Siz Siz Olun Sakın 2 Lastik Almayın !

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Sabah işe gitmek için aracımın başına gittim. Tabi kar buz heryer kapılar zor açıldı. Arabanın buzlarını temizledim, Çıktım yola. Daha 2.virajda 30km hızla dönerken spin atmaya başladım. 2. Turda zor durabildim çarpmadan. Sonra topladım devam ederken bir kavşaktan dönüşte hızım 20 var yada yok. Araç gene arkayı koyverdi. Etrafra araç olmamasından dolayı bu spinde de kazasız durduk. Normalde 10dk lık yolu 30dk da zor gittim. Sebebide SADECE ÖNLERE YENİ LASTİK ALMAM. Çünkü önler tutunuyor yola arka hemen kendini bırakıyor. Siz siz olun sakın lastikleri çift almayın. Alacaksanız ya hepsini alın yada almayın. Bir işe yaramıyor çünkü. Yol tutuşu iyi oluyor evet ama sadece önler yolda tutunuyor. Arka ise ne tafara kaysam diye bakınıyor. Lastik alacak arkadaşlar öncelikle bunu iyice anlasınlar sonra karar versinler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah allah bizimde öyleydi ama o kadar çok kaydığını hatırlamıyorum :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
LAstik set alınır zaten, arka lastiklerin kötü olması, frenajlarda, ön lastiğin çabuk yıpranmasına neden olacaktır.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
allah allah bizimde öyleydi ama o kadar çok kaydığını hatırlamıyorum :)
demekki o kadar buz olmadı :) dümdüz yürümekte zorlanıyor insan:sorry:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
LAstik set alınır zaten, arka lastiklerin kötü olması, frenajlarda, ön lastiğin çabuk yıpranmasına neden olacaktır.

sadece lastiğinmi? araçta yıpranıyor biraz kırpacaktım sağını solunu az kaldı :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
sadece lastiğinmi? araçta yıpranıyor biraz kırpacaktım sağını solunu az kaldı :)

Frene mi basıyordun, frene basıyorsan olabilir anlattığın, kompresör ile yavaşla? Zincir ile çok yol yaptım, mecburen buzlu yollardan da geçtim, dediğin şekilde arkayı hiç bu kadar çevirmedi. Düz mantık arka yolda dolansa da, çekiş güçü olan önü takip eder. Sadece arka kopmamış anlaşılan, önde kopmuş. Ön tekerler yola paralel devam etse, araç dediğin şekilde dönemez. Al eline maket araç, önüne elinle bastır, arkasını sağa sola oynatmaya çalış, önde kayma olmadan oynamaz. Arka tekerler iyi olsa bu durum yaşanmazdı zaten ama ön tekerleklerin kaliteli kış kastiği olsa gene yaşanmayabilirdi.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 lastik değiştirmek, karda, yağışta ve frenlemede her zaman sıkıntı yaratır.
hayatımda hiç 2 lastik değiştirmedim, hep 4 adet alırım. param yoksa ya da azsa 2 tane michelin alacağıma 4 tane ucuz lastik alırım ve riske girmem.
bir de aklınızda bulunsun, 2 lastik değiştirmek zorunda kalırsanız yeni lastikler öne değil kesinlikle arkaya takılmalı.
ama lastikçiler bilmediği için hep öne takarlar.
direksiyon ön lastiklerle irtibatlı olduğu için önden kaymalarda, veya ani lastik patlamalarında kısmen müdahale etme şansınız vardır. ama araç arkadan kaymaya başladığı zaman hiç bir müdahale şansınız olmaz.
tek yapabileceğiniz o anda aklınıza gelirse, fırsatınız olursa kontra hareket yapmaktır. ama kalabalık bir trafikte, karda, buzda, yağışta pek sonuç alma şansınızda kalmaz.
bu nedenle bu işin uzmanları araç ister önden çekişli ister arkadan itişli olsun yeni lastiklerin kesinlikle arkaya takılması gerektiği konusunda uyarıyorlar.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesınlıkle haklısınız önler yenı arkalar eskı hıcbır anlamı olmuyor

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah bela vermesin. İki kışlık almak hiç almamaktan daha tehlikeli bence..!!