Sizin Opelinizde 30.000 Devire Kadar Hantalmı..?

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba..arkadaşlar.. aracım astra 1.6 GL.. ağırlığı 1100 kg civarı malumunuz 1.6 motor 100 hp sanırım bu araçlar (turbolu yada GSI olanlar hariç) böyle merak ediyorum benim gibi düşünen varmı aracında bununla ilgili bir revizyon yaptımı ? ...benim fikrim ilk kalkışta 30.000 devire kadar gaz pedalını paspasa dayamama ramen tat vermiyo sanki 1.4 broadway da bile araba altımdan daha bi çabuk kaçıyodu..ama dediğim gibi sadece 30.000 e kadar böyle sora açılıyo zaten ... birde 3. vitesten 2. ye attığımda araç devrini yeniden alırken çok nazlanıyo.. uyuz oluyorum arkadaşlar...bi türlü keyif alamıyorum şu arabayı kullanmaktan...:confused: yoksa dış görünüm tasarım sağlamlık çok beğeniyorum ama.. fikirlerinize ihtiyaç var beyler yazarsanız çok sevinirim....

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben de öyle bi problem yok,ama tahminimce senin arabanda bi sorun olabilir;ayrıca bildiğim kadarıyla Opeller genelde 3000 den sonra canavarlaşıyor ...

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapiressami' Alıntı:
30.000 devire kadar

hmmm 30.000 devir/10dakika oluyor sanirim
3000 devir/dakika olacak dogrusu...

hava filtresinden olabilir mi acaba ? burda bir tanidigin arac basmiyordu,hava filtresi tikaliymis... ben memnunum sahsen benim opelden

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar yapıressamı arkadaşımın dediğine katılıyorum bendede 2001 astra edition 2000 SW var araçta sadece ben varken bile sanki bagajda bi fil varmış gibi ağırdan ağırdan hareket ediyo 1. ve2. vites bu şekilde ama 3. vitese geçtiğinde araçı yakalayana helal olsun derim turbo varmış gibi anında hızlanıyor. Bu araçtan önce Renault Europa 1.8 vardı oda aynıydı 3. vitesten sonra arabayı mercedes sanarsınız o derece süratliydi. Herşeye rağmen OPEL arkadaşlar ben gayet memnunum sonuçta özel jet değilya özel oto normaldir derim ben. :D

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu durumdan genelde bütün opelciler şikayetçi 100 hp kasayı biraz zor kavrıyor ama ideal diye düşünüyorum sonuçta benim araba ekonomik bir aile arabası kıvamında yapılmış kalkışlarda filan kalkmadan önce araba viteste iken deviri biraz yükseltip arabayı öyle kaldırınca pek bi sorun yaşamıyorum ben 2 viteste iyi yani benim belkide beklentilerim o kadar yüksek değil arabadan

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet aynen...

N

nightseason

Bilgi Girilmemiş
Bizim Meriva'da(101 hp,150nm) da öyle.+ birde 1300 kg,bi de bunu ekleyin:D
Ama Opel motorların diğer 115hp lik motorlardan aşağı kalır yanı yok tork açısından.Tork hp den daha önemli bence.Toyota'nın,Honda'nın çıkardığı 125 hplik motorların bile torku anca 157-158nm civarı.

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede corsa var aynen dedigin olayları bende yaşıyordum ama egr iptalinden sonra artık her devirde sanki 3000 devirdeki canlılık oldu haberin olsun :D opellerin 3000 devirden sonra sahlanmasının sebebi egr nin kendini kapatmasıdır :D

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
;)
santos22' Alıntı:
bendede corsa var aynen dedigin olayları bende yaşıyordum ama egr iptalinden sonra artık her devirde sanki 3000 devirdeki canlılık oldu haberin olsun :D opellerin 3000 devirden sonra sahlanmasının sebebi egr nin kendini kapatmasıdır :D

O EGR DENİLEN ZIKKIMI DEĞİŞTİRDİLER BENİM Bİ TON DA PARAMI ALDILAR VE ŞİKAYETİM YİNE BUNA BENZER BİŞİYDİ ve HİÇ Bİ DEĞİŞİKLİK OLMADI PARAM BOŞA GİTTİ O EGR HAKKINDA BİLGİN VARMI DOSTUM NEDEN İPTAL ETTİN İPTAL ETİĞİNDE HERŞEY YOLUNDAMI "YANİ O PARÇAYI BİZ PROBLEM YAŞAYALIM DİYEMİ KOYMUŞ OPEL FİRMASI"...:confused: :confused:

( diğer arkadaşım da kusura bakmasın evet 3000 devir doğru ben eşşeklik ettim 30.000 devir yazmışım cahillik işte çok pardon) ;)