Toyota Avensis 2.0 - Nasıl Bilirsiniz?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
w2_avensis_xx.jpg

onkonsol_xx.jpg

http://www.arabam.com/Test/Toyota-Avensis-20-Executive-Elegant/Detay-324

2.0 cc, 147 bg, 196 nm tork...

Kasa 1385 kg, şanzıman otomatik, test tüketimi 9.1 lt...

Toyota'nın kalitesini biliyorum. Daha önce incelemiş, iç malzeme kalitesini iyi bulmuştum. Fakat motor ve şanzımanı bilemiyorum.

D sınıfı ve donanımlı bir araç isteyen arkadaşıma bu araçtan almayı düşünüyoruz. Daha çok uzun yolda kullanacak. LPG'li olacak. Sanırım Vectra B 2.0'dan çok çok fazla yakmayacaktır. Aslında 1.6'sı da olabilir ama o da çok zayıf kalacaktır diye düşünüyoruz.

Siz ne dersiniz? Marka olarak Toyota iyi fakat bu araç, bu motor ve şanzıman nasıldır? Yakıt tüketimi nasıldır?

Fiyatları gayet makul. 25-26 gibi alınabilir. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota forumunda bu konuyu acmanız lazım... Ben biraz takip etmiştim bu aracı... En kötü tarafı 2.eli zayıf....Artı tarafı ise vectra C lerin 2.0 motorunun olmaması 2.0 turbo olanlarında pahalı olmasından dolayı bu araç seçilebilir...Orta kasa mondeo larda uzun yolda çok güzel...

Birde bu avensislerde arkadaki araçlardan bakıldığında egzoz borusu gözüküyor....En iğrenç tarafı bu bence...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eveeeeeeeet sansasyonel bir konu :)

arabayı gelirsek silah gibi bir araba konforlu,ara ara direksyon kutusu harici problemsiz,oturaklı,motoru şanzımanı çelik gibi bir araba...fakat çok ekonomik olduğu söylenmez emsal motor hacimlerine göre...toyota nın benzinliler grubu yakıtı yüksektir,ama binmeye değer bir arabadır....arıza yapıp yapabilecek en büyük parçası akışmetredir,ki hayatta arıza lambası yakmaz sadece tembelleşir..

bakalım kimler opel le kıyaslama yapacak :D:D:D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
d4 motor mu ne bunlar sanırım lpg takılmıyor. sadece izmirde takmışlardı sanırım.
2.eli zayıf. arıza yapmaz kolay kolay. toyota forumlarında okuduğum kadarıyla yol tutuşu iyi diyorlar ama 1 2 kişinin mesajlarında yol tutuşu konusunda jetta bora astra bile önde diyenleri gördüm. ışıksız 1 2 düğmesinin bile olduğunu bile biliyorum :) ben olsam daha toyota'dan iğne almam. bizdeki corolladaki işçilik donanım seviyesi yüzünden...

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b 100. yıl kullanıcısı olarak;

+Vectradan 1 gömlek konforlu, süspansiyonu yumuşak ve darbe emişi çok iyi.Süspansiyon gürültüsü yok denecek kadar az.
+Direksiyonu, pedalları gayet yumuşak ve konfor odaklı.
+Uzun yolda sizi yormaz, koltukların ergonomisi yeterli
+Corolladan(hatta sıfır cvorollalardan) daha üst malzeme kalitesine sahip.
+Arka koltukları ve bagajı oldukça geniş ve konforlu
+Manuel vitesi(oldukça azdır) oldukça tatminkar performans sunar.
+Lpg ye uyumlu
+Çok sık arıza yapmayan bir araç
+Parasına göre gayet güzel bir sonanım ve konfor sunuyor.

-Yumuşak süspansiyonu ve nispeten yüksek yapısı ile yol tutuşta vasatın altında.Özellikle ani şerit değişimlerinde ve peş peşe girilen virajlarda salınıma girip sürücüyü tedirgin edebiliyor.
-Direksiyonu hissiz ve bazen tepkileri ağır kalabiliyor.
-Dış tasarım göreceli belki ama bence cidden çirkin bir araç.
-Özellikle kokpit tasarımı ve ön kapıların kokpite uzanan kısımları çok çirkin.
-147 hp lik motor, otomatik viteste oldukça törpüleniyor, performansı vasatın altında.
-Yalıtım sınıf standartlarının altında.Motor sesi, lastik uğultusu ve yüksek hızlardaki rüzgar sesi rahatsız edici olabiliyor.
-Genellikle yeterli olmasına rağmen iç mekan kalitesi d sınıfının biraz altında kalıyor(kendi yılına göre)
-2. eli çok zayıf.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b 100. yıl kullanıcısı olarak;

+Vectradan 1 gömlek konforlu, süspansiyonu yumuşak ve darbe emişi çok iyi.Süspansiyon gürültüsü yok denecek kadar az.
+Direksiyonu, pedalları gayet yumuşak ve konfor odaklı.
+Uzun yolda sizi yormaz, koltukların ergonomisi yeterli
+Corolladan(hatta sıfır cvorollalardan) daha üst malzeme kalitesine sahip.
+Arka koltukları ve bagajı oldukça geniş ve konforlu
+Manuel vitesi(oldukça azdır) oldukça tatminkar performans sunar.
+Lpg ye uyumlu
+Çok sık arıza yapmayan bir araç
+Parasına göre gayet güzel bir sonanım ve konfor sunuyor.

-Yumuşak süspansiyonu ve nispeten yüksek yapısı ile yol tutuşta vasatın altında.Özellikle ani şerit değişimlerinde ve peş peşe girilen virajlarda salınıma girip sürücüyü tedirgin edebiliyor.
-Direksiyonu hissiz ve bazen tepkileri ağır kalabiliyor.
-Dış tasarım göreceli belki ama bence cidden çirkin bir araç.
-Özellikle kokpit tasarımı ve ön kapıların kokpite uzanan kısımları çok çirkin.
-147 hp lik motor, otomatik viteste oldukça törpüleniyor, performansı vasatın altında.
-Yalıtım sınıf standartlarının altında.Motor sesi, lastik uğultusu ve yüksek hızlardaki rüzgar sesi rahatsız edici olabiliyor.
-Genellikle yeterli olmasına rağmen iç mekan kalitesi d sınıfının biraz altında kalıyor(kendi yılına göre)
-2. eli çok zayıf.
abi bu araç lpg uyumlu değil. d4 motor var. tekrar baktım 2001 2007 arası d4 motor kullanılıyor. lpg sistemini kocaeli ve izmirde takanlar var. mikserli sistem lpg oda yani bildiğimiz şahinlere takılan sistem. 3000 devire çıkınca devreye giriyormuş ilk çalıştırmada. performans düşüşü yok diyorlar kullanıcılar %45 gibi tasarruftan bahsediyorlar ama sıralı sistem bile bu kadarını yakalayamazken çok zor. sırf bu yüzden kullanıcılar 1.6 motoru tercih ediyorlar...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkürler...

Amacım Opel ile Toyota karşılaştırması yapmak değil. Siz de yapmayın! :) Durup dururken kilitlenmesin konu! :)

2.0 motorlarda LPG sıkıntı gibi duruyor anladığım kadarıyla. Peki 1.6'larda böyle bir durum yok mu?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlar için teşekkürler...

Amacım Opel ile Toyota karşılaştırması yapmak değil. Siz de yapmayın! :) Durup dururken kilitlenmesin konu! :)

2.0 motorlarda LPG sıkıntı gibi duruyor anladığım kadarıyla. Peki 1.6'larda böyle bir durum yok mu?
1.6 motora takılıyor hatta bildiğim kadarıyla bizim corollayla aynı motor var. valla 1.6 motor kaldırmasa bu kasaya koymazlar. bizim vectra 1.6 diyorlar kaldırmıyor etmiyor diye ama esmesede gürlüyor. öyle çok performans arıyorum demezse arkadaşınız direk 1.6 motoruna yönelsin. 2.0 motoruna lpg denilen muhteşem yakıt takılmıyor :)

Son düzenleme:

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandığım araç lpg li idi, eğer arkadaş satmadıysa kesin bilgi alayım, gayette memnundu.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi bu araç lpg uyumlu değil. d4 motor var. tekrar baktım 2001 2007 arası d4 motor kullanılıyor. lpg sistemini kocaeli ve izmirde takanlar var. mikserli sistem lpg oda yani bildiğimiz şahinlere takılan sistem. 3000 devire çıkınca devreye giriyormuş ilk çalıştırmada. performans düşüşü yok diyorlar kullanıcılar %45 gibi tasarruftan bahsediyorlar ama sıralı sistem bile bu kadarını yakalayamazken çok zor. sırf bu yüzden kullanıcılar 1.6 motoru tercih ediyorlar...

d4 dedıgın motor dızel motor olması lazım toyotada bızım arkdasta 1.6 sı vardı lpg lı hıc ama hıc sorun cıkarmadı 120000 km kullandılar sadece bakıma gıttı arac...