Soket Arizasi Nedir?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Arkadaşlar,
Umre Ziyareti Için 1 Haftaliğina Gittim. Gitmeden önce Ağabeyim De Aracini Yeni Satmişti. Iyilik Olsun Diye, Benim Araç Da Boş Yere Yatmasin Diye 1 Haftaliğina Ona Verdim. Eski Araci Palio 1,2. Benim Araci Bir Türlü Kullanamamiş. Duyduğuma Göre Eğer Daha Fazla Değilse 5 Kez Stop Ettirmiş, Hoplatmiş Ziplatmiş.
Döndüğümde Ariza Lambasi Yaniyordu. (giderken Sönüktü) Ve Benzinde Acayip Titriyor. Gaz Ile Süper Gidiyor. Eskiden Benzine Alinca Bana Adeta Teşekkür Eder Gibi Performans Gösterirdi. şimdi Ne Olur Benzine Alma Der Gibi.
Servise Götürdüm, Alet Soket Yazdi. Motorun Hemen Arkasinda Yer Alan Dikdörtgen Biçimli Ve Kablolari Muhafaza Eden Plastik Bir Parça Var. Elleriyle çökünce Ariza Lambasi Söndü. Araç Normale Bindi. Benzinde Acayip Gidiyor.
15 Gün Kadar Benzinde Bindim. E Bu Kadar Lüks Yeter Tekrar Gaza Dönelim Dedim. Sen Misin Gaza Dönen. Yeniden Eskisi Gibi Benzinde Titriyor. Adamlarin Yaptiği Gibi Elle üstüne çöküyorum Yok. Tel Gibi Tirnaklar Var. Bu Tirnaklari Tornavida Ile Itip Soketi Söktüm. çok Kolaymiş. (ustalar Kusura Bakmasin, Merakliyimdir Da)
Dört Adet Giriş Var Ve Bu Girişlerin Kenarlarinda Sıkıştırma Tirnaklari Var. Dört Tane Girişten Bir Tanesinde Bu Tel Tirnaklardan Yok. Sanirim Düşmüş. Proplem Bu Olmayan Tirnaktan Mi Başka Birşeymi Bilmiyorum. Tekrar Monte Ettim, Sonuç Ayni.
Bu Soketin, Motorda Yer Alan Karşiliklari Var. Sanirim Enjektörle Ilgili Bir Parça. Bu Hafta Sonu Tekrar Servise Gideceğim. Gün Içi çaliştiğimiz Için Ancak Hafta Sonu Araci Gösterme Imkanim Oluyor. Bu Hususta Görüşü Olan Var Mi?
Ha Birde Enjektörler Açilsin Diye Bir Miktar Benzinin Içine Enjektör Açici Atmiştim. 15 Gün Bindikten Sonra Gaza Geçtim. Enjektörlede Pislik Mi Kaldi Acaba Diyorum.

mbbilici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içinde tırnağın biri eksik dediğin soketin hangi elektronik parçaya ait olduğunu söyleyebilirsen veya fotoğrafını verebilirsen daha iyi yardımcı olunabilir.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
836229ecotec.jpg

aracın önünde durunca kırmızı ile işaretlenmiş yerde dikdörtgen biçiminde kablo muhafazası gibi bir kutu var. Bu kutunun içinde kablolar var. Normalde kablo koruyucusu gibi görünüyor ancak bu kutunun tabanında tırnaklar var ve motor bloğundan dışarı doğru çıkmış olan muhtemelen enjektör kafalarına geçiyor. Bu kutunun altında zımba teli gibi ince teller var. Tornavida ile idince tırnaklar bırakıyor. Bu şekilde dördünüde (bende üç) açınca kutuyu ters çevirebiliyorsunuz.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Yok Mu Bilen?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
İlk defa benim araca mı denk geldi bu meret?
Kimse bilmiyor...

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım kusura bakma ama resim çok kötü, bişey anlaşılmıyor ki yorum yapılsın...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane olurmu hiç?? 4 tane enjektöre 4 tane söket girecek. eger fişleri yoksa normal olarak tekler. senın araç lpg montajı kurbanı olmuşa benziyor. o dikdörtgen kutunun içini açıp bakmalısın. sen ugraşma en iyisi işi ustalara bırak.bu arada diktörgen kutunun(senin tabirinle) sol basta farklı bi söket yeri olur orası boşta kalır. tüp tesisatı o enjektör kobloların arasına girer orda bi sorun oluşmuşa benziyor

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
3 tane olurmu hiç?? 4 tane enjektöre 4 tane söket girecek. eger fişleri yoksa normal olarak tekler. senın araç lpg montajı kurbanı olmuşa benziyor. o dikdörtgen kutunun içini açıp bakmalısın. sen ugraşma en iyisi işi ustalara bırak.bu arada diktörgen kutunun(senin tabirinle) sol basta farklı bi söket yeri olur orası boşta kalır. tüp tesisatı o enjektör kobloların arasına girer orda bi sorun oluşmuşa benziyor

Yanlış anlamışsınız 3 tane değil, 4 tane tabiki. benim üç tane dediğim sıkıştırma tırnakları. 4 soketin üçünde sıkıştırma tırnakları va birinde yok.
Bu cumartesi inşallah ustaya götüreceğim zaten. Ben enjektörleri temizlemek için benzine enjektör temizleyici katmıştım. Son dönemde de baya gazla bindim. Enjektörleri pisliğin tıkamış olduğunu düşünüyorum. resim tabi çok kötü. ancak uzaktan bakınca anlaşılabiliyor. vectra b kasalar için bilen bunu bilir. Önemli olan yeri.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlamışsınız 3 tane değil, 4 tane tabiki. benim üç tane dediğim sıkıştırma tırnakları. 4 soketin üçünde sıkıştırma tırnakları va birinde yok.
Bu cumartesi inşallah ustaya götüreceğim zaten. Ben enjektörleri temizlemek için benzine enjektör temizleyici katmıştım. Son dönemde de baya gazla bindim. Enjektörleri pisliğin tıkamış olduğunu düşünüyorum. resim tabi çok kötü. ancak uzaktan bakınca anlaşılabiliyor. vectra b kasalar için bilen bunu bilir. Önemli olan yeri.
ok. tırnak çogunda yok yanı bi şekilkde düşürülmüş. eger tırnaksız kısım en basta veya sondaysa yerını değiştir ortadakı boş kalsın. ama yenisini tedarik edebilirsin. emme manıfoltunun uzerıne düşmüş olabilir orda bi çukur yer var altında. orda duruyordur bakıver.

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
çok teşekkür ederim. Birilerinin ilgilenip cevap vermesi güzel bir duygu. Kazasız belasız sürüşler dilerim size.