Sözde ermeni soykırımı...

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Kimse yanlis anlamasinda bana cok komik geliyor sanki herkes o gunleri gormus gibi veya yillarini tarih kitaplarini okuyarak harcamis gibi " soykirim olmamistir" dediginde.Ayni sekilde anlamadan dinlemeden soykirim oldu diyenlerede guluyorum.....Yillardir farkli ulkelerde yasayarak bir seyi ogrendimki, tarih diye birsey yok, her ulkenin kendi bakis acisiyla tarih var. Hicbir ulkedede gormedimki kalkipta tarih kitaplarinda biz oldurduk, biz caniydik vs. desin. Her ulkenin tarih kitabi kahramanliklarla dolu. O yuzden tarih konusunda konusurken iki kere dusunmek lazim bence...Birsey oldu derkende , olmadi derkende acabayla yaklasmak lazim. Buda benim gorusum.

Protesto konusuna gelince.... Tavsan daga kusmus , ...))))))

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ermenilerin belgeleri nerede acaba?

İddiayı ortaya atan ispatla yükümlüdür.

Yıllardan bu yana ispat adına hiçbir şey yokken şimdi çıkmış nereden bilelim soykırım olmadığını gibi düşünen Türkler de çıktı ortaya. Fesupanallah!

Sözde soykırım, Ermeni lobilerinin çeşitli ülkelerideki etkinliklerinden başka bir şey değildir. Koskoca bir yalandır! Aksini iddia eden ispatlasın! Hodri meydan!

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Kimse yanlis anlamasinda bana cok komik geliyor sanki herkes o gunleri gormus gibi veya yillarini tarih kitaplarini okuyarak harcamis gibi " soykirim olmamistir" dediginde.Ayni sekilde anlamadan dinlemeden soykirim oldu diyenlerede guluyorum.....Yillardir farkli ulkelerde yasayarak bir seyi ogrendimki, tarih diye birsey yok, her ulkenin kendi bakis acisiyla tarih var. Hicbir ulkedede gormedimki kalkipta tarih kitaplarinda biz oldurduk, biz caniydik vs. desin. Her ulkenin tarih kitabi kahramanliklarla dolu. O yuzden tarih konusunda konusurken iki kere dusunmek lazim bence...Birsey oldu derkende , olmadi derkende acabayla yaklasmak lazim. Buda benim gorusum.

Protesto konusuna gelince.... Tavsan daga kusmus , ...))))))

Ayni sekilde anlamadan dinlemeden soykirim oldu diyenlerede guluyorum.....

Yok dedim, heralde ben rusyadan yazdigimdan uzak kaliyor, gozukmuyor, biraz daha buyuk yazayimki gozuksun....
Seviyorum anlamadan dinlemeden hukum veren insanlarimi.....

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ermenilerin belgeleri nerede acaba?

Yıllardan bu yana ispat adına hiçbir şey yokken şimdi çıkmış nereden bilelim soykırım olmadığını gibi düşünen Türkler de çıktı ortaya. Fesupanallah!

Sözde soykırım, Ermeni lobilerinin çeşitli ülkelerideki etkinliklerinden başka bir şey değildir. Koskoca bir yalandır! Aksini iddia eden ispatlasın! Hodri meydan!

Daha büyük nasıl yazılır ki!

Belge nerde belge?

"İddia doğru olabilir, yanlış da olabilir" diyene kadar bir zahmet bir şeyler okunmalı!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ortada iddiaya dair hiçbir belge, bilgi yokken iddiaya itibar etmek hangi vicdana, hangi mantığa ve hangi insanlığa sığar?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ermeni ayaklanmasını okumadan, Ermenilerin yaptığı katliamları okumadan ve sonunda mecbur bırakılan tehcir sürecini okumadan yorum yapmak hangi akla, hangi vicdana, hangi mantığa sığar?

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Ben herhalde unuttum Türkceyi. Anlatamıyorum derdimi..... Tamam sen haklısın.....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar burda o asala örgütü var iken ülkemizdeki arşivleri tartışmaya çıkarmyana devlet erkanı utansın...bu iş bu boyuta kadar gelmemeli idi.
Ermeni meselesini öğrenmek isteyen alsın yalan söyleyen tarih utansın kitabını arşiv belgeleri o zamanın gazete başlıkları ile çğrensin bu bizim tarihimiz...Osmanlının tarih boyunca yüzünü karartacak olayı olmamıştır.
osmanlının son devirlerinde Belçikalı karı koca ismini unuttum çok oldu okuyalı ermenileri buralar sizin ülkeniz diye kışkırtır ve tabii rusyada boş durmaz...ve ermeniler kürt katlıyamına girişir bu arada o sözüm ona Fransa gık demez ama ne zaman Kürt aşiretleri ayaklanır ve ermeni katliyamına girerki davaları haktır ozaman fransa avrupayı ayağa kaldırır neymiş osmanlıda hiristiyan katliyamı yapılıyormuş muş...osmanlı patişahı olayı bastırmak için 6 Kürt aşiret reisini adana meydanında astırır ve olayı yatıştırır, patişahın (1909-1915 yılı olması lazım dediğim gibi okuyalı çoook oldu kusura bakmayın)onları astırınca söylediği şu söz olmuştur davada kürt kardeşlerimiz haklı ama olayı bastımak için çarem yoktu.Bu gün toplu mezarlar ki ermeni katliyamının belgeleri olarak yeterki bunların çoğu kürttür,işin garibi bugün bu Pkk ve yandaşları bu atalarını katledenlere sahiplenip yasa çıkınca şakşaklamaya başladı..
sürgünde ölenler ise katliyamla hiç bir ilgisi yoktur. sonuçta kaç kişi çldü kilise ve osmanlı arşivlerini avrupanın gözüne soksalar ortada o kadar rakama çıkmayacak. Tam tersi kaybın bizden tarafa çok olduğu ve ermenilerden tazminat bile alabilirdik...dediğim gibi yıllardır dış politikamız bu konuda zayıf kaldı..şimdi şimdi biraz dikleşip tarih arşivlerle olur bu iş diyoruz ama aslında direkt bunun için avrupa nezdinde arşivler ortaya konarak mahkeye gidilir ve davamızı artık haklılığa çıkarırızı..avrupanın elinde veya amerika için aman yasa geçmesin telkinleri ve onların bunu koz olarak kullanmasndan kurtuluruz

Son düzenleme:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
sürgünde ölenler ise katliyamla hiç bir ilgisi yoktur. sonuçta kaç kişi çldü kilise ve osmanlı arşivlerini avrupanın gözüne soksalar ortada o kadar rakama çıkmayacak. Tam tersi kaybın bizden tarafa çok olduğu ve ermenilerden tazminat bile alabilirdik...dediğim gibi yıllardır dış politikamız bu konuda zayıf kaldı..şimdi şimdi biraz dikleşip tarih arşivlerle olur bu iş diyoruz ama aslında direkt bunun için avrupa nezdinde arşivler ortaya konarak mahkeye gidilir ve davamızı artık haklılığa çıkarırızı..avrupanın elinde veya amerika için aman yasa geçmesin telkinleri ve onların bunu koz olarak kullanmasndan kurtuluruz

Arşivlerin taranması konusunda bir ihmal söz konusu olmuştur, doğru. Ancak bu mesele doğruların olduğu, tarihi gerçeklerin ön planda olduğu bir mesele değildir.

Sözde soykırım, dünyaya yayılmış durumdaki Ermeni lobilerinin hatta geniş çaptaki Türk düşmanlarının tehciri kullanarak siyasi malzeme olarak kullandıkları bir aşağılık oyundur. Gerçeği herkes iyi bilmektedir. Osmanlı arşivleri ortadadır. Belgeler bilgiler ortadadır.

Son zamanda TTK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu bu işe el atmıştı. Geniş çapta bu meseleyi araştırmış, arşivi taramış, doğu anadoluda birçok inceleme yapmış bir insan. Ulaştığı sonuç şaşırtıcı değil. Tehcir sırasında yaşanan olaylar kırım olarak değerlendirilemez. Ki Osmanlı, tehciri son derece başarılı yönetmiştir. Olası ölümler normal olarak addedilebilir.

Ve Halaçoğlu soruyor:

Ermeniler kırıma uğradıysa toplu şekillerde öldürülmüş olmalıdırlar. O halde toplu mezarlar nerdedir?

Gelsinler bir tane toplu mezar bulsunlar! Yok öyle bir şey!

Şımarıklıktan öte bir şey değil! Avrupa'nın, ABD'nin batıdaki şımarık çocuğu Yunanistan; doğudaki ise Ermenistan'dır. Al gülüm ver gülüm! Anadolu'dan bizleri atamadıkları için kuyruk acıları hala duruyor. Onun intikamını almaya çalışıyorlar elbirliği ile...

Bu arada belirteyim; Halaçoğlu bu araştırmalar için bayağı bir para harcıyor. 400 bin lira civarı olması lazım. Devlet karşılamıyor. Kendisinin de serveti o kadar değil. MHP lideri Bahçeli, kendi cebinden karşılıyor bu miktarı. Bu konuda hakkını teslim edelim.

Son düzenleme: