Tavsİyenİze İhtİyacim var

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yaptırmak çok sıkıntılı bir iş bende yaptırdım 1 yıl önce. Sonrasında birkaç sorunla karşılaştım ama zamanla hepsini hallettim 3-4 aydır da tık demiyor araba. Ayda bir sanayiye uğrayan ben sanayiyi özledim :) iyi usta bulmak önemli.

Tarık bey sizin konunuzu okudum baştan beri üzüldüm şahsen keşke acele etmeseydiniz iyice araştırıp alsaydınız aracınızı. Ben arabamı alırken tanıdık birinden almıştım ve 6 ay kaput açmadım desem yeridir fakat sonrasında çok sorunlar oldu motor yaptırdım filan derken 2 yılı geçti araba bende. Birazda şans isi bu işler. Zamanla her sorununuzu halledersiniz. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin gerisi yapılır. Çok dert etmeyin.

bazen sıfır motor almak daha mantıklı oluyor. mesela reno 1.5 dizel motoru geçenlerde 4500 TL.ye satıldığını öğrendim. yanımda ustam vardı. kaça montaj yaparsın dedim 500 TL. dedi yani 5bin tl. ye sıfır motoru sıfır işçilik hatası ile alıyorsun. ayrıca üzerinde enjektörden gaz kelebeğine herşey var. parçalayıp satılsa rahat 9bin TL. eder. bence 3BinTL. ve üstüne motor yaptırmaktansa sıfır motor almak daha iyi.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0 motor tabiki daha iyi ama ne kadar güvenebilirsinki, en büyük sorun 0 motoru ruhsata işletmek ki onunda bayağı bir masrafı var. Opellerin 0 motoruda 4-5 bine bulunabileceğinide sanmıyorum. Belki vardır ama sıfırlanmış motordur ki aynı hesaba gelir.