Sorunum şu!!! Gaz Kelebeği Ve Boğazlari Temizlettim. Olmadi?

woodcoock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sorunun EGR valfi başka bir yerde arama derim. Bende de aynı şekilde olmuştu araba bedford kamyon gibi çslışıp yığılıyordu usta egr valfine anahtarla iki tıkladı düzeldi. Bi baktır derim...

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım tamam egr valfinede baktırıyorum bugün 12 de çıkıcam servise teşekkür ederim arkadaşlar...

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
manifolttan hava alabiliyor. Ben böyle bir sorun yaşamadım ama araç lpg de canavar gibi giderken benzinde nazlanıyordu.

manifolttan hava alıyormuş. Yalnız manifolttan hava aldığında motor çok görültülü çalışıyor. tıprı ralli araçları gibi.

hava hortumları delinmiş olabilir. kalın hortum var. Oksijen sensöründen başlayıp devam eden 15-20 cm kalınlığında plastik bir hortum.

Eğer lpg varsa lpg bağlantılarnda da hava hortumları var.

Bu hortumlardan biri çıkmış. Benim aracın rölantisi bir çıkıyor bir iniyordu.
Ustaya götürdüm yerine taktı para bile almadı. İşlem 5 saniye sürdü çünkü.

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)
manifolttan hava alabiliyor. Ben böyle bir sorun yaşamadım ama araç lpg de canavar gibi giderken benzinde nazlanıyordu.

manifolttan hava alıyormuş. Yalnız manifolttan hava aldığında motor çok görültülü çalışıyor. tıprı ralli araçları gibi.

hava hortumları delinmiş olabilir. kalın hortum var. Oksijen sensöründen başlayıp devam eden 15-20 cm kalınlığında plastik bir hortum.

Eğer lpg varsa lpg bağlantılarnda da hava hortumları var.

Bu hortumlardan biri çıkmış. Benim aracın rölantisi bir çıkıyor bir iniyordu.
Ustaya götürdüm yerine taktı para bile almadı. İşlem 5 saniye sürdü çünkü.
teşekkür ederim canım kardeşim onada baktırıyım bugün... ne gıcık bi problem bi forum da okumuştum hayalet arızalar diye hakikaten hayalet bu arızalar... sinir bozuyor...

ramazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor arıza lambası ve lpg

HOCAM ONA BAKTIRMADIM BİDE ONA BAKTIRIRIZ ONU NASIL ÇÖZERİZ PEKİ... YANİ ÖLÇÜM MÜ YAPTIRIYIM BASINÇ ÖLÇÜMÜ MÜ ? TAVSİYEN NEDİR...:pon:
2002 astra g aracıma 3 ay önce sıralı sistem lpg taktırdım.aracımda kalkışda gaz yememe sorunu vardı.sorunu çözmek için türlü türlü şeyler yapmak zorunda kaldım.ama muaffak olamadım.aracım 120.000 bakımı montajdan önce yeni yapılmışdı.önce debriyajdan dediler çünkü kakışda silkelemede vardı onu değiştirdik çözülmedi. aküden dediler orjinal aküsüydü bitikdi değiştirdik.bujilerden dediler tek tırnak gm bujilerle değişdik.motordan olabilir dediler aracımda yağ yakma problemi vardı silindir kapağı söküldü rektifiye yapıldı.kapak sökülürken servis kaydında da vardı katalik konvertör de çatlak vardı onuda kaynak yaptık.2 sonra aracımda sarı motor elektroniği arıza işareti yandı.kalkışdaki problemi çözemedik.öncelikle bu arıza lambasını sorununu nasıl çözücem diğer problemimle ilgili arkadaşlardan lütfen yardım!!!acillll

hONoUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben daha öncede yazmıştım araba soğukken çalıştırdığımda gaz yeme sorunu vardı o da ben klima fanı veya kalorifer fanına hiç bakmıyordum o açık olduğu için yapıyormuş. Bunu servis çözemedi ben dikkat ettim sonuç olumlu oldu. Bi de lpg ayarlarına iyi baktırın. Zaten servise gidiyorsun lpg var dedin mi ne arıza varsa ondan biliyorlar. Arabanın cim modülü kronik arızalı adam lpg'den dedi. Bende bi daha gitmedim oraya.