten Alman sitelerinden baktım Astra için kabin içi motor gürültüsü yönünde pek gönderi bulamadım, yok. Yani gürültü aslında o kadar yüksek değil de arkadaş fazla yüksek değerlendirmiş olmalı. Bu arada benim bundan önce kullandığım araçlar Ford Fiesta ve Peugeot benzinli Partner idi, Fiesta kabin içi gürültü açısından çok iyiyken, Partner benzinli olmasına rağmen berbat ses alıyordu.
Üstad emin ol ses gelecek diye motora yüklenmiyorum. Durum o kadar kötü anlayacağın.120 den sonra gazdan ayağımı çekiyorum ses gelmesin diye 90 a göre üretilmiş bence bu araç

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç değişiminde ses farklılıkları fazla gelebiliyor insana. ben vectra kullanırken motor sesini fazla alıyor diye düşünürken astra ya geçtiğimde vectra ne sessiz arabaymış demeye başladım.g kasa astra da twinport motor olmayanlar gerçekten sesiz çalışıyor. artık alıştım ,şuan sesten rahatsız olmuyorum ama twinport motor gerçekten sesli çalışıyor. opelin j kasa 1.6 dizel modelini 10-15 km kadar kullandım rahatsız edici derecede ses duymadım. benzinli dizelden daha sesli değildir heralde.
toyota kullanan arkadaş ve akrabaların araçları rölantide gerçekten çalışıp çalışmadığı belli olmayacak derecede sessizler. sizde toyotadan mı geçtiniz opele? araç değişiminde sesin farklı gelmesi normal. 3000 devir de biraz hırıltıda normal bana göre
Aracım yoktu. Ama günde farklı 3-4 aracı sürücü olarak kullanan birisiyim. Şimdi şunu düşünmek lazım. Sıfır araba alıyorsun kapılardan rüzgar girişi vs. başka ses yok ama motor sesinden durulmuyor. Yarın diğer sesler eklenince ben bu arabayı nasıl keyifle süreceğim ?

murat karaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman şunu düşünmek lazım opel kaliteyi düşürmekte yalıtım opsiyonel verilecek bir donanım değil bence. Yapıyorsa da bana bunu satışta söylemeli idi.
Satışta böyle bir beyan duymadım. Paspas kol dayama bile satmaya çalışan bi satıcı bunu kesin söylerdi diye düşünüyorum.